Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: molim dr za odgovor
PostPoslato: Sub Mar 21, 2009 12:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 20, 2008 5:27 pm
Postovi: 10
Dijagnoza: TU lobii gl. thyred. lymphadenopat. colli sin. Status post biopsiam. Status post thyred. tot. Diss. gl. pretrachealis et paratrachealis sin.
SINB jugularis MRND sin. Status poost. irrad.
Pre 10ak dana sam radila MIBG scintigrafiju i molim za pojašnjenje:
Uradjeni sekvencijalni snimci iz anteriorne i posteriorne projekcije na kojima se uočava fiziološka distribucija radiofarmaka bez jasnih zona patološkog vezivanja uz NEHOMOGENIJU DISTRIBUCIJU RADIOFARMAKA U JETRI? Samo me znaima ovo poslednje - šta znaci to što je jetra nehomogenija?
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 25, 2009 10:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 7:03 pm
Postovi: 17
Ne znam sta reci.Nehomogena distribucija znaci nejednaka distribucija,sto bi ukazivalo na patoloski proces,a nehomogenija distribucija radiofarmaka zvuci nekako polovicno.Mogla bi ta nehomogenija distribucija biti od nekog ranije prebolelog procesa na jetri i mislim da ne treba paniciti.Ja bi licno nasla dobrog radiologa da mi uradi UZ abdomena i malo to razjasni,krajnja je opcija CT.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 26, 2009 12:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 20, 2008 5:27 pm
Postovi: 10
Hvala puno,
nikako ne paničim, naprotiv, ali sam htela ipak bar nečije mišljnje s obzirom da mi 3 doktora bukvalno nista nisu rekla na to. Imam zakazan magnet jetre naredne nedelje, a u ulz ću svakako uraditi, samo sam htela malo da se uputim u značenje te dijagnoze u medjuvremenu.
Još jednom, hvala.
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 26, 2009 12:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 20, 2008 5:27 pm
Postovi: 10
A da još nešto, koliko ja znam nikakve nikada probleme sa jetrom nisam imala. Medjutim, pre par meseci sam u Budimpešti radila PET-CT i tu su napisali ovako:
The left lobe of the liver is slightly enlarged, the size of the spleen is within the normal range, their structures are homogenous, and their activity distribution is uniform.
Mada, složićete se, to ne zabrinjava....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 30, 2009 10:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 7:03 pm
Postovi: 17
Tim pre,verovano je nesto protrcalo kroz jetru.Virusi mogu cesto ostetiti jetru,a da to ni ne znamo,tacnije bez simptoma.Mozete uraditi jetrine transaminaze dok cekate UZ.To su AST,ALT,a uradite i LDH,GGT,bilirubin ako hocete.To su neke analize koje pokazuju stanje,funkciju jetre.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 31, 2009 12:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 20, 2008 5:27 pm
Postovi: 10
Hvala lepo.
U četvrtak imam magnetnu rezonancu, a 7. ulz. Uradiću i te analize, pa ćemo videti. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim dr za odgovor
PostPoslato: Čet Okt 17, 2013 11:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 01, 2011 3:34 pm
Postovi: 120
Pozdrav.Zamolila bi Sofiju 84 da mi se javi.Vidim da je odavno nema da posecuje forum.Ako je neko licno stupio u kontakt s njom neka mi se javi.Veliko hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 105 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: