Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: DA SE MALO UMESAM...
PostPoslato: Sre Dec 19, 2007 1:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
Mozda ste primetili da nisam ni malo zatvorena prema alternativnim oblicima lecenja :),a vidim da ovde ima raznih pitanja i saveta pa cu pokusati da svima skrenem paznju na nesto. :D 1.Obavezno unosite sto vise tecnosti(2-3L),preciscene vode.( filterom_ima jako jeftinih 1000 dinara,a traju dugo-par godina,samo menjate filter na tri meseca po 350 din.) 2.Pijte zeleni caj moze Fructus 2-3 solje dnevno,nemojte da vas neko odere,sasvim je dobar i ovaj)Surutka u prahu ima je u radnjema zdrave hrane(100 din za 2-3)nedelje 3.Izbegavajte presoljenu hranu. 4. od vitamina preporucujem Oligogal Se(150 dinmesecna doza),jedna kapsula dnevno uz jelo,ako vam nije muka-retko kome je muka od njega,Beviplex granule*(50 ak dinara nedeljna doza),zbog ukusa,mogu i u caj,ili bevipleks drazeje 1 -3 dnevno uz jelo(100 din mesecna doza).Bedoxin teablete3 puta po jedna pre jela(150 DIn mesecna doza),odlicno protiv mucnine!Propolis decje kapi kad god vam padne na pamet,kao i med sa mlecom! 5.U toku terapije i posle nje provera svih briseva(nosa,zdrela,vaginalni,uretealni-za muskarce,kultura sputuma-ispljuvka,urinokultura,koprokultura-stolice,bakterioloski i mikoloski,ne retko se namnoze gjivice,koje onda stvore mnogo problema raditi na 15 dana u toku terapije,a posle terapije jednom ako je sve ok ne ponavljati,uraditi na zalost privatno... :( moja preporuka "konzilijum",ne mora,moze i Torlak,ali su cene iste,a daleko je,uput se tesko dobija,ako neko moze da dobije uput,onda Torlak... :) 6.U slucaju mucnine,djumbir u jelo,vitamin B6,ako to ne pomogne Klometol,ali njega ne smeju svi koristiti-alergicni,ljudi,sa malignim i benignim tu jajnika,nekada dojki,io jako cesto hipofize,kao ni epilepticari,niti ljudi koji su skoro imali intervenciju na mozgu! Klometol i Eglonil piti uz konsultacije! 8.U slucaju povisenih transaminaza(AST,ALT),izbacivati masno ,prezacinjeno,a ako krenu da rastu pitati lekara za koriscenje,Essentiale Forte-nekada sme i pozeljan je,nekada nikako ne sme) 9.bol je posebna tema,mislim da sam nekome odgovarala u neurologiji,ali ne vidim vise taj post... Ako vas interesuje nesto blize o tome,naslovite temu tako,please :) 10.psihoterapiju kod dobrih terapeuta!!!! kao i terapiju lekovima(anksioliticima i antidepresivima najtoplije preporucujem!Svedok sam kolikim ljudima je a mnogo,mnogo, pomogla,medju njima sam i ja! 10.Ovo je bio medicinski ideo iza koga potpuno profesionalno,licno i iskustveno stojim,ako vas nesto zanima,u vezi sa gore navedenim trudicu se da vam odgovorim sto pre! sada sledi nemedicinski deo iza koga takodje stojim licno i iskustveno!Moja preporuka svima je post,najblazi,bar tri dana,ako neko ne moze svaki svestenik ce ga osloboditi,ispovest i Sveto Pricesce ,Ulje Sv,Nektarija Eginskog,citanje,akatista i molitvi njemu, i beskrajno poverenje u Boga,koliko god ludo zvucalo,ljutilo nas,besneli,bili tuzni,ipak sve ima nekog smisla,dobrog. Jos jednom Svaki rak je izleciv


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 19, 2007 2:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Sta da dodam na ovo ,osim bravo.Ima nade za zemlju Srbiju..... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 19, 2007 3:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Evo tupim tri meseca a MICAAAA sve rece u ovom postu.


Sve navedeno koristim u lecenju svog muza,pored hemoterapije naravno.

Pridruzujem se :D :) :lol: 8) :P :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Klometol
PostPoslato: Sre Dec 19, 2007 3:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Draga Micaa,

A zasto je opasan klometol. Ja sam ga pila nakon svake hemo. I sobna lekarka nam je rekla da pijemo taj lek!? Nadam se da se zbog toga nije desilo nesto opasno.

I jos jedno pitanje (sad ste gotovi! Mesecima na forumu nema lekara i sada cemo vas ugnjaviti).

Nakon svake hemo imala sam bolove u velikim zglobovima (kolena, kukovi), medjutim od III ciklusa bolovi su se pojavili u sakama. Ujutro su mi prsti prosto ukoceni i blago natekli. U toku dana nema bolova ali jednostavno "osecam" zglobove kad savijam prste. Kad pre hemo u okviru pripreme dobijem 3 x Dexazon bolovi nestanu. Sada je vec proslo vise od 45 dana od poslednje terapije, a ja imam i dalje bolove u sakama.

Molim vas da mi odgovorite jer me ovo vec proprilicno brine.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 20, 2007 7:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 11:46 am
Postovi: 146
Surutka cisti jetru, ali u prahu nije zdrava-tako mi je rekao lekar dok sam primala hemoterapije, a i neke stvari se ne uzimaju u toku terapije da ne bi pokazale 'pogresnu sliku'. Npr. surutka snizi transaminaze...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 1:39 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Okt 08, 2006 3:03 am
Postovi: 63
Gde moze da se nadje to ulje Nektarija i kako se koristi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 7:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
MISLIM DA SE MOZE NACI U SVAKOJ CRKVI,A AKO NE MOZE SE NARUCITI PREKO BILO KOG SVESTENIKA KOJI IDE U GRCKU,NARAVNO BESPLATNO JE!!!!KAKO SE KORISTI?NAMAZE SE MALO GLAVA I VERUJE BOGU I SVETOM NEKTARIJU!!!E DA VEROVATNO GA SVESTENIK NA ONKOLOSKOM!!!POZDRAV!!! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 8:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Onkoloski nije ni ustvari svestan koliko je alternativan - sa tim ikonama po hodnicima, mislim... Jer, gde je tu nauka, m? Ne kazem da se protivim, nikako, samo podvlacim apsurd njihovog ponasanja - ovamo, kao, ne smeju da se koriste kompleksi enzima, jaki anti-oksidansi i sl, o cijem dejstvu IMA konkretnih dokaza (samo sto njih niko nije obavestio o tome), sme samo zvanicna terapija - ali su zato ikone strogo naucne... :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 8:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
SAD STVARNO OZBILJNO!NIKO NECE CA SE UPUSTI U TERAPIJU NECIM NEPROVERENIM,STO MOZE DA STETI,A O NJEMU IMAMO PREMALO PODATAKA.TO BI ZAHTAVALO PISMENI PRISTANAK,PACIJENTA,PORODICE USTANOVE,MINISTARSTVA...NAS CENTAR ZA ISTRAZIVANJA RADI NEKA ISTRAZIVANJA NEKIH PREPARATA,ALI TO BI VALJALO PRESKOCITI REZULTATI NISU NIKAKVI.DA BI SE NAPRAVILO OZBILJNO ISTRAZIVANJE TO ZAISTA NE MOZE BEZ OZBILJNIH SREDSTAVA.ZASTO TO NIKO NECE DA RADI_NEMA PARA! ZAISTA NEMA PARA!SUVISE SAM LJUDI VIDELA KOJI SU IZGUBILI SILNO VREME MAJUCI SE NEKIM VRSTAMA ALTERNATIVE,SUVISE LJUDI KOJI SU SEBI NASKODILI NEKIM DRUGIM VRSTAMA ALTERNATIVE...SADA,TACNO JE DA NIKO NE ZNA STA SKODI,ALI VERUJTE DA NIKO NE ZNA NI STA POMAZE!PROVERITE TUDJA ISKUSTVA,NEMOJTE PREKO REKLAME TRAZITI POMOC!VERUJEM DA DODACI ISHRANI MOGU NEKIMA DA POBOLJSAJU KRVNU SLIKU,BIOHEMIJSKE NALAZA,OLAKSAJU MUCENJE,ALI NIKADA NIKOGA NISAM VIDELA DA JE TIME IZLECEN BEZ POMOCI SAVREMENE ZVANICNE MEDICINE!!!!VIDELA SAM DA JE MNOGIMA NASKODILO SAMOINIOCIJATIVNO UNOSENJE NEKIH SUPSTANCI ZA KOJE KADA DODJU NA PREGLED ZBOG NEZELJENIH EFEKATA,LJUDI NEMAJU NI UPUTSTVO,DONESU SAMO CLANAK IZ NOVINA...MAGNETI NE!!!!POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 28, 2007 7:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
Dve stvari

1.Micaaaa, hvala puno za ovako sazeto i iscrpno uputstvo.

2. Da podignem malo topic, steta da nije pri vrhu, :D

Pozdrav!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 09, 2008 8:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
I jos jednom!!!

P.S. Ovo bi trebalo da bude na vrhu strane!!

Pozdrav!!
:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 23, 2008 11:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Danas mi jedna medicinska sestra reče da B vitamin apsolutno treba izbaciti kod bolesnika sa malignim oboljenjima!! :roll:
(hrani loše ćelije-tako mi reče, te u prilog tome, trebalo bi izbaciti sve namirnice koje sadrže vitamine iz te skupine, počev od hleba!).


Kome sada verovati?? :(


Micaaaa, hvala na savetima!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 12:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Pa sta reci na to?

Kada sam primala hemoterapiju, kao jedna od posledica javlja se neuropatija. To ide dotle da su vrhovi prstiju na rukama i nogama potpuno bez ikakvog osecaja. Tabani kao da su bili presvuceni nekom gumom i kada sam hodala nisam osecala da uopste direktno dodirujem pod.
Lekari na IORS-u su nam za regeneraciju nerava savetovali vitamin B i to u kapsulama ili suvi pivarski kvasac.
Ta teorija o hranjenju malignih celija dolazi iz one teorije o lecenju karcinoma gladovanjem. Maligne celije ne dobijaju hranu iz hrane koju mi jedemo i tako sam karcinom prosto nestane!

Sve ovo o neuropatiji i vitaminu B sam pronasla i na inostranim sajtovima, tako da ako svi oni lazu - lazem i ja!

Ljudi mnogo vole da dele savete, a da pritome ne razmisle da li takvom nekom recenicom koju su pokupili ko zna gde, mogu da unesu pometnju u neciji ionako zbrkan um.

pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 12:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
C,c,c.....sad su sestre znaci pocele i terapiju da dele. :o

Kako je brzo napredovala medicinska profesija 8) , sacuvaj Boze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 2:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 06, 2008 12:10 am
Postovi: 5
Sto se tice vitamina B i mome tati ( koji ima karcinom jednjaka) je doktor hirurg (u SR. Kamenici)strogo zabranio njegovo koriscenje .

Svim bolesnim zelim brz oporavak


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 103 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: