Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: kondilomi
PostPoslato: Sub Avg 29, 2009 6:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 25, 2007 1:04 pm
Postovi: 77
danas sam otisao kod lekara zbog promena na penisu i konst mi je kondilome. Spalio ih je tecnim azotom i nje mi prepisao nikakvu terapiju i rekao da se javim za 4 ned, uz reci nije to nista strasno to svaka 3. zena i mnogo muskaraca danas ima, bla bla ... ja sam se uzasno uznemirio i potresao pa vas pitam iako vec ima milion postova koliko je ova bolest izleciva, sta, kako dalje? ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Ned Avg 30, 2009 1:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Ima raznih misljenja o tome koliko je HP virus (izazivac kondiloma) izleciv, neki kazu da zauvek ostaje u organizmu a neki tvrde da ga je moguce izbaciti. U svakom slucaju jacaj imunitet, i ako ti se ne pojave kondilomi ponovo u narednih deset godina, smatraj da si izlecen. Kazem deset godina jer virus ponekada spava u organizmu i ponovo se aktivira kada padne imunitet, sto moze biti godinama nakon prethodnog pojavljivanja.

Najinfektivniji si dok imas simptome, ali virus mozes preneti seksualnim partnerkama i kada nemas manifestaciju kondiloma, zato je bitno da im pre seksa kazes da si imao kondilome i da je moguce da si i dalje nosilac virusa. Nazalost kondom pruza samo delimicnu zastitu od HPVa jer se taj virus prenosi koznim kontaktom, a kondom ne prekriva celokupan predeo genitalija. Ako partnerku na vreme obavestis o tome, onda ona moze da se vakcinise i da se na taj nacin zastiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Ned Avg 30, 2009 11:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 145
Donka,moze li nesto vise o toj vakcini?Nisam cula o tome a znam puno o kondilomima pa me zanima!!!Onda bi se svi vakcinisali ilii bi doktori rekli da treba...nije mii bas jasno!!!Hvala unapred! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Ned Avg 30, 2009 2:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
To je vakcina Gardasil, mnogo se pricalo o njoj ali uglavnom u kontekstu zastite od tipova HPVa koji izazivaju rak grlica materice, mada stiti i od dva tipa HPVa koji izazivaju 90% slucajeva kondiloma. Kod nas je odobrena u 2006. ja mislim, a pocela da se daje pocetkom 2008. ali posto je skupa, naravno da drzava ne namerava da je stavi u obavezan program vakcinacije, nego ko hoce da se vakcinise sam placa. Daju se tri doze tokom 6 meseci, a cena je nesto preko 10000 dinara po dozi.

Evo vise o tome ovde:

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?nav_id=263481


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Ned Avg 30, 2009 5:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 145
Hvala puno,Donka,na informaciji!!!Zanimljivo!!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 9:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 145
E,a nesto sad razmisljam,recimo supruznici...on je preneo njoj virus iako nema vidljivih promena na penisu,ona ih je uklonila.On odradi analize i potpuno je zdrav (znamo da je moguce da je organizam sa dobrim imunitetom u stanju da se sam odbrani)!I sta sada...koja je verovatnoca da ona njemu opet prenese virus,bez obzira na to sto su uklonjeni kondilomi (kako da zna da nije i dalje nosilac virusa)???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 4:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Ne postoji nijedan registrovan HPV test za muskarce, samo za zene... pre nego sto se aparat koji vrsi te analize pusti na trziste, mora da se utvrdi koje testove pouzdano radi, i do sada nije napravljen nijedan koji bi se mogao koristiti za pouzdano utvrdjivanje prisustva HPVa kod muskaraca. Ako nase laboratorije koriste aparate odobrene za identifikaciju HPVa kod zena za identifikaciju HPVa kod muskaraca, to je zato sto ili nisu procitali uputstvo za upotrebu, ili jesu, ali hoce da uzmu sto vise para.

Drugim recima, on mozda ima HPV, mozda ga i nema, ali to ne moze testom da utvrdi. Ne zna se da li HPV moze da se izbaci iz organizma ili ostaje zauvek u njemu, kao herpes, ima raznih misljenja. Ono sto je sigurno je da osoba koja nema i nikada nije imala kondilome moze da prenese HPV seksualnim partnerima, tako da je jak imunitet potreban da osoba inficirana HPVom ne bi dobila kondilome, ali ocito da njen imunitet ne sprecava HPV da predje na drugu osobu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: