Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problemi sa kolenom
PostPoslato: Čet Jan 14, 2010 7:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 08, 2007 3:18 pm
Postovi: 7
Lokacija: Krusevac
Bavim se disciplinom Parkour gde sam izlozen stalnom skakanju, sto je verovatno i razlog bola u kolenu. Imam 21. godinu i treniram nekih dve godine, a u zadnje vreme sam poce da osecam bol koji mi jako smeta ne samo na treningu vec i pri samom kretanju, npr. pesacenju i osnovnim pokretima. Naravno, prestao sam sa treninzima i pokusavam naci sta je problem, tj. kako ga resiti. Bez obzira na puckanje samog kolena za koje koliko sam saznao i nije strasno, takoreci moze biti i normalno, osecam bol (ne toliko jak) negde unutar desnog kolena, koji nikako ne prestaje evo vec nekih 10-15 dana.
Na pregledu kod ortopeda kao sto sam i ocekivao (ne bih zeleo da mi neki doktor ili lekar zameri), doktori u drzavnim ustanovama bar kako sam navikao ce gledati sto pre da se okanu pacijenta i ne posvetivsi dovoljno paznje, olako odredjuje dijagnozu, sto me je i zabrinulo jer ne znam kome drugom da se obratim za pomoc ako ne njima.
Snimio sam koleno i na snimku nema nikakvih ostecenja po njegovom zakljucku sem, citiram : "Moooozdaaaa nekih malih neravnina, koje su normalne". Tu predpostavljam ne postoji problem i njegova dijagnoza je da mi je oslabela hrskavica, pa mi je i prepisao tablete "Penigona" koje se piju dva puta dnevno, dva meseca. Iskreno malo se i plasim uzimanja tih tableta jer nisam siguran prvo u njegovu dijagnozu i da li je to stvarno problem jer mi je on delovao tako nezainteresavano, a tek mi je 21. i ne znam da li uzimanjem tih lekova mogu dobiti negativan efekat ako to stvarno nije problem, sto ce mozda imati posledice kasnijeu toku zivota. Takodje terapija i vezbe su mi prepisane koju je drugi lekar trebao da mi odredi u uputi me, ali ocigledno su zaboravili ili ne znam sta moze drugo biti.
Inace koleno pomeram najnormalnije, nisam imao nikakvu povredu, niti neki vid deformacije na njemu..

Molim vas za savet koliko je pametno uzimati te tablete u mojim godinama, ako je stvarno problem ostecenje hrskavice i koliko ste upoznati sa njihovim efektom..takodje i sta ako to u stvari nije problem, koji su negativni efekti uzimanja lekova i kako doci do prave dijagnoze koji problem imam!?
Da li mozda postoji neka terapija!?

..unapred zahvalan..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: