Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sta da radim dalje... gde da odem...?
PostPoslato: Sub Okt 29, 2011 4:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 29, 2011 2:53 pm
Postovi: 2
Zdravo mozda ce biti malo konfuzno i zbrkano napisano izvinite, ali bas ne znam gde da idem i sta da radim..?

Pocetak bolesti:
Prvi simptomi su se pojavili pre 5 godina, nakon dan, dva, od oralnog seksa i posle toga brisanje peskirom..
Na mokracnom kanalu, vrhu, sa desne strane, pojavilo se kao malo zadebljanje, otecenost, bez crvenila. I nikakvi drugi simptomi.
Kasnije je ne znam kroz koliko vremena, ali veoma brzo i malo postalo crvenkasto, oko kanala.
I tokom godina to crvenilo bi se pojacavalo, i smanjivalo, kako po boji tako i po velicini, neki put vise neki put manje, dolazilo do izrazaja a i otecenos, nadutost je ostala.

E sad bio sam kod doktora tada, i posle nekih analiza, briseva, ne znam kojih, kaze da je sve u redu i da ne brinem,
i dao mi je samo kanesten, verovatno da me kao psihicki smiri...??

Tegobe su ostale, i sa vremena na vreme sam primecivao, ne cesto, retko, 1, 2 puta godisnje mozda, ujutru da je mokro, vlazno, malo ne mnogo, na glavicu, neki put i preko odana.
Ali sve mislih ili je mokraca ili nocna polucija.... da ne dramim.....
A crvenilo je isto ostalo, neki put jace, a neki put skoro da se i ne vidi. Isto i blagi otok, nadutost, sa desne strane...
nemam peckanje u kanalu, nikada, sem ponekad na vrhu desna strana malo, blago peckanje, kratkotrajno, i retko se desava, skoro da nema.....

. . . .
Juna ove godine odoh ponovo kod doktora, da to resim definitivno.
Posle objasnjenja doktoru i uradjenog brisa, koji je uzet, sa nekom celicnom kukicom iz kanala.
Receno mi je da nema nista sve je normalno, ima samo: malo plocasti epitel.
Nije nadjena: gljivica kandida, streptokokus cista kultura,
trichomonas vaginalis, nije nadjen.
A sam izgled glavica na vrhu mokracnog kanala je normalan, on ne vidi nikakvu otecenost, nadutost, niti crvenimo.

Jeste da je to mala i neprimetna nadutost, otecenost i crvenilo (ali to se pojacava i smanjuje), ali ja znam kada je nastalo, posle cega, pre toga nisam imao.
I opusti se, mozda je alergija, itd... upala kanala, itd.....
i samo uvin caj da uzimam

. . . .
I pretprosle nedelje navece primetih prvi put, zuckasti kao med malo tamniji iscedak na vrhu kanala. Prvi put sam video i saad znam da mi se ne pricinjava, da ima nesto...
Ujutru je bilo opet vlazno samo, i mali iscedak.
I posle toga dana opet ne primecujem nikakav iscedak,, niti vlazenje ujutru.

Sutra kod doktora, uzet je bris istom metodom kao gore i opet ima malo plocasti epitel, ali sada i nekih mikroorganizama, posle cekanja od 6 dana da bude gotova analiza i vikend je bio,
kaze da je stafilokoka nadjena...

I jel imas jos uvek iscedak, ja kazem da nema, pogleda opet glavic...
i kaze, da opet pijem uvin caj, da je ta stafilokoka normalna i da se ne leci ako ne pravi probleme...???
I ako imam ponovo iscedak ad poranim dodjem izjutra da ponovo uzmu bris???
A vec je uzet...??
I cao nikakve analize vise... nista..????

Znaci imam neki problem, a on ga ne shvata ozbiljno (ili mene?) i nit se trudi da ustanovi sta je..???

. . . .
Sad ne znam sta da radim gde da idem, jer ovaj doktor je .... neozbiljan bas, ko zna kakve je bolesti video pa mu se ovo cini da nije nista...???
Inace ovo je bila drzavna ustanova, jel za privatnika nisam bas pri parama..

Kazite mi sta da radim, gde da idem, koje jos briseve da uradim?
U koju drzavnu da idem sada, da li mi treba uput...? ili privatno, mozda...?
Gde je najbolje da odem u koju ustanovu, gde su iskusniji, kvalitetniji doktori...?


Izvinite mozda nije bas razumljivo i jasno sve napisano i mnogo sam gnjavio... ali nije mi sve jedno... zbog losih dijagnostika ja ovo vucem odavno i bas mi je nad glavom kao Damoklov mac..!!
Odem kod doktora i opet nista, pi samo uvin caj....???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta da radim dalje... gde da odem...?
PostPoslato: Sub Okt 29, 2011 4:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 29, 2011 2:53 pm
Postovi: 2
Zaboravih... iz Beograda sam..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: