Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: dzep oko zuba
PostPoslato: Pon Mar 26, 2007 6:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 17, 2007 3:36 pm
Postovi: 21
ovako ..doktorka mi je na cetvorci stavila helio plombu ..i kako je rekla nije zelela da busi mnogo zub pa je stavila samo kao kod male dece sto sestavlja samo tamo gde je kvar :evil: e nista to nije bilo dobro uradjeno odmah sam osecala jer cim sam izasla iz ordinacije boleo me zub na vazduh (kad srknem a i ovako me boleo) i dodjem ja drugi put da vidi sta je i kaze ona pa da pukla je plomba jer nija imala dobro leziste ..bla bla bla i sad je lepo izbusila pritom me bolelo (kaze ona mora malo dentin da boli? :o ja sam laik pa se ne razumem zato i trazim vasu pomoc :D i stavila lepo matricu da bi lepo stavila kompozit ili helio nemam pojma poznajem samo neke termine u stomatologiji da ne bude zabune ..kad je busila osecao se smrad nalik na gangrenu ja pomislih da mi nije otvorila kanal ?? a ona kaze da je to od dzepa koji se formirao i hrane..????/ i toliko je nabila onu matricu i zasrafila da je bolele i sad nakon dva dana ja imam bol i natecenu gingivu ma pravi dzep oko tog zuba iako ga ranije nije bilo ?? molim vas za misljenje sta je sad ovde uradjeno kako treba ?
i sta sad da ja radim sa tim dzeppom?

hvala na svim odgovorima ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 26, 2007 8:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 04, 2006 2:04 am
Postovi: 44
Lokacija: Sa druge strane turbine
U principu bol se javlja prilikom preparacije karijesa koji je prodro u dentin, jer se toplotne i mehanichke senzacije prenose na pulpu koja reaguje bolom. Svakako da ovo ne bi osetila da si primila anesteziju.
Postavljanje matrice uglavnom prouzrokuje bol u podruchju gingive gde je ona bila postavljena, tako da ni to nije nista strashno. Sama matrica po sebi ne bi mogla da napravi dzep, odnosno verovatno je sluchaj da je kod tebe taj dzep postojao vec duze vremena, i kao sto si i sama rekla stomatolog je isti ochistio od hrane i sadrzaja.
Ukoliko se i dalje javlja bol gingive u tom predelu kao i zbog postojanja dzepa kojeg si opisala, poseti parodontologa.

_________________
ZzzzZZzzzZZzzZZZzzzZzzzzzZZZzZZZ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 26, 2007 10:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 17, 2007 3:36 pm
Postovi: 21
hvala na odgovoru prva plomba je postavljena pre tri nedelje moguce da je od toga a i nebitno je dzep je tu pa je tu ....hvala :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: