Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Cvorici u kesi testisa
PostPoslato: Ned Nov 04, 2007 7:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 8:22 am
Postovi: 16
Pojavili su mi se bolovi u testisima, ustvari ne u testisima nego iznad njih u kesi kao neki cvorici mislim da su to semovodi kao da su neke sklupcane zile ili nesto nekada se povecaju i bole a nekad normalno. Sta bi to moglo biti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 04, 2007 11:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Bogami svasta,moraces kod urologa.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 07, 2007 7:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 8:22 am
Postovi: 16
Dobro ljudi svadjajte se vi samo, a dali neko moze reci bilo sta o mome stanju makar nagadjanja. Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 07, 2007 7:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 8:22 am
Postovi: 16
Dobro ljudi svadjajte se vi samo, a dali neko moze reci bilo sta o mome stanju makar nagadjanja. Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 07, 2007 7:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Mene "sklupcane zile" asociraju samo na VARIKOKELU i apsolutno samo na to. Zaista ne znam nista vise o tome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 09, 2007 10:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Pa kad ne znas onda nemoj da lupas.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 09, 2007 11:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
A evo i da odgovorim postavljacu pitanja:
ne pitanje "sta moze da bude" nemam nameru da dajem odgovore ili sta nagadjam...jer je potpuno bespotrebno i besmisleno.Takodje,nista od strucne terminologije koju bih mogla da stavim u svom "nagadjanju" tebi ama bas nista ne znaci.
Zato sam i rekla da ides kod lekara koji ce te pregledati i poslati te da uradis neke analize jer je bez toga nemoguce postaviti dijagnozu.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 10, 2007 1:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Pa ja sam barem nesto rekao a nemam veze sa medicinom. A ti si satro neki lekar a veze sa mozgom nemas, nisi dala ni jedan jedini normalan odgovor na forumu.

Inace, mozes da pricas sta hoces ali ljudi upravo opisuju varikokelu kao sklupcane zile...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 10, 2007 2:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Ka1, preteruješ !

Prvo, čovek je rekao da mu se ti "čvorići" nalaze iznad testisa ! Verovatno znaš ( ako si čitao šta sam sve pisao ) da sam i ja imao varikokelu izmedju 2 - 3 stepena i nisam imao te simptome o kojima priča postavljač teme.
Da sam imao bolove ponekad, to je tačno !
Da mi se varikokela uvećavala i smanjivala kao što je Strelac85 naveo to nije tačno jer ona ima gradus oštećenja 1, 2 ili 3 pa prema tome ne može da bude 3-eg stepena pa onda 2-og ili 2-og pa 1-og ! Ako je 2-og onda je 2-og i može samo trajno da predje u 3-ći stepen ili kao što je slučaj kod mene bio da je išlo ka trećem stepenu pa odatle ono 2 -3 !
Varikokela ili ti proširenje vena ne može da se manifestuje na način kao što je napisao pokretač teme ( ili on to dobro nije opisao ) !

A na kraju bih da dodam, daj bože da je varikokela jer je to koliko ja znam nešto najbolje od najgoreg što ga može snaći ( opet kažem koliko sam ja upućen u ovo da ne plašim čoveka ) !

E sada, sobzirom na delikatnost teme Vragolasta je i napisala može da bude svašta jer doslovno tako može i da bude. Kad neko ne može da da odgovor na postavljeno pitanje to ne znači da taj/ta nema pojma ali može da znači da neće da lupa gluposti jer zna da može da bude svašta a bez konkretnog pregleda ne može ni da kaže ništa konkretno.
Šta misliš da mu je napisala ........ pa da se čovek obesi smesta ! Moraš priznati da vragolasta nije vidovita Zorka nego "samo" lekar pa stoga i nije u stanju da pogadja neadekvatnim odgovorima.

Takodje da dodam, da ne želim ja nešto ovde da pametujem ili da branim Vragolastu jer sam i sam više puta bio u situaciji da ispadam naivan ili glup zbog mog mišljenja vezanog za moje probleme koje imam jer se hvatam za slamku kao davljenik pa od bakterije napravim slona . Svako od nas ima neko sebi svojstveno razmišljanje i logiku pa sam tako i ja par puta TVRDIO da je crno - belo ali problem je u tome što logika u medicini ne može da se poredi sa logikom u tehnici jer u medicini 1 + 1 vrlo često je različito od 2 !

Da ga je pregledala, pa onda lupila glupost ja bih ti se pridružio u onome što si rekao, ovako ne ide pa neću ni da prećutim ono što si napisao i zato sam i ja ovo napisao a ti izvini ako si se našao pogodjen ! :roll:

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 10, 2007 2:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
SQL je napisao:

Da ga je pregledala, pa onda lupila glupost ja bih ti se pridružio u onome što si rekao, ovako ne ide pa neću ni da prećutim ono što si napisao i zato sam i ja ovo napisao a ti izvini ako si se našao pogodjen ! :roll:


Eto kako čovek lupa gluposti, kao što sam ja uradio u sopstvenom citatu !

Iskreno, žalim što sam ovo napisao jer i jeste glupost i to velika ! :cry:

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 10, 2007 2:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
NEŠTO NIJE U REDU SA VAŠIM SAJTOM JER NISAM UOPŠTE CITIRAO OVAJ DEO ŠTO JE " CITIRAN " U PRETHODNOJ PORUCI !

U citatu je trebalo da stoji ovo :

A na kraju bih da dodam, daj bože da je varikokela jer je to koliko ja znam nešto najbolje od najgoreg što ga može snaći ( opet kažem koliko sam ja upućen u ovo da ne plašim čoveka ) !



PS:
Nešto vam nije u redu sa ovim sajtom i ovo nije prvi put da se dešava nešto slično a pogotovo činjenica da posle slanja poruke dobijem ( barem ja ) poruku da je greška na serveru ili da poruka nije otišla što se kasnije ispostavi kao netačno pa mi se dešavalo da pošaljem istu poruku dva puta a vidim da je to česta pojava i kod drugih članova ovog foruma !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 10, 2007 2:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
@SQL Covek je rekao U KESI TESTISA, samo iznad istog... nije on mislio van testisa... varikokela se nalazi iznad testisa, zar ne? Ok, mozda gresim, samo sam rekao prvu asocijaciju na termin "sklupcane zile" ...

A ni drugi lekari na ovom forumu nisu baba Vange i ne gledaju u pasulj pa ipak odgovaraju ljudima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 10, 2007 7:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Za Ka1:
Pokretač teme je rekao da mu se to ponekad uveća i da boli.
Varikokela ne može da se uveća pa da se smanjuje i ona ostaje gradusa kog već jeste ili se povećava trajno ! To što govori o sklupčanim žilama asocira na varikokelu ali činjenica da se povećava pa boli govori u prilog da nije varikokela ako je on to napisao korektno što je sada pod znakom pitanja. I kad malo bolje pogledaš šta bi ona njemu mogla da kaže sada ?
Da možda ima varikokelu ? Ili da možda ima ( neću ni da napišem šta ) ? E, to je ono što je nezahvalno u njenom poslu ovako preko interneta jer mora da ga pregleda i eventualno pošalje na dodatne analize da bi se moglo nešto konkretno reći za dati problem.

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 10, 2007 9:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 8:08 pm
Postovi: 25
Momci, nema smisla to sto radite!
Hajde se malo stavite u ulogu postavljaca teme, koji sudeci po niku ima tek 22 godine!!!!

Imate PP pa tamo preselite vase "strucne" poglede na situaciju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 83 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: