Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Karcinom bubrega
PostPoslato: Čet Jul 11, 2013 8:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 11, 2013 8:15 pm
Postovi: 1
Lp Mom ocu 1960. prije 2 mjeseca dijagnosticiran je karcinom bubrega i metastaze na plučima na svakom plučnom krilu po jedna 15x30mm.
Prije mjesec dana izvadjen desni bubreg liječnik koji je operirao rekao da nije zahvačeno okolno tkivo ni limfni čvorovi tumor se nalazio samo na bubregu.
Evo upravo mu je odobren lijek sutent pa me zanima može li on pomoći??
Otac se dobro osječa ko da mu nikad ništa nije bilo nikakvi simptomi ni ništa e sad ga je pre par dana počeo bolit desni lakat i malo mu je natečen pa me zanima dali se moguče radi o koštanim metastazama??
Zanima me koliko bi još tac mogao poživit uz uzimanje sutenta??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom bubrega
PostPoslato: Pet Jul 12, 2013 10:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
А шта би са метастазама на плућима? Нису ваљда нестале саме од себе?

Ако га лакат боли због метастаза, онда је то крај - ако су метастазе.

За тај лек не знам, али ти препоручујем да проучиш такозвана алтернативна искуства са форума и текстове са линкова које сам успео да сакупим. Поставио сам их на мој сајт www. aca. rs у Савети, Здравље, Тумор-лечење.

Једном мом пријатељу су пре десетак дана установили тумор лимфних жлезда са метастазама у желуцу и плућима. Одмах је почео са ЕПТА методом и већ му је доста боље. Видећемо. Има још оруђа.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom bubrega
PostPoslato: Uto Sep 17, 2013 2:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 17, 2013 1:48 pm
Postovi: 7
nixi123 je napisao:
Lp Mom ocu 1960. prije 2 mjeseca dijagnosticiran je karcinom bubrega i metastaze na plučima na svakom plučnom krilu po jedna 15x30mm.
Prije mjesec dana izvadjen desni bubreg liječnik koji je operirao rekao da nije zahvačeno okolno tkivo ni limfni čvorovi tumor se nalazio samo na bubregu.
Evo upravo mu je odobren lijek sutent pa me zanima može li on pomoći??
Otac se dobro osječa ko da mu nikad ništa nije bilo nikakvi simptomi ni ništa e sad ga je pre par dana počeo bolit desni lakat i malo mu je natečen pa me zanima dali se moguče radi o koštanim metastazama??
Zanima me koliko bi još tac mogao poživit uz uzimanje sutenta??



Pozdrav !
I ja imam isti slucaj .
Mom sprugu 1962. prije 2 mjeseca je odstranjen levi bubreg i pred operaciju je lekar rekao da ima metastaze na plucima a posle patologije je rekao da ce se metastaze same povuci i jos neprima nikakvu terapiju nego se ceka da se vidi sta ce biti..
Suprug se odlicno oseca kao da nista nije bilo .
Ako zelis javi mi se na pp da razmenjujemo misljenja mozda nam bude lakse .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom bubrega
PostPoslato: Sre Sep 18, 2013 8:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 15, 2013 12:37 pm
Postovi: 2
Nado, pisala sam ti na pp, ne znam je li otišla poruka, ne vidim je među poslanim. Javi se. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom bubrega
PostPoslato: Sre Sep 18, 2013 12:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 17, 2013 1:48 pm
Postovi: 7
vodolija971 je napisao:
Nado, pisala sam ti na pp, ne znam je li otišla poruka, ne vidim je među poslanim. Javi se. Pozdrav.


Poslala sam ti pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom bubrega
PostPoslato: Čet Sep 19, 2013 5:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 15, 2013 12:37 pm
Postovi: 2
nixi123 je napisao:
Lp Mom ocu 1960. prije 2 mjeseca dijagnosticiran je karcinom bubrega i metastaze na plučima na svakom plučnom krilu po jedna 15x30mm.
Prije mjesec dana izvadjen desni bubreg liječnik koji je operirao rekao da nije zahvačeno okolno tkivo ni limfni čvorovi tumor se nalazio samo na bubregu.
Evo upravo mu je odobren lijek sutent pa me zanima može li on pomoći??
Otac se dobro osječa ko da mu nikad ništa nije bilo nikakvi simptomi ni ništa e sad ga je pre par dana počeo bolit desni lakat i malo mu je natečen pa me zanima dali se moguče radi o koštanim metastazama??
Zanima me koliko bi još tac mogao poživit uz uzimanje sutenta??


Trebao bi odraditi scintigrafiju skeleta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom bubrega
PostPoslato: Ned Sep 29, 2013 11:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 29, 2013 10:32 pm
Postovi: 2
Ne bih da vas obeshrabrujem, moj otac (1959. god.) je preminuo pre 2 nedelje, 10 meseci smo se borili sa bolescu. U novembru prosle godine mu je dijagnostikovan karcinom desnog bubrega sa metastazama na plucima, nakon 15 dana je operisan, bubreg je izvadjen ali doktor koji ga je operisao kazao je da je jako lose stanja i da nije bio u mogucnosti sve da ukloni jer je i renalna vena zahvacena. Oporavak od operacije je tekao dobro prvih 7 dana, vrlo brzo se vratio gotvo u normalu, medjutim prilikom stavljanja katetera (nestrucnog), ostecen je mokracni kanal, sto je rezultiralo infekcijom i stenozom. Nakon toga mu je direktno u besiku plasiran cistofix i sa tim je ostao do kraja zivota (i izazivalo povremene urinarne infekcije).

U januaru je uradjen skener pred konzilijum na IORS i utvrdjeno je da su se nakon operacije metastaze pojavile i na jetri. Na konzilijumu je odluceno da bude lecen sa cetiri ciklusa HT Gemzar. U toku prvog ciklusa razvila mu se tromboza dubokih vena na desnoj nozi i ciklus je prekinut. Poceo je da prima fraxiparin (protiv tromboze) sledecih 5 meseci u okviru klinicke studije. Dalje su ciklusi HT tekli normalno, u januaru, februaru i martu je fizicki jako lose bio, malaksao, uglavnom je spavao, bolovi u ledjima, slab apetit, od novembra je smrsao oko 30kg.

Pocetkom aprila je pocelo da mu bude mnogo bolje i ceo maj jun i jul je gotovo normalno funkcionisao, za mesec i po dana vratio 15kg, bez ikakvih bolova. U junu je uradjen skener krajem IV ciklusa HT gde se pokaza 50% regresija. Zatim su mu odredili jos II ciklusa HT Gemzar.

Izmedju V i VI ciklusa (sredinom jula) ponovo mu se razvila tromboza dubokih vena (i pored fraxiparina) samo ovaj put na levoj nozi. Tada su stvari ponovo krenule naopako. Tromboza je ubrzo smirena ali u kucim uslovima jer je odbio da ostane u bolnici (sto je velika greska, nikad ne odbijajte hospitalizaciju). Prekinua je studija (fraxiparin) koja je trebala trajati jos mesec dana i od tog trenutka doktori su nam na neki nacin okrenuli ledja. Primao je u kucnim uslovima duplu dozu fraxiparina 10 dana, nakon toga farin.

U avgustu je poceo da biva slabiji, pao je dosta i psihicki, opet malaksalost i lagani gubitak apetita, bolovi u ledjima krajem avgusta. Krajem avgusta je uradjen ponovo skener gde se pokazala progresija bolesti. Cekala se sredina septembar da se doktorka vrati sa odmora kako bi se nastavilo sa lecenjem. U septembru je bio relativno dobro, uz malaksalost i slabiji apetit, i onda mu se 4 dana pred smrt naglo stanje pogrosalo, krvna slika je bila uzasna INR 10, povisen kalcijum. U urgentnom centru je primio smrznutu plazmu, a nakon toga je trebalo da bude primljen na onkologiju, medjutim doktori kada su videli krvnu sliku nisu hteli da ga prime iako je imao na osnovu kalcijuma preduslove za hitan prijem, kazali su da nije smeo da odbije hospitalizacuju u julu. Jedva smo uspeli da sredimo prijem na intezivnu negu (nadali smo se da je to samo neka trenutna kriza, kao i zimus), medjutim sutradan je preminuo.

Ispisao sam sve ovo u nadi da ce nekome pomoci da prepozna neke simptome, ono sto je najbitnije je da sam bolesnik i svi oko njega ne klonu duhom jer je onda sigurno kraj. Moj otac je pao psihicki na kraju i brzo otisao, u principu kada je u avgustu saznao da verovatno nece nikad moci da ukloni cistofix i mokri normalno stanje je pocelo naglo da se pogorsava.

Ukoliko imate pitanja, stojim vam na raspolaganju.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom bubrega
PostPoslato: Pon Sep 30, 2013 4:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 17, 2013 1:48 pm
Postovi: 7
Ne bih da vas obeshrabrujem, moj otac (1959. god.) je preminuo pre 2 nedelje, 10 meseci smo se borili sa bolescu. U novembru prosle godine mu je dijagnostikovan karcinom desnog bubrega sa metastazama na plucima, nakon 15 dana je operisan, bubreg je izvadjen ali doktor koji ga je operisao kazao je da je jako lose stanja i da nije bio u mogucnosti sve da ukloni jer je i renalna vena zahvacena. Oporavak od operacije je tekao dobro prvih 7 dana, vrlo brzo se vratio gotvo u normalu, medjutim prilikom stavljanja katetera (nestrucnog), ostecen je mokracni kanal, sto je rezultiralo infekcijom i stenozom. Nakon toga mu je direktno u besiku plasiran cistofix i sa tim je ostao do kraja zivota (i izazivalo povremene urinarne infekcije).


Pozdrav!

Moje iskreno saucesce povodom gubitka vaseg oca.
Neka vam bude uteha to da se on sada nalazi na nekom boljem mestu.
Zalosno je to da ljudi nemogu da dobiju adekvatnu pomoc i da se desavaju greske kakve se desavaju.
Vas otac koliko sam razumela je bio u poodmakloj fazi nazalost.
Srecom moj suprug je u nesto boljem polozaju bar tako izgleda trenutno, veoma se dobro oseca , dobro jede ,seta ,raspolozen je na rak i ne misli ( bar tako kaze).
Hvala sto si podelio/la svoju bol i iskustvo s nama bilo bi lepo da se i ostali jave, verujem da ima dosta ljudi s istim problemom, nikad se nezna ko kome i kako moze pomoci a i samo pricanje o tome moze da pomogne .
Moj suprug ima redak oblik karcinoma bubrega ( onkocitni papilarni rak bubrega) ,
ni lekari mnogo neznaju o toj vrsti jer je retka .
Ako ima neko isti oblik raka bila bih zahvalna ako bi se javio .
Zelim vama i svima ostalima svako dobro u zivotu i naravno zdravlja najvise .

Lep pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom bubrega
PostPoslato: Pon Sep 30, 2013 11:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 29, 2013 10:32 pm
Postovi: 2
http://www.uas.org.rs/PDF/PockettGuidelines2012.pdf

Nado, ovo je neka vrsta preporuke lecenja za razlicite vrste uroloskih oboljenja i karcinoma. Od strane 69 pise koje su preporuke za karcinom bubrega. Mozete na neki nacin uporediti preporuke sa onime sto su lekari do sada radili. Ukoliko je zavrsena biopsija (TNM analiza) mozete i to uporediti.

Nastavite da se borite svom snagom, volja je najbitnija, sve najbolje vama i vasem suprugu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom bubrega
PostPoslato: Uto Okt 01, 2013 9:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 17, 2013 1:48 pm
Postovi: 7
lynx_bg je napisao:
http://www.uas.org.rs/PDF/PockettGuidelines2012.pdf

Nado, ovo je neka vrsta preporuke lecenja za razlicite vrste uroloskih oboljenja i karcinoma. Od strane 69 pise koje su preporuke za karcinom bubrega. Mozete na neki nacin uporediti preporuke sa onime sto su lekari do sada radili. Ukoliko je zavrsena biopsija (TNM analiza) mozete i to uporediti.

Nastavite da se borite svom snagom, volja je najbitnija, sve najbolje vama i vasem suprugu.


Hvala lepo , vama i vasoj porodici sve najbolje zelim.
Pogledacu to svakako a TNM analiza je zavrsena .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom bubrega
PostPoslato: Sre Okt 02, 2013 1:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 24, 2013 1:56 pm
Postovi: 38
Preporučujem da se raspitate o magičnom delovanju bio konopljinog ulja. Razna iskustva sam pročitala na netu, a moje lično pozitivno iskustvo me je navelo na to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom bubrega
PostPoslato: Sre Okt 02, 2013 4:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 17, 2013 1:48 pm
Postovi: 7
ivanica81ns je napisao:
Preporučujem da se raspitate o magičnom delovanju bio konopljinog ulja. Razna iskustva sam pročitala na netu, a moje lično pozitivno iskustvo me je navelo na to.


Pozz ivanice !

Da li bi htela da podelis to pozitivno iskustvo s nama ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom bubrega
PostPoslato: Čet Okt 03, 2013 8:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 24, 2013 1:56 pm
Postovi: 38
Naravno :-)
Pisala sam već na forumu ali i ovde ću, mada moj problem nije vezan za konkretnu temu. Imala sam problema sa promenama na koži, u vidu akni, osipa, crvenila, svraba... Vaticom umočenom u konopljino ulje sam mazala kritična mesta i sve je nestalo. Preventivno sam pila i pijem i dalje ovo ulje i celokupno stanje organizma mi je dobro, zato sam ga pre svega preporučila ;-)
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom bubrega
PostPoslato: Čet Okt 03, 2013 10:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 17, 2013 1:48 pm
Postovi: 7
ivanica81ns je napisao:
Naravno :-)
Pisala sam već na forumu ali i ovde ću, mada moj problem nije vezan za konkretnu temu. Imala sam problema sa promenama na koži, u vidu akni, osipa, crvenila, svraba... Vaticom umočenom u konopljino ulje sam mazala kritična mesta i sve je nestalo. Preventivno sam pila i pijem i dalje ovo ulje i celokupno stanje organizma mi je dobro, zato sam ga pre svega preporučila ;-)
pozz




Hvala ivanice !
Drago mi je da ti je to pomoglo , svako iskustvo dobro dodje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom bubrega
PostPoslato: Čet Nov 07, 2013 12:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 17, 2012 1:18 pm
Postovi: 4
Dobro veče.

Nažalost ovo mi nije prvi put da tražim pomoć tj objašnjenje na ovom forumu i to baš na temi onkologija...Ovaj put je u pitanju moja baka. Krajem maja ove godine baka je sama otišla u bolnicu povodom krvi u mokraći. Tada su je zadržali u bolnici na ispitivanjima.
Čitam otpusnu listu i ovo je ono što je bitno:
Desni bubreg je sniženog visinskog promera, tankog parehima sa znacima hidronefroze. U projekciji pijelona desnog bubrega sa propagacijom put PU vrata upčava se promena promera 30x37 mm mekih tkiva koja se nakon aplikacije iv ks opacifikuje. Operisana je i otpustena kuci uz završnu i prateću dijagnozu:
Tu pyelil.dex65, Exclusio renis 1 dex.,HTa, Diabetes melitus.
Odstaranjen joj je bubreg. Rečeno nam je da jetumor bio zloćudan.

Patohistološka dijagnoza:carcinoma papilare pelvis renisinvasium(hG2,G-2,L1,V0,pT3N2,4In+/7.

Rečeno nam je da se proširilo na limfne čvorove i da je ppotrebno da se zakaze konzilijum zbog dalje terapije.
Međutim na konzilijumu su nam rekli da 6-8 nedelha posle operqacije treba da se urade skener karlice, abdomena i pluća i zatim da dođemo.
Zbog kvara na skeneru u bolnici u njenom gradu a ne prihvatanaj an konzilijumima skenera iz privatnih ambulanti mi smo odlagani4 meseca uz obraazloženje njene doktorke da ona ima dobre prognoze i nikako nismo bili upućivani na nešto drugo. Konačno nakon insistiranja moje majke dobili smo uput za magnetnu i rezultati su sledeći:
da npomene da se stalno zali na bolove u donjem stomaku
MR karlice onkološki neupadljiv
MR Abdomen:

U loži desnog bubrega i retrokavalno prisutni T2W i T1W hipointenzne promene delom trakastog i nodularnog izgleda pokazuju restrikciju difuzije, nehomogeno se postkontrasno prebojavaju intimno nalezu na desni krus dijafragme bez nedvoslismenih znakova infiltracije,dijametra oko 39x15mm uz izdvajanje micronodusa.
DDG odgovara recidivu osnovne bolesti.
Opisana promena retroavalno ima cisticnu komponentu i komprimuje VCI.
Distalnije neposredno iznad bifurkacije aorte, mekotkivni nodus 20x25 m utiskuje ili infiltriše VCI.
Jetra je anteroposterironog dijametra 166mm u medioklavikularnoj liniji, normalnog oblika i položaja, bez difuznih patoloških promena. U S8/S2/S4b/ kao i u S6(nekoliko)uocavaju se T2W hiper, T1W hipo IS promena sa restrikcijom difuzije dijametra u S8 13mm u S2 10mm U S6 12mm, koje postkontrasno pokazuju prebojavanje ddg odgovaraju sec.dep.
Vaskularni crtez jetre je u granicama normale. Micro cista u S2 jetre dijametra 10mm. Holecista je bez znakova inflamacije ili kalkuloze.

Kada ue doktorka pogledala ove rezultate , osim skenera pluca koji nismo uradili a ni MR jer se valjda ne radi za pluca, rekla je d aje sve krenulo ka terminalnoj fazi i da ne veruje da će i dobiti ikakvu terapiju na konzilijumu.

Kako je moguce da za 4 meseca od pacijentkinje sa dobrim prognozama dodjemo do terminalne faze?

Kako je tako je...nam sad treba pomoc pri razumevanju ovih rezultata i shvatanju u kakvom je stanju baka i sta treba da ocekujemo.

Molim vas da neko ko je stručan pomogne u tumačenju rezultata.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 95 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: