Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Molim vas za pomoc :(
PostPoslato: Čet Avg 15, 2013 8:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 15, 2013 7:37 am
Postovi: 7
E ovako... Stvarno bih zelela da bar neko ko je strucan ili je imao slicno iskustvo procita ovo i pokusa da mi pomogne. Malo je reci da sam ocajna. Imam 15 godina i imam konstantne probleme sa zapusenim nosom. Vec par GODINA. Ranije je bilo da preko zime zahvatim neku prehladu pa normalno kasljucam curi nos zapusenost i tako to. Samo sto je meni duze trajalo nego kod drugih, duze bih vukla, i kad prodje temperatura, bol u grlu i sve to i dalje mi bude zapusen nos i po mesec dana. I onda posle bude sve ok. Poslednjih nekoliko godina mi je nos konstantno zapusen bez ikakve prehlade, bukvalno nema perioda kad nije. Zato sam pocela da koristim kapi za nos Olynth, i to stalno pa sam cula da je stetan i da moze da izaziva zavisnost i da mi se zbog toga zapusi nos cim prestanem da ga koristim. Receno mi je da koristim bilo koje druge kapi (to mi je sve rekao specijalista ORL) tako da sam sad ''na'' Operilu. Verujte mi, ne koristim kapi zato sto su lepog ukusa, vec zato sto kad mi se zacepi nos, to nije malo ono otezano disem, nego se ''zacementira'' toliko da ne mogu da udahnem uopste. Ni ni malo. Onda mi se stvori pritisak u glavi, u usima, glavobolja, bole me ocni kapci i nisam ni za sta a moram da idem u skolu i budem skoncentrisana. Uz to, ako disem na usta bol u grlu postane jak i pri gutanju. I stalno imam osecaj kao da nemam dovoljno vazduha. I da imam slivanje konstantno al nista posebno. Ima perioda kada se pojaca pa se ''davim'' u tome. Ove godine bila sam prvo na ORL u mom domu zdravlja (jer vise ne mogu ovako) i on je bio kao ''ma to je prehlada'' i dao mi antibiotike :o Nije pomoglo naravno. Moja doktorica me je poslala u drugi dom zdravlja i da snimim sinuse. Taj ORL specij. mi je rekao da ja to vucem od detinjstva, kako sam ja bila zapustena itd. i dao mi je Cinnabsin homeopatski lek il tako nesto i kapi za nos sa nekim srebrom nesto tako i rekao da dodjem na kontrolu jer on tu vidi ''cistu''. Nije pomogla ni ta terapija i posto on vise nije znao poslao me je na kliniku tek tako. Sva sreca, moj tata ima druga koji radi tamo spec ORL i hirurg. On je odma video na snimku da to nisu ''ciste'' nego koren od ocnjaka. Toliko o strucnosti onog iz doma zdravlja. Al mi je sredio jos jedno drugo snimanje koje se ceka i po 6 meseci za jedan dan da bismo bili mirni i nije bilo nista. On smatra da to sve potice od krajnika jer su mi uvecani previse za moje godine i da bi ih trebalo operisati. Iskreno zelela bih da ih izvadim jer sam toliko ocajna da ne znam sta da radim vise. I nikad nemam zadah iz usta, na primer da osecam da je od zuba, desni i to il iz stomaka, ali osecam nekako da mi ponekad dolazi onako bas ''truo'' zadah iz grla. Pretpostavljam da su krajnici kao santa leda. 1/3 se vidi obicnim pregledom a 2/3 tek kad se izvade. Takodje ja licno sumjnam na devijaciju il krajnike. Nesto od ta dva. E sad bih htela da pitam da li se devijacija moze videti ovako spolja?? posto meni nije kriv nos ili tako nesto. I sta vi mislite da li da vadim krajnike jer su oni sada svakako izgubili funkciju a imam los osecaj u vezi njih??? Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas za pomoc :(
PostPoslato: Čet Avg 15, 2013 12:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Девијација се не може видети споља, али прегледом унутрашњости носа може.

Крајнике треба вадити ако су стално гнојни, а не тек тако.

Цинабсин је одличан хомеопатски лек али важно га је користити тачно како је предвиђено иначе нема ефекта. Имам неки утисак да си га неправилно и кратко користила.

Пробај да очистиш синусе дивљим кестеном. Рецепт имаш на мом сајту www. aca. rs. Треба и да грејеш лице, најбоље електричним јастучетом.

Ја користим Олинт годинама и немам никаквих проблема. Користим га пред спавање и то само у једну ноздрву, наизменично, свако вече у другу. Од када тако радим, спавам много боље.

Испирај уста и грло воденим раствором соде бикарбоне: кашичица на чашу топле воде. Она убија све бактерије и гљивице.

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas za pomoc :(
PostPoslato: Čet Avg 15, 2013 1:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 11:24 pm
Postovi: 108
Kada se kapi za nos predugo koriste, dobila je takozvani rebound efekat i onda vise ne pomazu!
Imaju onda vise stete!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas za pomoc :(
PostPoslato: Čet Avg 15, 2013 2:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Ја их користим неколико година и још увек функционишу.

Потребно је примењивати неке законе који су страни већини људи. Једноставним речима речено, ако се прави довољан размак између узастопних примена капи за нос, слузокожа носа има довољно времена за регенерацију и чишћење, да не кажем детоксикацију.

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas za pomoc :(
PostPoslato: Čet Avg 15, 2013 2:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 11:24 pm
Postovi: 108
@Jelena12398,
medju specijalistama ORL i generalno u raznim literaturama je jako podeljeno misljenje da li treba operisati krajnike. Neko ce ih operisati po svaku cenu, neko ne.
Sto se tice Vaseg nosa, klinickim pregledom moze da se nasluti da li postoji devijacija ili ne, i to na sledeci nacin: kaziprstom podignite vrh nosa, tako da mozete da vidite nosne otvore lepo, trebalo bi da su simetricni, jednakog oblika, ako nisu, to moze ukazivati na devijaciju. Naravno, bez prednje rinoskopije, u to ne mozemo biti sigurni.
Moja drugarica ima probleme sa zapusenim nosem, isla je na razna testiranja, od snimaka sinusa, preko alergo testova, ali nisu nasli uzrok... Ima raznih uzroka, pa samim tim i raznih vrsta rinitisa.
Treba Vam dobar ORL specijalista koji ce se detaljno pozabaviti Vama i naci uzrok, od koriscenja kapi dugotrajnog necete imati nista dobro.
Bicu slobodna da Vam preporucim divnu doktorku iz Beograda, javite mi se na pp, ako ste zainteresovani.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas za pomoc :(
PostPoslato: Čet Avg 15, 2013 9:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 15, 2013 7:37 am
Postovi: 7
Da jos da napomenem da u poslednje vreme svakih mesec dana pa i manje pocnu da me bole krajnici imam jos veci pritisak u glavi cak i kad stavim kapi i kad je otpusen i nakon toga dobijem temperaturu koja je npr prosli put trajala jedan dan i prestala a krajnici su me zaboleli nakon sto sam popila nesto hladno. A Cinnabsin sam koristila kad mi je on to dao tacno kako je rekao i isla sam na jednu kontrolu tu je dodao jos jedne kapi za nos i nesto govorio da kad stavljam njih kad stavim prvo u desnu nozdrvu legnem na desnu stranu da to ''udje'' u sinuse. Sto po meni nema smisla bas ali sam radila tako. Na trecoj kontroli je rekao posto nije bilo nikakvog poboljsanja da on ne zna i poslao me na kliniku. A zasto vadjenje krajnika moze da bude stetno? kad oni kada izgube funkciju postanu leglo bakterija, virusa koji mogu izazvati i druge probleme ozbiljnije nego kod sinusa. :/ ako nisu krajnici onda ostaje po meni devijacija a meni se cini da je nemam.Zato sam ja toliko ''zapela'' za vadjenje krajnika jer vise ne znam sta da radim. A ne mogu vise ovako. I juce i danas isto opet posle otprilike mesec dana imam temperaturu al malu. A i zar nije moguce da krajnici ovako kad se gledaju deluju samo uvecano a kad se izvade znaci sa druge strane (prema vratu) da budu truli? Takav slucaj je npr imala moja tetka i taj hirurg mi je rekao da to nije retka pojava. I da ih treba vaditi jer nemaju funkciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas za pomoc :(
PostPoslato: Pet Avg 16, 2013 11:05 am 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Колико ми је познато крајници имају важну функцију у имунологији. Због тога их треба вадити ако су стално загнојени па тиме праве већу штету него корист. Такође ми је познато да постоје справе које се зову огледала, са којима се могу видети крајници и отпозади. :D

Мислим да имаш јаку упалу синуса и верујем да би било добро да пробаш да их очистиш уз помоћ дивљег кестена. И да грејеш лице, наравно.

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas za pomoc :(
PostPoslato: Pet Avg 16, 2013 12:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 15, 2013 7:37 am
Postovi: 7
Koliko je meni poznato oni imaju vaznu ulogu kod dece kasnije imaju sve manju ulogu a vise stete. Plus su meni previse uvecani za moje godine sto znaci da nesto nije u redu a imam probleme. I ja sam prvo mislila da su sinusi u pitanju jer je mom tati jos pre dosta godina postavljena dijagnoza hronicni sinusitis ali sa obzirom da na snimku nema nista imaju dobar oblik nema nista a i lecila sam ih cime se obicno lece sinusi i eto tim cinnabsinom inhalacijama imam inhalator kod kuce a i onim starinskim inhalacijama tipa parenje i tako to i nista. I nikad mi nista ne curi iz nosa, ja u nosu nemam nista nikada osim kada sam prehladjena ili imam klasicnu gripu, kijavicu. Kad mi je odcepljen nos disem normalno i nemam nikad sta da izduvam a kad se zacepi opet nista ne curi iz nosa nit mogu da udahnem nit da izdahnem :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas za pomoc :(
PostPoslato: Pet Avg 16, 2013 1:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 12, 2013 4:40 pm
Postovi: 8
I ja imam taj problem, isti simptomi, isto sve. Ja sam isla i na skener i na rentgen, samo su nasli neku cistu za koju su rekli da nije nista. Otisla sam u Kozjak kod neke zene koja pravi prirodne neke kreme, kao i kapi za sinuse. Kaze da je svima pomoglo. 4 puta najvise sme da se stavi, sve na 10 dana. Ja sam vec 3 puta stavila, i nikakva poboljsanja ne primecujem. Bilo mi je malo bolje posle prvog puta, ali nista toliko da ne treba da stavim sprej. Tako da mozes da pokusas to i ti, jer kad stavi te kapi u vecini slucajeva pocne sve da izlazi iz nosa (sto je kod mene tek sad posle treceg puta).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas za pomoc :(
PostPoslato: Pet Avg 16, 2013 2:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Много је једноставније и јефтиније да прво пробаш сама са дивљим кестеном. Један форумаш је то урадио и са домаћим кестеном и имао је ефекта. Написао је да му је свашта изашло из носа.

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas za pomoc :(
PostPoslato: Čet Avg 22, 2013 7:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 15, 2013 7:37 am
Postovi: 7
Samo da uradim update i kazem da vec vise dana mucim muku sa krajnicima. Pre toga sam imala temperaturu koja je umela da bude i malo visa i imala sam simptome gripa i to mozda cak 2 nedelje samo sto nisam kijala i nije mi curio nos. Pre 3 dana pocelo je jako da me boli grlo i da osecam taj smrad iz grla na crkotinu. Dan posle (posto prethodnu noc uopste nisam mogla da spavam od bolova) sam otisla odma ujutro kod lekara i cim je pogledala rekla je ''ovo je uzas i za vadjenje je'' i dala mi antibiotike jer sad nikako ne mogu da ih vadim jer idem na more. I dalje ne osecam bas neko poboljsanje a bojim se da mi ne ostane tako do subote jer tad krecem na more :cry: Inace jako mi je zatvoreno grlo, otezano gutam, otezano pricam, boli ko ludo, i imam bele plikove i to dosta po njima. Tako da svi koji ste ranije imali slicne probleme ko ja sa sinusima disanjem povremeno grlom glavoboljama pritiskom u glavi a lecili ste/snimali sinuse i nema nista proveravajte krajnike kod ORL specijaliste oni znaju, kao sto je meni odma taj hirurg rekao da su uvecani i povrsina mu se ne svidja izgleda ko narandzina kora i da je to tempirana bomba i da je pitanje kad ce da izadje na povrsinu. Ako je tako i kod vas, vadite, ne cekajte na ovo. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas za pomoc :(
PostPoslato: Pet Avg 30, 2013 7:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Администратор форума ми је блокирао корисничко име aa_aca, а потом и aa aca. С обзиром на то да за такве поступке не постоје објективни разлози, очекујем да ће ми блокирати и овај aaaca. Осим тога, блокирана је адреса прокси сервера преко кога, осим мене, на интернет излази још неколико хиљада рачунара. Мој прокси не могу да заобиђем, а и да могу да решим то питање, остаје проблем сталног гашења мојих налога.

Присиљен сам да до даљњега напустим овај форум, а они који желе да чују моје мишљење увек могу да ми се јаве на емаил адресу aa_aca @ yahoo.com која је записана и у мојим профилима aa_aca, aa aca и aaaca. Ево је и овако: Slika. Можете и да посетите мој сајт: www. aca. rs.

Поздрављам вас и желим све најбоље.
Аца

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas za pomoc :(
PostPoslato: Sub Sep 21, 2013 8:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 21, 2013 7:41 pm
Postovi: 1
Cao Jelena...

Ja sam imao slican problem. Imao sam hronicnu upalu maxilarnih sinusa i bio sam zavistan od kapi( sprejeva za nos), prvo od nafazola, a zatim od olynta i operila. Patio sam godinama od toga i bukvalno ni jedan dan nije mogao da prodje bez pomenutih sprejeva, a da ne pominjem da sam imao i preceste upale grla. Preko jednog prijatelja sam saznao za jednu sjajnu doktorku u Novom Sadu koja je specijalista Orl. Zove se dr. Slavka Radic. Njena ordinacija " Kairos" se nalazi u ulici Mise Dimitrijevica. Ja nisam verovao da mogu da se "skinem" sa kapi i da resim svoj problem, ali mi je doktorka Slavka pomogla da ih se resim za vrlo kratko vreme. Moja terapija je bila Clyndamicin MIP 600 mg, neadexacin kapi, uniflox kapi, Humex sprej( morska voda) i tantum verde sprej za grlo. Uz to, kada odete na pregled ona uradi i neku terapiju laserom. Posle ove terapije, prepisala mi je gelo sitin sprej (uljani sprej na bazi ulja susama, pomorandze, limuna) koji sluzi za vlazenje i regeneraciju sluzokoze. Pretpostavljam da se terapija razlikuje od pacijenta do pacijenta, pa savetujem da je posetite. Pregledi se ne zakazuju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas za pomoc :(
PostPoslato: Sub Sep 21, 2013 11:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 22, 2013 8:38 pm
Postovi: 17
Neznam mogul pomoci al imam nesto da ti kazem sto se tice nosa ja sam inace anoksizna osoba prije nisam bio al sad sam otisao kvragu zbog tog,,,,Naime ima sam jako problema nosam toliko je bio zapusen da nisam mogao vise udisat zrak na njega ali u njemu se nije nalazilo nista znaci nos je bio totalno cist...Otisao sam slucajno na pregled kod stomatologa posto volim svoje bubice pa ih cuvam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: I ON MI KAZE TI IMAS PROBLEM JA KAZEM KAKAV ? A on meni ti imas ciste u zubima koji ti smetaju pri disanju :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o U**** SAM SEEEEE....Cudio sam se al sam znao da nesto nevalja kosa mi je pocela opadat,koliko god da sam ispuhivo nos nema nesta onda veci problemi gusenja svakve zajebancije...Nisam htio da cekam vec sam pitao gdje se radi ta operacija i on mi kaze u Zagrebu al kosta 18.000 eura... :o :o :o :o :o :o :o :o :o Nemam tu lovu...Sta cu ? Ja mu kazem ja nemam taj novac...On kaze meni mozda ja mogu...Ja sam odmah pristo i on mi je rekao da odem uplatit najbolje zivotno osiguranje prije toga..za 3 dana sam doso i lego na krevet...Posto je operacija se radila pod anastetikom nisam osjetio nista ali nakraju kad sam vidio sta je bilo u mojim ustima !!!!!!!! Ogromna cista od 15 cm !!!! druga 11 cm treca 8cm :o :o :o :o :o :o :o i od tad je nos super ako imas slabe zube ili nesto ti nije uredu snjima
molim te odi na rtg usta i vidi molim te savjet ti dajem prije nego sto dodje do ovakvih slucajeva.. I sad sam extra osim anoks... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas za pomoc :(
PostPoslato: Ned Okt 20, 2013 5:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 15, 2013 7:37 am
Postovi: 7
enesrakovic je napisao:
Neznam mogul pomoci al imam nesto da ti kazem sto se tice nosa ja sam inace anoksizna osoba prije nisam bio al sad sam otisao kvragu zbog tog,,,,Naime ima sam jako problema nosam toliko je bio zapusen da nisam mogao vise udisat zrak na njega ali u njemu se nije nalazilo nista znaci nos je bio totalno cist...Otisao sam slucajno na pregled kod stomatologa posto volim svoje bubice pa ih cuvam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: I ON MI KAZE TI IMAS PROBLEM JA KAZEM KAKAV ? A on meni ti imas ciste u zubima koji ti smetaju pri disanju :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o U**** SAM SEEEEE....Cudio sam se al sam znao da nesto nevalja kosa mi je pocela opadat,koliko god da sam ispuhivo nos nema nesta onda veci problemi gusenja svakve zajebancije...Nisam htio da cekam vec sam pitao gdje se radi ta operacija i on mi kaze u Zagrebu al kosta 18.000 eura... :o :o :o :o :o :o :o :o :o Nemam tu lovu...Sta cu ? Ja mu kazem ja nemam taj novac...On kaze meni mozda ja mogu...Ja sam odmah pristo i on mi je rekao da odem uplatit najbolje zivotno osiguranje prije toga..za 3 dana sam doso i lego na krevet...Posto je operacija se radila pod anastetikom nisam osjetio nista ali nakraju kad sam vidio sta je bilo u mojim ustima !!!!!!!! Ogromna cista od 15 cm !!!! druga 11 cm treca 8cm :o :o :o :o :o :o :o i od tad je nos super ako imas slabe zube ili nesto ti nije uredu snjima
molim te odi na rtg usta i vidi molim te savjet ti dajem prije nego sto dodje do ovakvih slucajeva.. I sad sam extra osim anoks... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Idem redovno kod zubara ali nema nikad nista. :) Sad cu ubrzo vaditi krajnike pa ako se poboljsa videcemo... posto od te gnojne upale kad sam imala samo cekam kad ce opet i moja doktorka je sad takodje rekla da smatra da su za vadjenje


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 65 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: