Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: molba za savet-kako da smršam
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 9:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 20, 2007 2:01 pm
Postovi: 16
imam 34. godine visok sam 200cm i imam 125kg. Uradio sam pre nedelju dana kompletnu krvnu sliku, eritrocita 5.2,holesterol 5.3,trigliceridi 1.3, i sve ostalo normalno i u granicama. Nejedem mnogo slatkog ali jedem dosta hleba. Da li samo redukcijom hleba mogu postići ozbiljnije rezultate. Jedem malu plazmu ujutru, doručkujem prilično oko 10.00 i onda ručam obilno oko 17.00. Kasnije retko šta pojedem ali desi se. Ako bi mi neko dao savet kako da bezbolno sa ovih 125 padnem na barem 110 a koje sam imao do otprilike pre tri godine kada sam bacio cigare.
Hvala
p.s.ako je bitno krvna grupa A


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 2:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Kao prvo batali plazmu ujutru. Ujutru pojedi ovsene pahuljice sa jogurtom/mlekom. Ja recimo ujutru nikad nisam gladna i samo popijem sok od 2 pomorandze cedjen u sokovniku i 2-3 zlatna peka od kakaa. Za uzinu uzmi neku vocku ili vise njih. Za rucak jedi normalno(ne znam sta ti znaci obilno), meso i salati(Naravno, nemasno meso). Za sledecu uzinu mozes da se pocastis necim slatkim. Veceraj neku salatu. I koliko je to mnogo hleba? Mislim da je ok dve kriste dnevno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 7:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 20, 2007 2:01 pm
Postovi: 16
ako sam te dobro razumeo do ručka bi trebalo da uzmem recimo sok,voće i zlatni pek(ne znam sta je to). Ali kako da izdržim do 17.00h kada dolazim sa posla.Ujutru pijem kafu a čuo sam da je nije najbolje piti na prazan stomak,pa sam zato i uzimao plazmu.Što se tiče hleba,da li si mislila po obroku dve kriške ili za ceo dan.U proseku dnevno pojedem pola hleba. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 9:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Napisala sam sta ja radim, jer ja u zivotu nisam bila gladna ujutru. Ne znaci da i ti to treba da radis. Takodje sam napisala da bi trebalo da doruckujes pahuljice sa mlekom/jogurtom. Za uzinu voce. I onda rucak. Pa druga uzina. Pa vecera. Ne znam sta nije bilo jasno. Kafu masa ljudi pije na prazan stomak. Recimo da ustajes u 7, doruckujes izmedju 8 i 9, uzina ti je oko 12, rucak oko 3, druga uzina u 5-6 i vecera oko 8-9. Naravno ako ustajes kasnije, sve se to pomera. Glavno je da jedes cesto po malo, da bi ti se metabolizam ubrzao. Napisala sam da je bezveze da jedes plazmu zato sto ona nema nikakve hranljive materije koje su coveku potrebne da zapocne dan. Bolji izbor su pahuljice, musli, kornflejks(mada ni on nije najsrecniji izbor jer ima masti). Jedi plazmu kasnije za uzinu, uz neko voce ili vocni sok, ali nemoj bas celo pakovanje.
Hleba stvarno jedes previse. Ne znam kako toliko hleba uopste uglavis u obroke. :) Ali probaj da smanjis unos, znas i sam da testo najvise goji. Naravno sve radi polako, smanjuj za po krisku-dve. Takodje izbegavaj vestacke sokove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 11, 2007 10:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 10, 2007 3:43 pm
Postovi: 14
Ja sam sa 105 došao na 95 a imam nameru da dodjem do 85 jer je to za mene optimalna težina. Znam da je jako teško odviknuti se od starog načina života, ali smanjiti hleb i nastaviti sa obilnim ručkovima nevodi ničemu. Smanji obroke i jedi normalno.
Evo kako sam ja uspeo:
1. Izbegavaj beli hleb. Kupi raženi ili neki drugi integralni i po mogućnosti tost varijantu (upakovan i već isečen na kriške). doručak 1-2, ručak 2 kriške.
2. Izbaci iz upotrebe svinjsko meso (u bilo kom obliku), koristi piletinu, ćuretinu i rubu. (NE POHOVANO)
3. Kreći se. Ako živiš u zgradi nemoj koristiti lift.
4. Voće i povrće jedi kad god hoćeš, ali nemoj preterivati.
5. Nemoj da se bojiš da ćeš biti gladan ili da će ti se nešto desiti ako preskočiš po neki obrok. Kada pobediš svoj mozak biće ti mnogo lakše.


NEMOJ DA ODUSTAJEŠ
SREĆNO!!! :D [/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molba za savet-kako da smršam
PostPoslato: Čet Okt 11, 2007 1:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 25, 2006 3:09 am
Postovi: 107
Sale1 je napisao:
imam 34. godine visok sam 200cm i imam 125kg. Uradio sam pre nedelju dana kompletnu krvnu sliku, eritrocita 5.2,holesterol 5.3,trigliceridi 1.3, i sve ostalo normalno i u granicama. Nejedem mnogo slatkog ali jedem dosta hleba. Da li samo redukcijom hleba mogu postići ozbiljnije rezultate. Jedem malu plazmu ujutru, doručkujem prilično oko 10.00 i onda ručam obilno oko 17.00. Kasnije retko šta pojedem ali desi se. Ako bi mi neko dao savet kako da bezbolno sa ovih 125 padnem na barem 110 a koje sam imao do otprilike pre tri godine kada sam bacio cigare.
Hvala
p.s.ako je bitno krvna grupa A



Sale1

Sve sto su clanovi foruma rekli je u redu. Smrsati nije tesko. Samo je bitno znati sledece:

Ne smes u pocetku da se odreknes svih proizvoda i nacina ishrane. To dovodi do promene metabolizma i poremecaja u varenju, tako da su cesti slucajevi da se posle perioda gladovanja povrate izgubljeni kilogrami, ali i da se dobiju novi.

Redukcijom hleba se mogu postici znacajni rezultati, ali jos bolji ukoliko se izbace i neki drugi proizvodi (masna hrana, sva hrana koja se priprema u Mekdonaldsu, gazirana pica, kafe, slatkisi, preradjevine, itd.), a ishrana se pri tome obogati salatama i vocem.

Za pocetak izbaci sveza peciva (beli hleb, zu-zu, krofne i sl.) iz ishrane. Kvasac je taj koji goji (a to znaci i pivo). Neka ti zamena bude dvopek. Ako imas kucni reso, resio si problem. Samo nemoj od svezeg hleba da pravis dvopek. Takodje, dvopek mora da bude res (ne previse), a ne samo podgrejan. Druga opcija je kuvani djevrek. I ne moras da smanjujes kolicinu dvopeka na 2 kriske. Slobodno pojedi 4. Mozes i da ih grickas kada ogladnis - izmedju obroka. Ali nemoj da ti oni postanu zamena za glavne obroke.

Najbitniji obrok je dorucak. Pahuljice u mleku, obavezno. Dobra varijanta je da se jede cesce, a manje. Dakle, posle pahuljica, posle na pr. 30 min. mozes pojesti jos nesto, masnije (ali da to nisu cvarci, na pr.) Posle toga, za uzinu, voce. Samo pazi, banane goje. Jabuke su ok. Dorucak bi trebao da bude izmedju 7 i 8 sati. Prva uzina oko 11, rucak oko 13 (ne sme biti preobilan). Druga uzina oko 16, a vecera oko 19. Pokusaj da se drzis ovog rasporeda i da budes u tome dosledan.

Javi kako napredujes.

Pozdrav,
mr M.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 8:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 20, 2007 2:01 pm
Postovi: 16
Hvala svima na savetima. Pitao bih samo da li je neko pokrenuo problematiku dobrog načina ishrane ukoliko smo zaposleni(što je moj slučaj) pa vremenski ujednačen način ishrane često nije moguć! Imam pola sata pauze oko 10.00 i eventualno da pojedem nešto sitnije do 16.00h dokad radim! Znači pitanje bi bilo može li se malo drugačije formulisati vreme obroka! Znam da više nije pitanje dijete već načina života i ishrane,pa me tim sve to više zabrinjava. Još jednom hvala svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 10:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 10, 2007 3:43 pm
Postovi: 14
Ja radim od 8 do 16, kancelarijski posao (projektant) i kako sam već rekao sa 105 sam došao na 95, a visok sam 186cm.
Evo kako izgleda moj dan što se tiče obroka, ti napravi kako tebi odgovara.
7-7:30
- jedno parče raženog hleba namanazan sa medom i čaj ili
- jedna, dve voćke (ja volim jabuke) i čaša soka
12:00
- ručak imam u firmi i jedem ono što svi jedu; tražim da mi sipaju manje, a hleb nosim od kuće, dve kriške su sasvim dovoljne
oko 19:00
- laka večera npr. neka salata ili tako nešto
Vodu (2-3 litra/dan) i voće (kad god oćeš, ali nemoj preterivati).

Ja sam voleo da jedem, ali kako sam već rekao psiha je naj važnija, kada sam naterao sabe da manje jedem i više se krećem sve je posle išlo lako. Prvih 2-3 nedelje je užasno teško, ja sam hteo da pojedem sve što mi se nađe pod rukom, hteo sam da odustanem ali na sreću nisam.
Ako te je sramota da odeš u teretanu sa opuštenim stomakom (kao mene), vežbaj kući, ne koristi lift...Ali kad pobediš psihu otići ćeš u teretanu i nećeš obraćati pažnju na ostale.

NEMOJ DA ODUSTAJEŠ!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hvala
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 10:43 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 2:15 pm
Postovi: 54
Sale1 je napisao:
Znači pitanje bi bilo može li se malo drugačije formulisati vreme obroka!

Moze, prvi obrok ujutro pre posla, drugi oko deset, treci oko 2, cetvrti posle posla (17 sati). S obzirom da se neces prezderati oko 17, moze i peti obrok (nesto malo bez ugljenih hidrata) dva do tri sata pre spavanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 10:47 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 2:15 pm
Postovi: 54
dsp jesi li posecivao bodibilding forume? Mislim da ti ne valja ta ishrana. Otidji na
http://forum.teretana.net/
ili
http://forum.pansport.co.yu/

Ovo vazi i za sve one koji zele da smrsaju (kao sale) ili da dobiju kg u vidu misica a ne masnog tkiva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 11:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 10, 2007 3:43 pm
Postovi: 14
Naravno da sam se dobro raspitao pre nego što sam krenuo u rat sa viškom kilograma.
Neko kaže da je dobro, neko da je loše a meni prija. I što je naj važnije ja sam se rešio 10ak kilograma za neka 2-3meseca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 12:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 20, 2007 2:01 pm
Postovi: 16
i ja sam tužni projektant :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 12:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 10, 2007 3:43 pm
Postovi: 14
Sale1 je napisao:
i ja sam tužni projektant :cry:



To uopšte nije tužan posao, ako se pronađeš u tome. Jeste da ima da se radi, da ima stresnih situacija, da si vezan za stolicu minimum 8-9 sati dnevno. Ali zamisli da si na nekoj građevini i da vučeš cigle i malter po ceo dan na +40 i na -15 za neku bednu lovu. Ili da radiš u nekom bučnom postrojenju. A onda dođeš kući umoran (fizički) i samo ce zakucaš za krevet.
Ovako dođeš kući umoran (psihički) i posle odeš malo da se istrčiš ili u teretanu da se izduvaš i posle budeš ko nov.
Od kad sam promenio način života meni je sve krenulo kako treba. :D

GLAVU GORE! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 7:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 12, 2007 6:26 pm
Postovi: 6
Ne jedi krompir sa mesom, ili sa sirom. Izbaci bijeli hljeb i mici koricu sa piletine svaki put. Probaj da izbacis veceru, pij Jogurt Fit 0,5 ili 1.5 umjesto onog na koji si navikao, pij dosta tecnosti i vise se kreci. Izbjegavaj przeno i slatko. Eto. Pozdrav.

_________________
Pamet zene se mjeri onim sto ne kaze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 9:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 2:15 pm
Postovi: 54
Iste teme se ovde stalno ponavljaju, svaki drugi dan isto pitanje kako smrsati.
Sale ja sam svoju verziju iznela na temi hrana i stres pa procitaj tamo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 77 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: