Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Potreban savet u vezi zglobova
PostPoslato: Pon Dec 06, 2010 12:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 06, 2010 12:27 pm
Postovi: 6
Pozdrav!

Duži vremenski interval gotovo svi zglobovi (kolena, ramena, skočni...) mi pucketaju. To pucketanje uglavnom nije praćeno bolom. Pošto sam duže vreme bio fizički ne-aktivan, a radno mesto mije takvo da sam osudjen na sedenje uz računar, mislio sam da je to glavni uzrok. Počeo sam sa laganim vežbama (vežbe istezanja, džoging, yoga i sl.) ali i nakon više od dva meseca vežbanja pucketanje je ostalo čak se možda i intenziviralo... zadnjih 15-ak dana pijem glukozamin ali razlike nema... Šta to pucketanje može da bude? Da li je to opasno? Šta mi preporučujete?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potreban savet u vezi zglobova
PostPoslato: Uto Dec 14, 2010 9:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 06, 2010 12:27 pm
Postovi: 6
Još jednom molim za mišljenje, savet i sl.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potreban savet u vezi zglobova
PostPoslato: Ned Dec 19, 2010 5:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Koliko imate godina, da li ste ranije imali neke povrede zglobova, da li ste ste prof. bavili nekim sportom? Inace, da bi preparati glukozamina imali neki, kakav-takav efekat uzimaju se mesecima.
Fizicka aktivnost je prva i osnovna terapija - i to kineziterapija , a najvaznije je da se vezbe pravilno izvode, u protivnom moglo bi doci do ostecenja zglobova i zgl. elemenata.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potreban savet u vezi zglobova
PostPoslato: Pon Dec 20, 2010 9:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 06, 2010 12:27 pm
Postovi: 6
Imam 29 god. ranije sam imao manje povrede skočnog zgloba, ali nije problem samo u skočnom zglobu već gotovo svi zglobovi u telu pucketaju. Sportom se nisam bavio profesionalno, ali sam bio dosta aktivan ranije (mali fudbal, trčanje, jedno vreme i teretana). Medjutim poslednjih godina sam bio neaktivan... Ipak nemam veliki višak kg. možda 2-3kg, tako da opterećenje na zglobove nije puno poraslo u tom periodu neaktivnosti.

Pre par dana sam nosio neke teške stvari uz stepenice, i od tad na sve ovo pucanje zglobova osećam i bol u levom kolenu.

S obzorom da u lokalnu medicinsku ustanovu tj. u njeno osoblje nemam poverenja (verovatno bi mi prepisali antibiotike pošto je to ovde univerzalni lek) ako bi mogli da mi preporučite gde bi mogao da odem na pregled u Beogradu.

Iksa hvala na interesovanju za ovaj moj problemčić.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potreban savet u vezi zglobova
PostPoslato: Pon Dec 20, 2010 11:30 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Isto je i meni, i mislim da to nije problem :) Makar ne neki koji moze da se nesto posebno resava...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potreban savet u vezi zglobova
PostPoslato: Pon Dec 20, 2010 1:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Nema potrebe za lekovima bilo kakve vrste!

Zvuke koje opisujete kao pucketanje proizvode ligamenti prilikom kpokreta i to obichno posle duze faze mirovanja pa naglog opterecenja zglobova, kao shto je hod uz i niz stepenice koji je u odnosu na normalan hod za zglobove kolena veci i to 6-8 puta!

Ubacite u svakodnevni plan i program rada fizicku aktivnost, shetnja, voznja bicikla, hod na tred mil traci...

Bol koji osecate u kolenu opishite malo detaljnije!

Za ovakve tegobe vam nijedan lekar ne bi prepisao ni antibiotike niti bilo kakvu fizikalnu terapiju, dobili bi samo savet da pojachate fiziku aktivnost i samim tim i fizicku spremu organizma!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potreban savet u vezi zglobova
PostPoslato: Sre Dec 22, 2010 3:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 06, 2010 12:27 pm
Postovi: 6
Razumem da je prisustvo pucketanja zglobova u nekoj meri normalna, ali cini mi se da je to kod mene preterano. Na primer kad "vrtim" skočni zglob on non stop pucketa, zatim koleno gotovo kod svakog pokreta pucne, ruku kada podizem iznad glave (recimo kao da hoću da opišem krug rukama) u ramenu pucketa itd.

Fizički zelim da se aktiviram u zadnje vreme i jesam, samo se plašim da ne napravim još veću stetu...

Što se tiče bola u kolenu on se ponekad javi kad nosim nešto teško ne samo dok nosim nego nastavi da traje narednih dana. Nije oštar, već tup, i traje bez obzira na polozaj noge.

Znam da mi niko normalan ne bi prepisao antibiotike, to je bila više šala, jer ovde je to univerzalni lek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potreban savet u vezi zglobova
PostPoslato: Sre Dec 22, 2010 7:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Samo ste dekondicionirani!

Ako ce Vam biti lakshe potrazite program dozirnih vezbi od profesora fizicke kulture ili od terapeuta!

Pucketanja su kao shto sam rekal poreklom od ligamenata i umanjicete ih tako sto cete ojacati mishice u tolikoj meri da ligamente oslobodite od opterecenja koje trpe trenutno!

I taj bol koji pominjete u kolenu posle nosenja tereta je samo znam slabosti misica!

Pochnite sa vezbanjem i sve ce se srediti samo od sebe!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potreban savet u vezi zglobova
PostPoslato: Sre Dec 22, 2010 11:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 06, 2010 12:27 pm
Postovi: 6
Tamaraft hvala vam puno.

Najbitnije mi je bilo da cujem upravo to sto ste mi rekli tj. da ozbiljniji problem ne postoji. Jos jednom hvala na pomoci.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: