Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Non-Hodgkin limfom i vrtoglavica nakon Mabthere
PostPoslato: Uto Maj 10, 2011 9:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 10, 2011 9:20 pm
Postovi: 12
Poštovani,

U maju prosle godine oboleli od Non-Hodgkinovog limfoma je otpočeo lečenje terapijom-Mabthera i citostatici, primio je do decembra 8 terapija. Nakon odrađenih analiza krvi, snimaka na ct, magn. rezonanci, pet-skeneru utvrdili su da su se limfni čvorovi povukli a masa u stomaku nestala. Znači, sve kako treba. Jedino je sad problem vrtoglavica koja se pogoršava svaki dan, a otpočela je pre jedno 3 meseca. On je u bolnici i leži jer ne može više ni da hoda bez pomoći, pije lek Thiogamu, Folnak, Famotidin, vitamin D3 i kalcijum. Neurolog je nakon prvog snimka glave u Klin. Centru u NS rekao da je hemija zatrovala mozak ali da će se sve povući vremenom. Promena nabolje nema, njemu je sve gore jer ne može više ni da sam hoda, slabije čuje, ima nejasan i govor... Sad u petak će opet raditi magn. rezonancu glave... Šta da radimo, kako da lečimo vrtoglavicu?

Hvala, pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Non-Hodgkin limfom i vrtoglavica nakon Mabthere
PostPoslato: Uto Maj 24, 2011 11:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
postovana....
i moj suprug ima NHL i sad prima mabteru, znam kolko je tesko ali nazalost neznam ti nista reci ili pomoci na koji nacin. pitaj doktore trazi savete objasnenje . znam da hemo pravi probleme i svakako ima svoje nus pojave ali uistinu svi kazu nakon zavrsetka traeba malo vremena da prodze i organizam ce se ocistiti iz tih otrova i vratiti u normalu....za koji tip NHL se radi i kolko ima godina pacijent.......ako dr. kaze da ce sve proci onda treba mu verovati....ako imas nesto piaj ....puno poz i srece glavu gore , pozitivne misli i napred....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Non-Hodgkin limfom i vrtoglavica nakon Mabthere
PostPoslato: Sre Maj 25, 2011 9:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 10, 2011 9:20 pm
Postovi: 12
U medjuvremenu smo saznali po snimku glave magn. rezonancom da tamo nema nista sumnjivo, ali sad su radili analize likvora iz kicme, cekamo rezultate a mozda ce ih i danas dobiti. Uglavnom je sve vezano za NHL sanirano, a vrtoglavica se vjerovatno javlja zbog nastale tecnosti u mozgu. Citam po netu i nadjoh da upala sinusa to moze da izazove, a on je stvarno, prvi put u zivotu imao upalu sinusa prije par mjeseci... Ne znam da li je to uzrok ali je moguce da jeste. Ne znam ni da li je zbog povecane tecnosti u glavi ali je moguce i to. Vidjecemo.
Evo tog linka o sinusima
http://www.mojdoktor.hr/default.aspx?pa ... pale_mozga
Stvarno ta Mabthera moze da na razne nacine djeluje na ostatak organizma. Limfomi su se povukli, sve je u granicama normale, ali jos ovo... Bice valjda dobro, mada ne razumijem ovu danasnju medicinu i doktore koji drze da pacijent, kome je svakim danom gore-slabiji govor, sluh, ne moze da sam hoda, ceka na zakazan termin... Toliko smo vremena izgubili radi raznih gluposti, te odmori, te termini, te... Nadam se da cete i vi imati srece u lijecenju. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Non-Hodgkin limfom i vrtoglavica nakon Mabthere
PostPoslato: Pon Feb 20, 2012 12:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 16, 2012 6:59 pm
Postovi: 18
zkaurorita je napisao:
U medjuvremenu smo saznali po snimku glave magn. rezonancom da tamo nema nista sumnjivo, ali sad su radili analize likvora iz kicme, cekamo rezultate a mozda ce ih i danas dobiti. Uglavnom je sve vezano za NHL sanirano, a vrtoglavica se vjerovatno javlja zbog nastale tecnosti u mozgu. Citam po netu i nadjoh da upala sinusa to moze da izazove, a on je stvarno, prvi put u zivotu imao upalu sinusa prije par mjeseci... Ne znam da li je to uzrok ali je moguce da jeste. Ne znam ni da li je zbog povecane tecnosti u glavi ali je moguce i to. Vidjecemo.
Evo tog linka o sinusima
http://www.mojdoktor.hr/default.aspx?pa ... pale_mozga
Stvarno ta Mabthera moze da na razne nacine djeluje na ostatak organizma. Limfomi su se povukli, sve je u granicama normale, ali jos ovo... Bice valjda dobro, mada ne razumijem ovu danasnju medicinu i doktore koji drze da pacijent, kome je svakim danom gore-slabiji govor, sluh, ne moze da sam hoda, ceka na zakazan termin... Toliko smo vremena izgubili radi raznih gluposti, te odmori, te termini, te... Nadam se da cete i vi imati srece u lijecenju. Pozdrav!

Čitala sam da kod nekih ljudi mapetra može izazvati alergijsku reakciju i smrt.Već sam zaboravila točno što i kako ali proguglajte sigurno ćete naći


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Non-Hodgkin limfom i vrtoglavica nakon Mabthere
PostPoslato: Pon Feb 20, 2012 9:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 10, 2011 9:20 pm
Postovi: 12
Dragi moji ljudi, Igor je umro u julu. Ni doktori nisu sigurni od cega tacno. Ne znaju jel hemija ostetila mozak ili se bolest prosirila. Neki kazu da nije bilo vremena da se bolest tek tako prosiri, pogotovo sto su se vidjeli znakovi poboljsanja, umanjenja limfnih cvorova itd. Sto vrijeme prolazi sve sam uvjerenija da je hemija krivac. Zalim sto nismo probali s biljnim preparatima, ishranom sirovom hranom, itd. Ne vjerujem vise doktorima, gledam da se sacuvam sama i da njima ne odlazim. Pazite sta jedete, zivite zdravo. Ne jedite meso, mesne preradjevine, slatkise, gmo hranu, vise se krecite, odmarajte, veselite, druzite i jedite biljke... Sve najbolje svima zelim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Non-Hodgkin limfom i vrtoglavica nakon Mabthere
PostPoslato: Sre Feb 22, 2012 10:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 16, 2012 6:59 pm
Postovi: 18
I moja prijateljica je umrla u nedelju,imala je hodginov limfom.Nakon završene terapije i zračenja nastupio je relps bolesti.Učinjena je transplatacija koju je ona super podnijela.Za božić je puštena kući.Dva tj.nakon toga dobila je temperaturu i kašalj koji nikako nije prestajo.Opet je hospitalizirana s dijagnozom upalu pluća.stanje joj je iz dana u dan pogoršavalo,stavljena je u umjetnu komu i na respirator.Kad je izgledalo da se polako stvari smiruju mada ni liječnici nisu znali zašto se sve to dešava šta se dešavalo,srce joj je prestalo kucati.U četvrtom mjesecu napunila bi 30 godina.Nekad jednostavno organizam popusti i tu se ništa ne može.Valjda??Kako može stati srce nekom od 30 godina???Zbunjena sam i ljuta.Ljuta sam jer mi je obećala da će se boriti. :( :( :( sutra je ispračaj i iskreno neznam kako ću to podnijeti!!! :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Non-Hodgkin limfom i vrtoglavica nakon Mabthere
PostPoslato: Sre Feb 22, 2012 6:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 10, 2011 9:20 pm
Postovi: 12
Zao mi je zbog vaseg gubitka. Nadam se da ce njena dusa konacno naci mir.
Mozda od tih silnih supstanci koje dobiju osteti se i srce, pitaj Boga... Neki su nam govorili da odemo jednom travaru, nismo poslusali. Taj travar je izlijecio covjeka od koga su ljekari digli ruke nakon niz hemoterapija zbog raka na plucima. Tesko se kockati s tudjim zivotom ali ja sve vise vjerujem prirodnoj medicini.
Drzite se, pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 150 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: