Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zasto varira TSH?
PostPoslato: Pet Feb 11, 2011 5:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 02, 2010 1:11 am
Postovi: 7
Imam 33 godine i dijagnostikovana mi je" Subklinicka forma hipotireoze" pre godinu dana i tri meseca. Od tada pijem lek Euthyrox svako jutro na ste . Prvo sam pila od 25 pa od 50 i sada na kraju od 75 isad toliko pijem. Doktor mi je rekao da posle godinu dana treba da osetim poboljsanje medjutim meni je stanje promenljivo.Kontrola mi je tek za mesec dana a meni nije dobro. Stalno imam osecaj nedostatka kiseonika i veliki umor u nogama i vec neko vreme mi trni leva ruka. TSH mi varira i to ovako prvi put je bi 7,15 pa 3,92 pa 48,88 i zadnji put 25,5. Da li je to normalno? Doktor mi je otiso u penziju inace nikada nije imao vremena da me saslusa, i na sva pitanja mi je govorio to je zbog TSH.Nekada se budim umorna i nemogu normalno da funkcionisem, ako operem sudje umori me , odem do prodavnice a nemogu da se vratim izdaju me noge.Bine me zasto mi trni ruka da li je to od zlezde ili nesto drugo? Ako ima neko da mi pomoge da shvatim sta mi je? Unapred zahvalna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zasto varira TSH?
PostPoslato: Sre Mar 16, 2011 7:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2011 6:47 pm
Postovi: 1
blazzza je napisao:
Imam 33 godine i dijagnostikovana mi je" Subklinicka forma hipotireoze" pre godinu dana i tri meseca. Od tada pijem lek Euthyrox svako jutro na ste . Prvo sam pila od 25 pa od 50 i sada na kraju od 75 isad toliko pijem. Doktor mi je rekao da posle godinu dana treba da osetim poboljsanje medjutim meni je stanje promenljivo.Kontrola mi je tek za mesec dana a meni nije dobro. Stalno imam osecaj nedostatka kiseonika i veliki umor u nogama i vec neko vreme mi trni leva ruka. TSH mi varira i to ovako prvi put je bi 7,15 pa 3,92 pa 48,88 i zadnji put 25,5. Da li je to normalno? Doktor mi je otiso u penziju inace nikada nije imao vremena da me saslusa, i na sva pitanja mi je govorio to je zbog TSH.Nekada se budim umorna i nemogu normalno da funkcionisem, ako operem sudje umori me , odem do prodavnice a nemogu da se vratim izdaju me noge.Bine me zasto mi trni ruka da li je to od zlezde ili nesto drugo? Ako ima neko da mi pomoge da shvatim sta mi je? Unapred zahvalna

zdravo i moja je dijagnoza ista kao i tvoja . ul mi je normalan ali tsh i prolanktina su bili povecani . tsh mi je bio pre 6 nedelja 23.8 posle nedelju dana sa terapijom letroxsa od 50 mg pao je na 11.9 jucer sam isla na kontrolu i lekar mi je dao dozu od 75 mg letroxsa iako nije mi pravio analize hormona . sada posle 6 nedelja vadicu hormone pa da vidimo posle sta . mesec dana sam bila u bolovanju imala sam strasan umor, stalno mi se spavalo, unutrasnji nemir i nervoza , malaksalost strasno sam bila bolesna , ali ja sa kupila i primet 7 tiromed porucila 3 teglice i mislim da mi je to mnogo pomoglo , to je med sa grupom b vitamina i ostalih dodataka , sada sam mnogo bolje iz dana u dan pozdrav tebi ako imas nesto da me pitas slobodna pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zasto varira TSH?
PostPoslato: Pet Mar 18, 2011 6:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 02, 2010 1:11 am
Postovi: 7
gulten je napisao:
zdravo i moja je dijagnoza ista kao i tvoja . ul mi je normalan ali tsh i prolanktina su bili povecani . tsh mi je bio pre 6 nedelja 23.8 posle nedelju dana sa terapijom letroxsa od 50 mg pao je na 11.9 jucer sam isla na kontrolu i lekar mi je dao dozu od 75 mg letroxsa iako nije mi pravio analize hormona . sada posle 6 nedelja vadicu hormone pa da vidimo posle sta . mesec dana sam bila u bolovanju imala sam strasan umor, stalno mi se spavalo, unutrasnji nemir i nervoza , malaksalost strasno sam bila bolesna , ali ja sa kupila i primet 7 tiromed porucila 3 teglice i mislim da mi je to mnogo pomoglo , to je med sa grupom b vitamina i ostalih dodataka , sada sam mnogo bolje iz dana u dan pozdrav tebi ako imas nesto da me pitas slobodna pozdrav


Hvala puno na odgovoru...

Mozes li samo da mi kazes kada i kako si koristila tiromed: da li ovako kako pise na uputstvu http://www.primarna-medicina.com/o/primed-7-tiromed/ ili imas neku drugu preporuku?

Planiram da uzmem jos nesto da koristim - mozda to bude i tiromed, posto sem leka [euthyrox] trenutno ne koristim nista drugo.

Hvala unapred, pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zasto varira TSH?
PostPoslato: Sre Avg 17, 2011 6:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 2:18 am
Postovi: 24
Lokacija: Podgorica,Montenegro
evo i ja da se javim...jako loše sam se odjećala mjesecima, umorna, pritisak mi je non-stop bio od 90/60 do 80/40- varijacije na temu, bila mjsecima na dijeti, ali dijeti bez hleba (eventualno parče kukuruznoga iliintegralnog) sa mnogo povrća i voća koje ranije nijesam jela baš mnogo, ali i pored zdrave ishrane udjoh u malokrvnost, bolovi u mišićima, gojenje iako sam redovno išla u teretanu, šetala i bila na dijeti, problemi sa želucem, non-stop sam pila ranisane kisjelina me je uništavala, problem sa stolicom, gasovi, bol u stomaku, nenormalna nervoza i depresija, koja me je zapravo i natjerala da odem kod dr jer sam mislila da poludjeh....ma UŽAS!
Uradila hormone i ispostavi se da mi je TSH povišen, a UZ štitne pokazuje da uopšte ne luči hormone, smanjila se drastično i ima neke "rupice" koje su znak da joj duže nedostaje tiroksin...u svoj toj priči anti-tijela su ok..zasad

E ja pijem već skoro 2 mjeseca eutirox 75, prvo sam pet dana pila po pola a sad cijelu.
Bukvalno sam se nakon nekoliko dana počela osjećati mnogo bolje, pijem istovremeno i terapiju za malokrvnost, odmah sam postala raspoloženija, veselija (kakva i jesam zapravo), čak je počela i kilaža d silazi, smršala sam 8 kg za ova dva mjeseca, to je onih 8 koje sam nabacila otkako je počeo problem sa štitnom...
Ali, ne ide sve kako bih htjela...evo u poslednjih desetak dana, možda i malo manje, imam prilično pojačan ritam srca...nemam nikakve smetnje više, ali me ovo brine!
Može li biti da mi je doza sad velika?
tek za nedelju dana idem na kontrolu pa ne bih do tad smanjivala terapiju...ne znam šta da radim. ovo je baš pretjerano...oko 90 otkucaja u minuti imam uvijek:)

_________________
Sve sto dodje ja sam mu naredan...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 56 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: