Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: tumor dojke- metastaze
PostPoslato: Čet Apr 05, 2012 4:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 04, 2012 8:15 pm
Postovi: 7
pozdrav ljudi
pisem iz negoina naravno ne sa dobrom dijagnozom alli bih vas molio da me uputite dalje sta raditi i na cemu sam
sve ovo pisem o svojoj majci, molim vas pomozite
pacijentkinja vidjena na konzilijumu 17.06. 2010. kada je odluceno u regionalnom centru da se uradi odgovarajuci hiruski zahvat . ucinjena je kvad. levo sa dissec.leve.aksile. hp: ca ductale invasivum hg-II, ng 2.ln sine meta (15/0)lokalizacija: medijalna (guk) er6, pr6, her2:0. sprovedena adj. cmf ht , post op. rt. potom uveden adj nolvadex
sa time je sve bilo ok do pre 3 nedelje kada smo krenuli , ponovo analize itd
19.03.2012 uradjen ct grudnog kosa vidjene hilarne igl do 16mm , u levoj aksili 15mm, u levoj dojci tu u glk promera 56x33mm sa inflitrativnim rastom u okolne strukture i retrakcijom koze.
od tumora prema levoj aksili proteze se mekotkivna formacija koja odgovara volunimoznom pertoralnom misicu u koji se tu infiltririse. u toj regiji pleura zadebljana.
uradjena i grafija skeleta. grafija skeleta patoloska fraktura IV rebra desno naduv sa znacima razredjenja zadnjeg okrajka VIII rebara sa desne strane.
u donjem delu pluca levo mala kruzna mekotkivna formacija promera 7mm suspektna na sekundarni depozit. mr abdomena osim potvrde sekundarnog depozita na kostima vidjena i fokalna meta na jetri.
labaratorijski- ks od 7.03.2012. leukocitoza 13, hgb 11, uredan cea i ca 15-3 , lako povisen cea 125, 41,3

posle ovoga smo uradili konzilijum 03.04.2012

napisali su sledece

klinicka dijagnoza
ca mammae sin.st.post quadrentcomiam mammae sin.cum dissectio axillaesin (jun2010 zc kladovo). st.post adj.cmf(VI)et irrad. postop.adj.nolvadex in corso.meta in hepate multiplices(mr pregled). meta.in ossibus. meta pulmoni sin. susp.(7mm)

histoloska dijagnoza
cdi g 2,ng 2 , igl 0/15

potrrebno je uraditi kardioloski pregled i uz srca i ukoliko nema kontraindikacija dalje lecenje nastaviti sistemskom ht na bazi antrakcilina preko nadleznog onkologa dispanzera a obustaviti nolvadex. radi razmatranja eventualne palijativne rt nalaze je potrebno dopuniti mr pregledom cele kocme i rtg karlice i prikazati je nadlenom konzilijumu.

rtg karlice uradjen danas,

na karlici i oba fermura nema ubedljivih znakova za metastazu

to su zadnji nalazi, molim vas pomozite da znam na cemu sam i sta dalje da radim, dali postoji neka pomoc?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumor dojke- metastaze
PostPoslato: Pet Apr 06, 2012 12:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 16, 2012 1:01 pm
Postovi: 6
Rado bih pomogao ali je moje poznavanje problematike skromno. Moja majka je operisala karcinom dojke pre 10 godina i metastaze na plucima su se javljale u odredjenim vremenskim intervalima, ali sve to nije bilo u tolikoj razmeri da nije moglo da se kontrolise, osim ove poslednje koju cemo, nadam se, da pobedimo. Ne znam da li sam procitao dovoljno pazljivo ili mi je sve to strano, ali podatak da ima metastaza na nekoliko mesta mi govori da verovatno hirurska intervencija nije uradjena kako treba. Kako je moja majka prilicno nepoverljiva prema lekarima iz provincije (iz Nisa smo) koji cesto puta daju vrlo razlicite dijagnoze, ona se uvek konsultuje na vise mesta, obavezno za sve sto je bitno ide za BG. Potpuno je drugi odnos prema pacijentima tamo, lekari imaju vise iskustva, cesce se usavrsavaju, marljiviji su... a i sve je pod rigoroznom kontrolom, tako da su propusti sve deni na najmanju mogucu meru. Sta da ti kazem, puno srece i ne prepustaj je krajinskim lekarima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumor dojke- metastaze
PostPoslato: Pet Apr 06, 2012 4:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 04, 2012 8:15 pm
Postovi: 7
znam da su nemarni zato sam i krenuo u bg. izvestaj konzilijuma koji sam gore napisao je sa instituta za onkologiju i radiologiju beograd
molivas dobri ljudi javitese i koje imao slicnu dijagnoza da me uputi kroz sta je sve prolazio i koji je zivotni vek toga.
voleo bih akko moze i neki doktor da mi odgovori, jako bih mu bio zahvalan

voleo bih da mi se jave i ljudi koji su svasta pokusavali van medicine , mislim na razne lekove, meleme , trave....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumor dojke- metastaze
PostPoslato: Uto Apr 10, 2012 3:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2011 1:42 pm
Postovi: 54
Vrlo je nezahvalno da ti kao neko, ko nije lekar, tumacim dijagnozu i dajem savete. Ako vec nisi, pogledaj temu "metastaze na kostima kod karcinoma dojke"(da ne ponavljam ono sto sam vec pisala). Moja mama i dalje prima Taxol, jos je pokretna i drzi se, a do kad ce... Ne znam kako da ti pomognem, osim da tvojoj majci pozelim srecu, tebi strpljenje, i ne gubite vreme, sto pre krenite sa terapijom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumor dojke- metastaze
PostPoslato: Čet Maj 03, 2012 5:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 03, 2012 4:39 pm
Postovi: 2
Zdravo,
Da li mi neko moze protumaciti sljedecu dijagnozu tumora dojke. Znam da nije dobro ali me zanima koliko je lose i da li je moguce izljecenje? Dakle, radi se o mojoj majci, ima 62 godine i dijagnoza je
Carcinoma lobulare invasum mammae (HG2-3, NG2-3)
Estrogenski receptori negativni H skor=0
progesteronski receptori negativni H skor=7-srednja i jaka pozitivnost u 5% jedara tumorskih celija
HER2=3+

-Isjecak infiltrovan tumorskim tkivom koje grade srednje krupne ovalne epitelije viseg n/c odnosa, hiperhromnih jedara,acidofilne citoplazme,vise mititske aktivnosti
-Tumorske celije aranzirane dijelom u formi solidnih, dijelom u formi indijan file aranzmana
-stroma slabije razvijena, sadrzi fokalni infiltrat limfocita
-Vidljive zone nekroze tumorskog tkiva

prepisana terapija je AC hemoterapija (svaki 21 dan)

Unaprijed hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumor dojke- metastaze
PostPoslato: Čet Maj 03, 2012 6:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
sandram. je napisao:
Zdravo,
Da li mi neko moze protumaciti sljedecu dijagnozu tumora dojke. Znam da nije dobro ali me zanima koliko je lose i da li je moguce izljecenje? Dakle, radi se o mojoj majci, ima 62 godine i dijagnoza je
Carcinoma lobulare invasum mammae (HG2-3, NG2-3)
Estrogenski receptori negativni H skor=0
progesteronski receptori negativni H skor=7-srednja i jaka pozitivnost u 5% jedara tumorskih celija
HER2=3+

-Isjecak infiltrovan tumorskim tkivom koje grade srednje krupne ovalne epitelije viseg n/c odnosa, hiperhromnih jedara,acidofilne citoplazme,vise mititske aktivnosti
-Tumorske celije aranzirane dijelom u formi solidnih, dijelom u formi indijan file aranzmana
-stroma slabije razvijena, sadrzi fokalni infiltrat limfocita
-Vidljive zone nekroze tumorskog tkiva

prepisana terapija je AC hemoterapija (svaki 21 dan)

Unaprijed hvala!


Ovo što ste ispisali manje više ne znači puno. Pogledajte prvi post u temi pa ako imate nešto tome slično, ispišite. Dakle gde se nalazi tumor, da li se širi negde i gde, da li su rađeni skeneri, koje je veličine tumor, šta je sa limfnim čvorovima....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumor dojke- metastaze
PostPoslato: Čet Maj 03, 2012 6:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
Slobomiha je napisao:
pacijentkinja vidjena na konzilijumu 17.06. 2010. kada je odluceno u regionalnom centru da se uradi odgovarajuci hiruski zahvat . ucinjena je kvad. levo sa dissec.leve.aksile. hp: ca ductale invasivum hg-II, ng 2.ln sine meta (15/0)lokalizacija: medijalna (guk) er6, pr6, her2:0. sprovedena adj. cmf ht , post op. rt. potom uveden adj nolvadex
sa time je sve bilo ok do pre 3 nedelje kada smo krenuli , ponovo analize itd
19.03.2012 uradjen ct grudnog kosa vidjene hilarne igl do 16mm , u levoj aksili 15mm, u levoj dojci tu u glk promera 56x33mm sa inflitrativnim rastom u okolne strukture i retrakcijom koze.
od tumora prema levoj aksili proteze se mekotkivna formacija koja odgovara volunimoznom pertoralnom misicu u koji se tu infiltririse. u toj regiji pleura zadebljana.
uradjena i grafija skeleta. grafija skeleta patoloska fraktura IV rebra desno naduv sa znacima razredjenja zadnjeg okrajka VIII rebara sa desne strane.
u donjem delu pluca levo mala kruzna mekotkivna formacija promera 7mm suspektna na sekundarni depozit. mr abdomena osim potvrde sekundarnog depozita na kostima vidjena i fokalna meta na jetri.
labaratorijski- ks od 7.03.2012. leukocitoza 13, hgb 11, uredan cea i ca 15-3 , lako povisen cea 125, 41,3
posle ovoga smo uradili konzilijum 03.04.2012
klinicka dijagnoza
ca mammae sin.st.post quadrentcomiam mammae sin.cum dissectio axillaesin (jun2010 zc kladovo). st.post adj.cmf(VI)et irrad. postop.adj.nolvadex in corso.meta in hepate multiplices(mr pregled). meta.in ossibus. meta pulmoni sin. susp.(7mm)



došlo je do napredovanja osnovne bolesti, dakle prethodnog karcinoma dojke. Sada te promene zahvataju gornji kvadrant leve dojke sa mišićima, rebrom, plućnom maramicom i promenama na plućima i jetri, promenama u limfnim včvorovima sredogruđa i u levoj pazušnoj jami.
Nažalost ovo je uznapredovali oblik bolesti, može nastaviti sa hemoterapijama ali je prognoza jako neizvesna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumor dojke- metastaze
PostPoslato: Čet Maj 03, 2012 6:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 03, 2012 4:39 pm
Postovi: 2
izvinjavam se, laik sam pa i ne znam sta je bitno a sta ne. Evo mozda ovo

Klinickim pregledom nalazi se neoplazma lijeve dojke koja zahvata citavu lijevu dojku posebno UK i CK i fiksira je za zid grudnog kosa i kozu.Uvecani L.C lijevog pazuha i lijeve supraklavikularne a limfedemom ruke. verifikovan je maligni izliv lijevog prsista.
Nalazi: SE 24, L8,1 , ER 4,76, HB 119, TR 312, ALP 181, TP 68,7 , HOL 5,59 , AST 24, ALT 18, BILIRUBIN 10,7 , UREA 4,4 , GUK 6,0 , CRP 3,0
UZ abdomena: jetra uvecana na racun lijevog lobusa gdje s ediferencira izoehogena okrugla promjena precnika oko 90mm koja bi mogla dif fdg odgovarati hemangiomu.

To je sve sto imamo napisano.Obratila sam se upravo zato sto su ljekari vrslo skrti na rijecima. Ova promjena na jetri je po misljenju ljkara benigna a sto se tice skenera kostiju dobili smo 2 odgovora. ljekar koji je radio skener rekao je da je sve ok, da se izgleda sve skoncentrisalo na oko dojke(to je receno pred pacijentkinjom pa moguce da nije tacno), a onkolog je mom ocu rekla da je metastaza u pitanju... A ista ta onkolog je rekla da misli da je ovo na jetri benigno. Zbunjena sam pa sam mislila da mozda moze neko na osnovu onih podataka da mi kaze o cemu se radi.
U svakom slucaju bicu zahvalana na innformacijama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumor dojke- metastaze
PostPoslato: Uto Sep 25, 2012 7:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 04, 2012 8:15 pm
Postovi: 7
Da se javim nakon skoro 6 meseci od kada sam pisao ovde.
bolest je bas uznapredovala i neznao vise sta da radimo.
konzilijum 03.04.2012

napisali su sledece

klinicka dijagnoza
ca mammae sin.st.post quadrentcomiam mammae sin.cum dissectio axillaesin (jun2010 zc kladovo). st.post adj.cmf(VI)et irrad. postop.adj.nolvadex in corso.meta in hepate multiplices(mr pregled). meta.in ossibus. meta pulmoni sin. susp.(7mm)

histoloska dijagnoza
cdi g 2,ng 2 , igl 0/15

potrrebno je uraditi kardioloski pregled i uz srca i ukoliko nema kontraindikacija dalje lecenje nastaviti sistemskom ht na bazi antrakcilina preko nadleznog onkologa dispanzera a obustaviti nolvadex. radi razmatranja eventualne palijativne rt nalaze je potrebno dopuniti mr pregledom cele kocme i rtg karlice i prikazati je nadlenom konzilijumu.

rtg karlice uradjen danas,

na karlici i oba fermura nema ubedljivih znakova za metastazu

posle toga joj je odah odradjena hemoterapija po FAC ali nista nije pomoglo.
odmah nakon toga joj je konzilijum napisao da se uradi 12 zracenja ali su lekari koji su zaduzeni za njeno zracenje odbili to to zbog njene tezine i uradili samo jedno zracenje.
dobija jednu tozu zomete i nakon toga konziliju donosi odluku da primi hemoterapiju taxolom 3 ciklusa. prvi i drugi ciklus je lepo podnela cak joj je bilo i dosta bolje cak i prva dva dela treceg ciklusa je bilo ok ali kada je priila treci deo taxola treceg ciklusa odmah je krenula naglo da raste tempetratura ( to je bilo pre 4 nedelje) nakon 4 dana ona vise nije bila ama bas nikako vise pokretna sto zbog malaksalosti sto zbog frakture desnog kuka.
odmah je zakazan konzilijum i na konzilijumu su doneli sledecu dijagnozu
st. post quaderantectomiam mammae sin.et.dissectione axialle sin.pp. CA (26.06.2010). st.cheio-th (cmf VI).st post irradiationem postoperat.cum TCT. st.post hormono-th (tam) od 12.2010. meta in ossibus.meta pulmoni sin susp. C50.9 C 78
st.post sec CH Th(fac- III ciklus) meta in osibus in progresionem.fractura patologiga th5,6,7 et claviculae sin. Osteolysis reg.cubiti dex. meta in hepate in progres.
st post irradiatio paliativa cum LINAC. terc CH TH facta est(tax-weekly-III ciklusa). pancitopenia z51.1 D 70

tada su prekinuli sve terapije to je bilo 1.09.2012

odmah istog dana je primljena na odeljenje. ovo pise u otpusnoj listi

bolesnica je hospitolizovana na odeljenje za hemio terapiju zbog povisene telesne temperature, opste slabasti i malaksalosti, bolova. prikazana na konzilijuu za onkologiju, zc kladovo dana 01.09. 2012. te je procenjeno da se radi o progresiji osnovne bolesti,prekida se primena terc. sistemske chth sa taxolom u nedeljnom rezimu i dalje lecenje nastavlja sa meglestrolom.
specificna onkolosko lecenje zapoceto je gore navedenom operacijom a definitivni ph nalaz je : cdi gr-II,ng 2 igl o/15. receptorski status :er-6, pr-6, her 2-0 . labaratorijske analize er 3,1 , hgb 95, le 3.7 ostali nalazi u granicama referentnih vrednosti. na prijemu bolesnica je:
svesna, orijentisana, febilna, eupnoicna, acijanoticna, aniktericna, slabokomunikativna, otezano pokretna. auskulaturni nalaz na srcu i plucima uredan.abdomen iznad ravni grudnog kosa mek bolno neosetljiv, bez organomalija. prisutan otok donjih ekstreiteta, izrazito podkolenica. labaratorijske analize na prijemu:
eritrociti 2,33, hgb 77, le 1,7 tr 64.
u toku hospitalizacije tretirana simptomatcokom i suprotivnom terapijom(nadoknada krvi i krvnih derivata) pri cemu dolazi do blagog poboljsanja opsteg stanja.
lab analize na otpustu:le 2,9(grn 2,4) er 2,97, hgb 91 hct 0.279 tr 84.
dalja th : tbl pancef 400mg 1x1 , sir.megace 10ml 1x1 , tbl yurnista 8mg 1x1 , tbl paracetamol 3x1
u slucaju povisene temperature ordinirati analgoantipiretike (novalgetol) , preko sluzbe kucne nege

od tada evo 3 nedelje stanje se samo pogorsalo, nedelju dana nema temperaturu ali je skoro prestala da jede, otekla je cela, lose disanje, pritisak joj pada na 80/40 pa joj podizem sa malo soli

uz sve ove terapije probali smo i alternativnu medicinu, cudotvorni napitak deda jove iz crne gore, za njega mogu reci da je cista laz, razni napici iz manastira ravanice i nista nije pomoglo.

njoj je sve gore i gore , nema jake bolove ali ima gusenja , napad bola u predelu leve dojke sto je verovatno srce

a da doktor kada je otpustio rekao je da je vodim kuci da ne umire u bolnici. mislim strasno. za padanje pritiska ,bolove u , gusenje itd kada pozovem njenog lekara ili hitnu pomoc oni mi kazu da je to potpuno normalno i jednostavno moram da zovem po nekoliko puta i da se svadjam da bi dosli i dali joj inekciju

izvinjavam se za ovoliki tekst ali jednostavno neznam sta vise sta da radim. pomoc od lekara ne dobijam ni kada joj je zivot ugrozen jer gospoda nece da dodje a nemogu da gledam kako mi se gubi na rukama pa vraca. poceo sam i ja da ludim i sam neznam kako cu zavrsiti posle svega ovoga, svestan sam da ona nece jos dugo da zivi ali smatram da bi lekari , hitna pomoc trebala da reaguje na takvo stanje makar da joj se olaksaju ovi zadnji trenuci zivota


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumor dojke- metastaze
PostPoslato: Sre Sep 26, 2012 12:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 27, 2012 1:16 pm
Postovi: 118
Hitna bezi kao djavo od krsta,meni su najnormalnije rekli zastzo mucim zenu,treba da je pustim,uzasni su. Poslala je ekipu tek kada sam je pitao da li bi ona svoju majku pustila tek tako da ode pobogu?
Malo oni mogu da urade nazalost,eventualno ukljuce infuziju,po potrebi nesto protiv bolova i to je to,ali se covek oseca lakse,ima utisak da radi nesto po pitanju nekog svog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumor dojke- metastaze
PostPoslato: Sre Okt 03, 2012 1:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 04, 2012 8:15 pm
Postovi: 7
dobri ljudi pomagajte
majka trpi velike bolove ali se nekako borimo sa tim. vec dve nedelje pocela je da otice od nogu pa na gore. noge su joj toliko pune vode da kad stavite prst na nogu ostavi udubljenje sa tragom. od juce su krenule i neke crvene velike fleke gde je jedna pukla i iz nje curi voda. pozvao sam njenog lekara i on je rekao da je to normalno i da je on tako i ocekivao i da ce je najverovatnije ta voda ugusiti. strasno, utesio me je bas. ja joj dajem svaki drugi dan jurinex ali kao da nista ne pomaze. sta da radim? molim vas pomozite nemogu ovo da gledam i plasim se da ce je ta voda ugusiti na moje oci. i kao da seta ta voda , recimo pre tri dana joj je bila toliko otekla leva ruka da sam mislio da ce puci.

svaki savet je dobrodosao , molim vas pomozite ako je neko imao slicna iskustva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumor dojke- metastaze
PostPoslato: Čet Okt 04, 2012 12:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
Slobomiha je napisao:
dobri ljudi pomagajte
majka trpi velike bolove ali se nekako borimo sa tim. vec dve nedelje pocela je da otice od nogu pa na gore. noge su joj toliko pune vode da kad stavite prst na nogu ostavi udubljenje sa tragom. od juce su krenule i neke crvene velike fleke gde je jedna pukla i iz nje curi voda. pozvao sam njenog lekara i on je rekao da je to normalno i da je on tako i ocekivao i da ce je najverovatnije ta voda ugusiti. strasno, utesio me je bas. ja joj dajem svaki drugi dan jurinex ali kao da nista ne pomaze. sta da radim? molim vas pomozite nemogu ovo da gledam i plasim se da ce je ta voda ugusiti na moje oci. i kao da seta ta voda , recimo pre tri dana joj je bila toliko otekla leva ruka da sam mislio da ce puci.

svaki savet je dobrodosao , molim vas pomozite ako je neko imao slicna iskustva


Poštovani Slobomiha, ne znam šta da vam kažem... A nije ostalo skoro ništa što lekar može da uradi. Jedino što može pomoći ( i to minimalno) su diuretici ali kratkog je to veka. Jedino što možete je da je odvedete u bolnicu ali pitanje je koliko pažnje joj se može pružiti (da li u vašoj okolini postoji palijativni centar). Jako mi je žao što kroz ovo prolazite, u potpunosti vas razumem. Delom vam zato i pišem, iako nema tu puno šta da se kaže...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumor dojke- metastaze
PostPoslato: Čet Okt 18, 2012 7:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 18, 2012 7:11 am
Postovi: 1
vlada79 je napisao:
Hitna bezi kao djavo od krsta,meni su najnormalnije rekli zastzo mucim zenu,treba da je pustim,uzasni su. Poslala je ekipu tek kada sam je pitao da li bi ona svoju majku pustila tek tako da ode pobogu?
Malo oni mogu da urade nazalost,eventualno ukljuce infuziju,po potrebi nesto protiv bolova i to je to,ali se covek oseca lakse,ima utisak da radi nesto po pitanju nekog svog.



Majka je nevolja nevolju u izobilju, ali nekako pokušati s tim. ali dva tjedna počela je emitirati u inozemstvu iz nogu prema gore. njezine noge tako bogat krstite da ste stavili svoj ​​dojam o alcove lijeva strana broda dno s tracker. od davni su popraćeni dovoljno crvenom mrlja području jedne je apsurdno i to curi. Ja navodima svog liječnika i on je rekao da je navikao i da je tako prihvaćen je i da je prihvatljivo da krstiti ugasiti. strasno, utesio mi bas. Ja joj priznaju svaki dodatni dan jurinex ali uništenja činilo da pomogne. što trebam učiniti? molim savjet ovo je apsurdno gledati, a ja sam zbunjen da krstiti će gušiti u mojim očima. Sviđa mi se postaviti u vodu, recimo tri Sirijus prije je bila tako abscessed lijeva strana broda ruka da sam iščekivanje

_________________
Kristin Jenson


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumor dojke- metastaze
PostPoslato: Pon Okt 22, 2012 4:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 04, 2012 8:15 pm
Postovi: 7
moja majka je umrla 14.10.2012 u 22 i 40. u jakim bolovima. celog dana je imala nenormalno jake bolove da joj nije nista pomoglo. yurnista 40mg , morfijum kapi, inekcije trodona i lemoda i nista bolovala je uzasno. hitna sluzba je dosla , kazu cisto mene da ispostuju ali nista nisu mogli da joj pomognu. kada je zapala u komu pre smrti nisu hteli da je vrate jer kazu da to nije humano.
nje vise nema

zato ljudi borite se na sve nacine da bar pokusate da pobedite ovu bolest, ja sam sve pokusao ali nista nije pomoglo. samo jedno vas savetujem neverujte u cudotvorne napitke i razne cika jove sa cetinja , lekoviti napici iz ravanice jer nista od toga ne pomaze samo odredjeni prevaranti pune svoje dzepove a na bolesnike i ne obracaju paznju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumor dojke- metastaze
PostPoslato: Pon Okt 22, 2012 9:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:28 pm
Postovi: 143
Жао ми је што сте се и ви и мајка толико намучили, што је она трпела толике болове а ви сте били немоћни да јој их олакшате. Многи од нас су то прошли, па знамо отприлике како вам је. Примите саучешће, желим вам да ову бол некако пребродите


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: