Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Moguca trudnoca uz pilule???
PostPoslato: Čet Mar 02, 2006 3:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 02, 2006 3:37 am
Postovi: 1
Postovani ObGyn
Imam 21 godinu i pijem Microgynon vec 7 meseci. Do pre mesec dana sam sa deckom koristila kondom prilikom odnosa ali smo prestali da ga koristimo i on je od tada svaki put ejakulirao u mene. Interesuje me da li je moguce da dodje do trudnoce uz pravilno uzimanje pilula (dakle svakog dana u isto vreme)? Doktor mi je pre par meseci rekao da nije cuo da je ikada zabelezen takav slucaj ali volela bih da mi i vi kazete sta mislite o tome.
Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 02, 2006 5:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 06, 2005 7:59 pm
Postovi: 28
I mene to pitanje muci vec duze vreme. Bilo bi lepo kada bi nam neko strucan odgovorio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 02, 2006 11:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Cao,nisam doktor ali imam vece iskustvo sa pilulama.Godinama sam pila Legravan(sve one deluju po istom principu:onemogucavanju ovulaciju,oplodnju i "ugnezdivanje' zametka u zid materice.Bez samo jednog od ooga trudnoce naravno nema,a kamoli kad nedostaju sve tri...).U pocetku sam ih pila kao terapiju cisticnih jajnika a vremenom sam skapirala i njihovu drugu dobru stranu,hahaha..Kontraceptivnu naravno.Elem,dakle godinama ih pila,neeebrojeno puta za to vreme imala odnose sa deckom,sadasnjim suprogom,koji je bukvalno svaki put ejakulirao u mene,ali bukvalno svaki put!!I bukvalni nijednom mi se nije desila trudnoca!!!!Ostala sam trudna par meseci po prestanku uzimanja pilula,planirano naravno i sad imam sina od devet meseci.Zakljucite same koliko su sigurne...Pozdravljam vas!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 02, 2006 11:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
ne koristim pilule i ne znam sta pise na pakovanjima u nasoj zemlji ali na pakovanjima iz inostranstva koje sam videla lepo pise da su sigurne u95% slucajeva i to je onda potpuno jasno koliko su sigrune odnosno nesigurne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 03, 2006 4:11 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Ne postoji 100% zastitno kontraceptivno sredstvo !
Jedino je sigurna APSTINENCIJA !
Svaka kontraceptivna metoda ima neki procenat kada se trudnoca ipak desi, tako da se isto desava i sa pilulom.

Procenti trudnoca vezano za metodu kontracepcije:
UPU - uzimanje prema uputstvu
R - ono sto se desava u realnosti

1. ako ne koristite kontracepciju...sanse da ostanete trudni je 85%

2. Combinovana kontrac.pilula UPU 0.1 % R 8 %

3. Progestin pilula UPU 0.5 % R 3%


4. IUD....Mirena 0.1 % 0.1 %
Cooper T / Nova T 0.6% 0.8 %/b]

5. Implanti 0,05% 0.2 %

[b]6. Injekcije Depoprovera UPU 0.3% R 0.3%


7. Prekinuti odnos / withdrawal 4 % R 24 %

8. Kondom ( muski ) UPU 3% R 14%

O ostalim metodama ne bih, jer imaju veoma visok 'failure rate' kao sto su spuzve, spermatocidne pjene, cervikalne kape, zenski kondom...izmedju 20 i 40%, zato ne oslanjajte se na te metode, nego izaberite neku od predlozenih i koristite ih pravilno ( pilule, kondomi ).

Puno pozdrava i dobro zdravlje.
ObGyn

Nakon ovakvih vijesti....

Citiraj:
Poslednje procene govore da u Srbiji na jedan porođaj dolazi između tri i pet abortusa. To je bio jedan od razloga za pokretanje velike akcija osnivanja savetovališta za mlade o reproduktivnom zdravlju i planiranju porodice. Ta savetovališta osnivaju se pri domovima zdravlja u Srbiji, a u njima rade ginekolozi, pedijatri i psiholozi, koji srednjoškolcima daju informacije i savete o trudnoći, zaraznim bolestima koje se prenose seksualnim kontaktom, kontraceptivnim sredstvima i svemu što ima veze sa seksualnošću. Ginekolog Predrag Ilić, koji od početka radi na tom projektu, kaže da se posebna pažnja u savetodavnom radu poklanja sprečavanju neželjenih trudnoća, kojih je najviše upravo među tinejdžerima.
„Alarmantno je to što na svaku ženu koja se porodi dođe tri do pet nasilnih prekida trudnoće, to jest namernih pobačaja, što je prilično alarmantno. Tu smo vodeći u svetu, a što je još gore, to su nezvanične informacije. Pitanje je koliki bi bili zvanični podaci jer se veliki broj prekida trudnoće odvija u privatnim ordinacijama, gde se ne vodi nikakva statistika, pa možemo samo da pretpostavimo koja je to brojka”, kaže on.

Ilić kaže da skoro polovinu namernih pobačaja čine oni kod tinejdžerki i upozorava da to kasnije može da izazove i sterilitet kod žena. „Svaki peti bračni par u našoj zemlji leči se od steriliteta, što je takođe alarmantan podatak. Mislim da bi sve to moglo da bude sprečeno agresivnom kampanjom koja bi mogla traje nekoliko godina i koja bi pomogla”, kaže on.

Savetovališta za mlade o reproduktivnom zdravlju za sada postoje u 40 domova zdravlja u Srbiji, a Ilić kaže da se radi na tome da novim zakonom o zdravstvenoj zaštiti postojanje tih savetovališta bude obavezno u celoj zemlji. (B92

............nadam se da ce neko od citalaca da nadje korisnim ove informacije koje Vam sa zadovoljstvom saljem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 06, 2008 1:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 11:46 pm
Postovi: 11
Da li je moguce da sam trudna ako izostavim tabletu 24h,uzmem je drugo vece,ujutro nadoknadim,da bi uvece popila sledecu koja je na redu po pravilu?To je bilopre 3 meseca,redovno sam imala menstruaciju i dalje pijem legravan.Pre 4 nedelje sam bila kod ginekologa jer sam pre menstruacije malo krvarila dok sam jos pila tablete,pregledao me,kaze sve u red,desi se ponekad.Uzeo je bris za papa-test,i posle tri nedelje sam isla jer je stigao rezultat.Test je u redu.Sad sam napomenula doktoru da se bojim da nisam trudna zbog brkanja tableta,reko je da nema problema ako sam redovno imala menstruaciju,i sad me nije pregledavao.Ipak nisam imala mira,uradila sam test-negativan ja-nadam se i ispravan.Ipak jos uvek se plasim jer imam neki cudan osecaj kao da sam u drugom stanju.Dali je uopste moguce?Ne bih volela!Imam troje dece,a i inace ne bi valjalo ako sam ostala sa uzimanjem tableta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 06, 2008 8:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 17, 2007 10:02 am
Postovi: 211
nije moguce.. nisi trudna!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 164 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: