Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: kako smanjiti unos gvozdja u organizan
PostPoslato: Sub Sep 14, 2013 8:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Avg 14, 2013 3:12 pm
Postovi: 99
Postovani zbog povecanog gvozdja u krvi imam veliku zabrinutost i molio bih vas da mi pomognete na neki nacin .Dakle zna li neko sta da izbegavam da bih smanjio nivo gvozdja u krvi.Sta gpd gledam u namirnicama sadrzi i gvozdje stvarno ne znam kako da to regulisem...molim hitnu pomoc


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako smanjiti unos gvozdja u organizan
PostPoslato: Ned Sep 15, 2013 2:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
To gvožđe je malo povećano /vidim oko 31/, nije to neko alarmantno povećanje, to bi trebalo da se eventualno iskontroliše za jedno mesec-dva dana.

U međuvremenu možete da izbegavate hranu koja je poznata da ima puno gvožđa, crvena mesa u većim količinama, čuvenu džigericu, generalno namirnice životinjskog porekla jer se odatle gvožđe bolje apsorbuje.

Mada ne deluje meni to kao razlog za neku zabrinutost. Tek kad je gvožđe povećano duži vremenski period mora da se traži uzrok i da se leči.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako smanjiti unos gvozdja u organizan
PostPoslato: Ned Sep 15, 2013 6:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Avg 14, 2013 3:12 pm
Postovi: 99
Pa mnogi mi i kažu da to ne bi trebalo biti strašno što je 31.2,zato sam ja i uzeo još jedan uput za laboratoriju za sredu pa da vidimo.Kažu da u mleku ima gvoždja ,a ja sam jedno 12 sati pre vadjenja krvi popijo dosta mleka pa sad moguce da je i od toga.Inače četiri do pet meseci mi gvoždje nije radjeno u laboratoriji jer kao stavka nije stajalo na uputu koji mi je dr. ispisivao,a sad evo dao da se odradi i gvoždje i eto...ko zna možda sam i ranije imao taj problem.Ma ja sam se malo uplašio zbog toga što me tri meseca od prilike već boli predeo grudnog koša i grebe me grlo ,a uz to na vratu osećam kao da me je promaja uhvatila i pošto sam na netu pročitao da povišeno gvoždje imaju ljudi koji obole od raka grla eto razlog panici.E sad ne znam kako da dodjem do saznanja koliko bi trebalo biti povišeno da bi bilo alarmantno???Bilo bi ok. ako bi neko mogao da mi odgovori...hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 63 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: