Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pomoc sa zglobom,molim vas.Hitno!
PostPoslato: Pon Jan 20, 2014 6:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 20, 2014 5:34 pm
Postovi: 6
MOLIM VAS PROCITAJTE! ZNAM DA JE DUG TEKST.E ovako,bavim se dzudom,u utorak 14.1.2014 godine na treningu mi se desila povreda skocnog zgloba.Izvrnuo sam stopalo u stranu(spolja) i nekako pao na tako iskrivljenu nogu,uglavnom puklo je glasno.Osjetio sam veliki bol.Odmarao sam na strunjaci i sa opruzenom nogom gledao pola sata trening,posle odpjesacio s takvom nogom 800m do busa i isto tolko od busa do kuce.Kad sam dosao kuci noga je bila natecena.Odmah sam posao kod covjeka koji namjesta noge,ruke...Ne znam kako to da nazovem al se bavi 40godina s tim i vise,svi sportisti idu kod njega cak i lekari salju kod njega da se ide,kad neko nesto iscasi,slomi itd.Namjestio mi je zglob...Rekao je da istu tu noc masiram toplom vodom,stopalo a sjutra da drzim obloge od rakije.Uradio sam to cak sam i drzao sve moguce vrste obloga i mazao Ketonal gelom 3-4 puta utrljavao na zglob.Mirovao sam(i dalje mirujem).Posle tih obloga s rakijom pa borovom vodom itd...Drzao sam led svakih 2-3 sata po 20-30 minuta.To je bilo 3. i 4. dan al ne nesto preterano s ledom.Otok je poceo da se smanjuje i iz dana u dan biva sve manji.Inace primoran sam da se krecem po kuci al je to sve minimalno bas minimalno kolko da popijem vode,u wc,jedem...Noga mi je stalno podignuta.Danas je 6 dan,vidim da se otok smanjuje,kad stisnem stopalo vidim polako sve vene misice tetive itd...Prije nisam vidio od otoka.Imam malo plavenilo izvise pete,i boli me zglob.Donekle mogu normalno da setam,al s bolom na zglob.Mogu da pravim takodje kruzne pokrete i da pomjeram gore dolje levo desno al ne nesto preterano.E sad pitanje kolko jos treba da odmaram,sta treba jos da radim da bi mi se zglob poptuno oporavio tj da ga regenerisem da bude kao nov,i da se naravno sve to fino zalijeci?Najvece pitanje je kada bih mogao da pocenm sa trenigom bez problema, tj da budem sto posto siguran da je sve izlijeceno i da je sve u redu.I da li sam pravilno postupio,posle povrede?Da ne budem imao neke kontra efekte ili neke neprijatnosti zbog mozda mojeg loseg reagovanja i lijecenja posle povrede.Molim vas izvinite ako je tekst malo nejasan,ili nerazumljiv.Ne snalazim se sa pisanjem fino na forumima.Veoma mi je vazno da mi neko da odgovore na ovo.Unapred zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc sa zglobom,molim vas.Hitno!
PostPoslato: Uto Jan 21, 2014 12:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 20, 2014 10:58 pm
Postovi: 4
Lokacija: Beograd
Postovani, citajuci ovo sto ste napisali, mislim da je doslo do istegnuca, a mozda i delimicne rupture ligamenta (ili ligamenata), sto bi trebalo da se utvrdi ultrazvucnom dijagnostikom. Kada se utvrdi stepen povrede, treba odmah poceti sa ozbiljnom fizikalnom terapijom, u smislu smanjenja bola, otoka i oporavljanja stopala, a kada dodje do poboljsanja, treba uraditi adekvatnu kineziterapiju (vezbe) kako bi se sto vise ojacali misici koji stabilizuju skocni zglob, da ne bi kasnije ponovo doslo do slicne povrede. Ukoliko Vas zanima bilo sta konkretnije, mozete mi se obratiti na mail adresu koja stoji na mom profilu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc sa zglobom,molim vas.Hitno!
PostPoslato: Sre Jan 22, 2014 12:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 20, 2014 5:34 pm
Postovi: 6
milos2812 je napisao:
Postovani, citajuci ovo sto ste napisali, mislim da je doslo do istegnuca, a mozda i delimicne rupture ligamenta (ili ligamenata), sto bi trebalo da se utvrdi ultrazvucnom dijagnostikom. Kada se utvrdi stepen povrede, treba odmah poceti sa ozbiljnom fizikalnom terapijom, u smislu smanjenja bola, otoka i oporavljanja stopala, a kada dodje do poboljsanja, treba uraditi adekvatnu kineziterapiju (vezbe) kako bi se sto vise ojacali misici koji stabilizuju skocni zglob, da ne bi kasnije ponovo doslo do slicne povrede. Ukoliko Vas zanima bilo sta konkretnije, mozete mi se obratiti na mail adresu koja stoji na mom profilu.

E ovako hvala vam puno,mogu samo da vam kazem da mi je noga skroz rastekla ili ima vrlo vrlo malo otoka.Mogu da hodam onako ali me uglavnom boli dio oko zgloba,dosta stabilno mogu da hodam.Pa cak i da pravim neke vece pokrete kruzne i tako to.Pocecu da radim vjezbe za jacanje ligamenata za jedno 3-4 dana ili dok skoroz bol nestane.Uporan cu biti i uvjeren sam da ce moja noga biti u potpunosti zalijecena i spremna za treninge.Puno vam hvala najbolje bi bilo da mi vi kazete kada je najbolje poceti sa vjezbama da li kad bol skroz prestane ili pod ovim blagim bolom da radim vjezbe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc sa zglobom,molim vas.Hitno!
PostPoslato: Sub Jan 25, 2014 4:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 15, 2012 10:59 pm
Postovi: 13
Samo lagano,ne forsiraj nogu previse.Isti problem sam ja imala.Posle par dana mi je bilo bolje,pocela sam da se krecem i pogorsala stanje ligamenata.Skoro 2 mjeseca sam otezano hodala,na trening nisam ni pomisljala(misici noge su skroz bili atrofirali).Pomogla mi je fizikalna terapija ali i sad,nakon 3 i po mjeseca od povrede,imam bolove i otok.I tek nakon 3 mjeseca mogla da pocnem sa treninzima. :-? Srecno!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 87 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: