Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: discus hernia... po ko zna koji put
PostPoslato: Pon Okt 09, 2006 10:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 09, 2006 9:54 am
Postovi: 1
Lokacija: bgd
Bol u donjem delu ledja,koji se proteze preko zadnjice,nekad u levu,nekad u desnu nogu,a nekad u obe istovremeno.Ponekad neizdrziv do te mere da nisam u stanju da ustanem sa stolice,iz kreveta.Boli cak i kad se nakasljem.Otezano hodanje,da ne govorim o nekim vecim fizickim aktivnostima.Stajanje od 15 minuta mi je problematicno.Ni jedan polozaj tela mi ne odgovara(mirovanje nema efekta),toliko da mogu konstantno da ga upraznjavam,sto mi pravi probleme narocito sa spavanjem.Neki polusedeci polozaj na spavanju mi je trenutni spas,dok me i tu ne stigne(spavam "sedeci" vec 5 godina).
Sve ovo nekad zna i da "popusti" pa imam dan-dva raja na zemlji,i trcim,hodam,i sve normalno,ali kao sto rekoh to se retko desava.Ponekad kad stisnem zube,uz fizicki napor,bol se smanji,ali zato sutra ili kasnije cim se ohladim(valjda),ni ziv ni mrtav!
Sta je uzrok svemu ovome,ne znam koliko je bitno,ali spomenucu da sam bol prvi put osetio pre nekih 5-6 godina.Tada sam se bavio Aikido-om i Karate-om aktivno i rekreativno trcanjem,plivanjem...mislim da je Aikido bio presudan.Ispocetka bol nije bio toliko intenzivan pa mu i nisam pridavao vaznosti,ali nakon 6 meseci vec je postalo nepodnosljivo i elem,otisao sam kod lekara.
Najpre su me kljukali Brufenima,Diklofenima,Raptenima,Bensedinima,da bi nakon jos 6 meseci,kad su videli da nema nista od hemije dobio uput za fizioterapeuta,koji mi je odredio terapiju u trajanju od 7 dana(sve ovo bez ikakvih snimanja).E,na terapijama je bio laser,elektrostimulacija ili kako vec,i jos jedna terapija,vise se ne secam koja i vezbe preko svega toga.U narednom periodu,posle terapija(od kojih naravno,nista),bol je postao intenzivniji pa sam prestao i sa vezbama.Tu sam odustao od lekara i pokusao sa nadrilekarima i kiroprakticarima...Obisao sam pola Srbije od jedne do druge babe i dede od 100 i kusur sezona koji pomazu svima redom,lece sidu,gase ugljevlje,pale svece gledaju u pasulj... cak i kosmodisk - 0 poena!
Tada mi je bilo dosta svega i odustao sam od kompletnog maltretiranja,da bi 2003.opet otisao u zdravstvenu ustanovu i ispricao im sve ovo sto sam i ovde napisao.Tada,nakon sto sam osedeo uradio sam rentdgen snimak,skener,MR,i elektromiografiju,i na kraju dobio dijagnozu discus hernia L4-L5 ili L5-S1 i kutiju Diklofena.Hteo sam nakon toga i na operaciju jer nisam mogao da trpim vise,ali dr Janicijevic sa klinickog je bio suprotnog misljenja jer mogu da se savijem u struku i dohvatim zemlju rukama,bez savijanja kolena.
Imam 26 godina,185cm,85kg(imam ravne tabane,ako to znaci nesto) i ako se niste smorili citajuci,dajte neki savet ako ima nesto da se kaze na ovo.
Nisam hipohondar,ali sa ovim se mucim vec 5-6 godina,i u neku ruku navikao sam da zivim s tim,ali ponekad mi bude muka od svega,pa kad sam probao sve sto je bilo u mojoj moci,ajd da probam i ovde.
Unapred zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 09, 2006 3:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 01, 2006 2:46 pm
Postovi: 10
Meni svi preporucuju vezbe i banju. Upravo sam zavrsila sa terapijom, ali nema nekog znacajnog poboljsanja. Bojim se da nekog posebnog leka i nema za diskus herniju. Ostaje mi samo da radim vezbe i bilo bi dobro otici u Igalo, ali su cene dosta visoke 65 eura dnevno, a potrebno je oko mesec dana. U banjama su ti cene dosta povoljnije.
Ono sto svakako moras da uradis je da se potrudis ti se stanje ne pogorsava. Operacija nije nimalo naivna, pa pokusaj da je izbegnes. Moras da vodis racuna o pokretima i dizanju tereta, uvek prava kicma i savijena kolena.
Ja cu mozda otici i na neku masazu koju mi preporucuje fizijatar, ali privatno, pa cu ti javiti ako bude bilo rezultata.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 09, 2006 3:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 01, 2006 2:46 pm
Postovi: 10
E da, zaboravila sam da ti kazem za ravna stopala. Meni je levo stopalo spusteno pa mi je fizijatar prepisao uloske, da se ne bi kicma dodatno opterecivala. Mogu ti reci da prija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 05, 2006 8:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Posto imate ravne tabane situacija je prilicno jasna.Da ne smaram preterano ali vi od poremecene posture patite od malih nogu i nije ni cudo da imate bolove jer vas problem traje,ocigledno bez prave terapije.
vezbe se rade posle detaljne analize posture i misicnog testa i program se pravi individualno za svakog pacijenta ponaosob.Od elektro procedura tens,magnet,interferentne struje mogu samo da budu uvod,a ne resenje .
I niste povrh svega radili vezbe,ako hocete da resite problem vezbajte,vezbajte i vezbajte jer jedino tako mozete da sanirate bolove.Babe i bapski lekovi tesko ce vam pomoci.Budite svesnio da je vas problem nastajao godinama ,pa ga ne mozete resiti za dan,dva nikako.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 83 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: