Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: hemilumbalizacija s1 prseljena
PostPoslato: Sub Okt 07, 2006 11:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 09, 2006 6:15 pm
Postovi: 6
zamolio bih vas da mi date bilo kakav odgovor na moj problem posto sam u velikoj nedoumici sta da radim,imam 29 god. i i mam hemilumbalizaciju sakralnog s1 i l5 prsljena(koji traje 3 god.) tj. sa jedne strane su srasli ili se pripojili(leve strane) jedan sa drugim iz nekog nepoznatog raloga i prave mi ogroman probelem i to se tek pokazalo na snimku 3d skenera sa udruzenim smornovim hernijama na l1-l2 i l3-l4 prsljenovima,imam polimorfne tegobe u smislu oduzimanja desne noge ponekad i leve i konstantnom bolu koji se penje ka vratu sa desne strane retko leve i ako duze hodam ili sedim i glavoboljama i vrtoglavicama u glavi otezanim disanjem i trnjenjem u desnoj ruci a dok lezim bol se dosta smanjuje,osim ako lezim na desnom boku bol se pojacava dok na levom ili na ledjima nemam bolove,probao sam sa fizikalnom i mnogim terapijama ali se bol brzo vraca posebno prilikom hodanja i kicma mi se dosta krivi (skolioza) i bukvalno kao da hodanjem lomim kicmu i vrat doktori ortopedi sa banjice i neurohirurzi sa vma imaju podeljeno misljenje o tome u smislu da to ne treba dirati jer to moze samo da pravi problem u nozi a ne duz kicme dok hirurzi predlazu pripajanje prsljenova i sa druge strane sa majami mostom ili oslobadjanje leve strane gde su pripojeni prslejnovi mada operacijom negarantuju da ce konstantni bolovi i spazmovi duz ledja nestati,diskus ismedju l5-s1 je bukvalno slepljen dok je prsljen l5 zbog pripoja sa jedne strane skroz kriv u stranu kriveci pritom celu kicmu...zamolio bih vas da mi kazete kako je doslo uopste do tog pripoja da li je to urodjeno ili je nastalo kalcifikacijom,da li bi trebalo da operisem to i sta da operisem posto su bolovi u ledjima i glavi dok se krecem nemoguci,i da li je moguce laserom razbiti taj pripoj i zasto imam jake bolove u desnom lumbosakralnom delu desnom kuku,nozi i desnoj strani vrata koji otice?unapred zahvalan bojan lazic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 08, 2006 7:48 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Hemilumbalizacija je urodjena anomalija i najcesce ne daje tegobe.
Medjutim, nekada usled povrede ili nekog zapaljenja moze da dodje do delimicnog spajanja prsljenova.

Ukoliko se jave tegobe, najcesce se odnose na slabinski deo kicme, a nekada i na noge. Krivljenje kicme je posledicno jer krivljenjem nescesno pokusavate da ublazite bol.

Sto se tice potrebe za operacijom, zbilja nisam siguran sta da vam kazem. Garanciju niko ne moze da daje, jer se ipak radi sa ljudima, a ne sa masinama gde nije problem zameniti rezervni deo.

Imam utisak da je vas problem suvise kompleksan da bi se mogao resavati internetom. Na zalost, ipak cete na kraju vi morati da donesete odluku jer su misljenja lekara, koliko sam shvatio, podeljena.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 68 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: