Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ilizarov Podkolenica
PostPoslato: Uto Apr 09, 2013 4:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 3:47 am
Postovi: 3
Pozdrav svima!Nosim Ilizarov aparat na podkolenici vec 2 meseca.Operisan sam u Sapcu,nemam nikakvog iskustva pa bih zamolio ako neko moze da mi bilo sta objasni oko povrede i oporavka.Aparat nocim vec 2 meseca,kost je pukla na jednom mestu,sto doktor kaze kao ledenica nije se rasprsla na svu srecu.Povredu sam zadobio u nesreci,udario me automobil dok sam stajao na trotoaru.Nemam bolova,ne mogu da hodam bez staka,zglob mogu da pomeram pomalo,koleno mi nije povredjeno i sa njim radim odlicno.Imam oslonac na nogu ali nema sanse da bih mogao bez staka hodati.Citam na forumu i pitam se kako je moguce da ljudi hodaju sa aparatom?Ja kada stanem na nogu osecam neki tup bol.Na snimcima kost je pocela da zarasta jos posle prvog snimanja posle mesec dana,kost je pocela da se puni polako.Doktor mi kaze da cu nositi jos jedno mesec do 45 dana.Kakav je osecaj kada se skine,koliko treba vremena da se prohoda?Da li je puno bolan oporavak? :cry: Molim ko nesto vise zna da mi odgovori.Unapred zahvalan :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ilizarov Podkolenica
PostPoslato: Uto Apr 09, 2013 10:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
U tvom slucaju bi trebalo oporavak da bude laksi nego kod ljudi koji nose gips upravo zbog cinjenice da mozes da pomeras koleno i stopalo,mada oporavak nema sablona,neko se oporavi brze a neko sporije.Ilizarov aparat ti omogucava da imas i neke procedure fizikalne terapije koje bi ti ubrzale zarastanje i smanjile bol.Lekar bi trebalo da ti odredi kada i koliko mozes da se oslonis na nogu ali i pored toga,ako imas bol pri osloncu,onda nemoj da se mnogo oslanjas jos neko vreme.I kada zaraste kost,oporavak je strogo individualan i ne bi bilo pametno da se licitira vremenom oporavka ali u svakom slucaju lakse ce ti biti nego sa gipsom.Najbitnije je da imas pokretljivost u kolenu i delimicno u stopalu pa nadji fizioterapeuta da ti pokaze vezbe koje ces raditi kako bi ocuvao snagu i brze se oporavio.To ti je najbitnije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ilizarov Podkolenica
PostPoslato: Sre Apr 10, 2013 1:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 3:47 am
Postovi: 3
Hvala na odgovoru puno,kakvog ti imas iskustva sa aparatom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ilizarov Podkolenica
PostPoslato: Pet Apr 12, 2013 3:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 3:47 am
Postovi: 3
Kada pomeram skocni zglob nesto mi pucketa zvoni.Da li je to tetiva ili se kost mozda pomera?Nosim ilizarov aparat,polomljene u mi obadve kosti na podkolenici?Ako neko zna ili je imao isti problem neka pise...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ilizarov Podkolenica
PostPoslato: Ned Apr 21, 2013 9:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 21, 2013 1:56 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima! Pre 3 nedelje sam pao i polomio nogu u podkolenom delu na 3 mesta (obe kosti + skočni zglob). Smešten sam na Ortopedsku Kliniku na Banjici. Operisao me je Dr SLAVKO TOMIĆ, i u bukvalnom smislu spasio agonije, na čemu sam mu neizmerno zahvalan. Izuzetan stručnjak i profesonalac! Na podkolenici sada imam Ilizarov aparat.
I, što je bilo za očekivati, sada mi je sve novo i drugačije,te se trudim da naučim sve o tome. Hiljade pitanja i nedoumica... Deo odgovora sam pronašao na net-u, i tako otkrio i ovaj portal. Korisno za sve (i za pacijente i za stručnjake iz oblasti medicine) - za svaku pohvalu.
Slažem se sa konstatacijom da je svaka povreda specifična i jedinstvena, i svaki oporavak priča za sebe. Ali sigurno postoji niz praktičnih informacija koje mogu mnogima olakšati i ubrzati oporavak.
U tom smislu i ostavljam ovu poruku, sa pozivom svima koji imaju, ili su imali Ilizarov da napišu svoja iskustva i savete.
Za početak, strogo slušam savete stručnjaka i šetam 300 - 400m dnevno (sa pauzama) i određenim opterećenjem. Želeo bih i više, ali ne vredi. Počinju bolovi i oticanje i to mi je za sada maksimum.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ilizarov Podkolenica
PostPoslato: Pon Apr 22, 2013 1:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Не знам ни шта је тај апарат, али знам да је стално магнетно поље одлично за регенерацију организма, шта год да је у питању. Због тога препоручујем да набавите један неодијумски магнет и некако га учврстите што ближе повреди. Потребно га је носити бар 20 сати дневно. Само да напоменем да онај магнетни накит нема скоро никакву вредност што се тиче магнетне терапије. Видео сам да и на Фејсбуку продају магнете. Кога занима, може да види шта сам о томе писао на мом сајту w w w . a c a . r s . Ако Илизаров апарат има феромагнетних материјала, потребно је обратити пажњу да не би дошло до неутралисања дејства магнета. То је већ компликовано за форум.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 72 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: