Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Gerb dijagnoza-lekovi-pitanje :)
PostPoslato: Pon Feb 02, 2009 3:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Bio sam kod lekara.. Prvo kod opsteg,pa me je on slao kod nekog drugog,pa me je on slao kod interniste,pa sam prekomandovan do gastro enterologa ili sta vec.. :)

Lekar opste prakse mi je dao recept za Nexium,ali ja nisam hteo da pijem dok ne odem kod ovog gastro.. On mi nikakav pregled nije izvrsio,samo me je pitao kakve tegobe imam i kada sam mu rekao,samo je rekao GERB.. Napisao mi je lek Kontolok tako nesto ali 2x40mg..

Kada sam dosao kod lekara opste prakse on je rekao da su to isti lekovi,is iste grupe i imaju isto dejstvo tako da mogu slobodno da pijem nexium posto sam ga vec kupio..

Dakle terapija je Nexium 40mg 2 puta dnevno prve dve nedelje,a posle 1 dnevno dve nedelje.. Ako se posle mesec dana stanje ne popravi,onda tek treba da idem da gutam tu njihovu sondu..

Meni je malo nelogicno da mi daju lekove pre analiza,ali ajde..

Ako moze neki doktor ili neko ko se razume da mi prokomentarise malo ovo :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 02, 2009 4:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Da je napamet jeste i ne bi trebalo tako,nego se ide po sistemu da vas postede neprijatnog pregleda i da racionalno trose sredstva.Popijte Nexium a ako vam ne bude bolje onda idite na gastroskopiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 02, 2009 4:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
OK,a ja sam razmisljao isto da uradim bris grla i nosa jer sam imao stafilokoku i to prenamnozenu,pa taman kad sam se aktivirao da odradim i to jer ce posle da me mrzi.. Pa ne znam ako su nalazi na stafilokoku ili mozda cak kandidu pozitivni da li odmah krenem da pijem Nexium,ili pa prvo da zalecim to..

Ovo govorim samo AKO.. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 06, 2009 6:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Meni je ovo treci dan kako pijem Nexium.. Iako na leku pise da je preporucena doza 40 mg dnevno,meni je doktor dao 80 mg dnevno.. Tj. u prvom i poslednjem obroku..

Iskreno ja ne osecam nikakvo poboljsanje tegoba,cak suprotno,vise podrigujem,osecam taj grozan ukus kiseline,i sto je najgore od trece tablete koju sam juce popio,osecam veliku malaksalost,mucninu,i po ceo dan spavam,iako ne smem da spavam posle jela,ali ne mogu da izdrzim.. Bas sam onako izlomljen,proveo sam ocajnu noc itd itd.. Ukuse slabije osecam i nekako ruzno. .

Ne znam da li su to kontra indikacije od leka,ili sam se pa razboleo na prve 3 tablete nista nisam osetio,i juce naglo poboljsanje vremena,ja jos prao auto,setao u duxu,i onda posle kupus sale naglo mi se slosilo.. I danas kad sam jeo kupus zalatu mi bilo bas lose,tako da to vise necu jesti..

Sad me zanima da li da nastavim da pijem ovako 2 tablete dnevno,i nadam se da ce tegobe proci,ili pa da smanjim na 1 tabletu dnevno ili sta?


Simptomi nisu ono naglo nakon tablete,tacnije prvi simptom je juce krenuo nekih 5 sata posle te trece tablete,i evo kao malo mi bilo bolje,pa mi opet lose itd itd..

Inace stolica mi je ok,nemam ni dijareju ni konstipaciju,temperaturu nemam,ali jesam malaksao..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 06, 2009 8:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Morao sam da baksuziram :o Sada imam i dijareju,i to dosta neprijatnu :evil: :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 07, 2009 10:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Jutros sam i povracao.. :(

Mnogo bzvz.sta da radim? Sinoc nisam uzeo nexium,a necu ni sada da ga uzmem.. Mada ne znam koliko je pametno tako prekinuti lecenje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 08, 2009 1:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 8:31 am
Postovi: 216
Lokacija: planet earth
pocetna doza je 2x 20mg, ili 1x 40mg (ujutro).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 08, 2009 2:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Zasto li je onda meni taj doktor napisao prve dve nedelje 2x40 mg,a posle 1x40..

Doduse on je meni napisao da treba da uzimam CONTROLOC,ali lekar opste prakse mi je dao recept za Nexium i rekao da je to jedno te isto..


Danas mi je dosta bolje,ali ovih par dana sam imao uzasne simptome..

Sta da radim sada? Da odem opet kod lekara opste praxe,ili da sacekam nedelju dana pa da krenem da pijem jednu na dan,ili kako?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 96 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: