Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bolovi u kuku.Hipohondar?
PostPoslato: Pon Jan 26, 2009 6:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 4:26 pm
Postovi: 29
Lokacija: beograd
Imam 40 godina i od jula prosle godine imam bolove u kukovima.
Sve je pocelo sa bolom u levoj nozi koja se protezala duz kuka i butine do nivoa kolena.Nimulid, diklofenak nisu ni najmanje skinuli bolove.
Posle jednog vezbanja sa fizijatrom u avgustu, a koji vazi za dobrog u Beogradu i koji mi je pre 5 godina pomogao kod ukocenosti vrata za jedan tretman), po preporuci pijem movalis koji mi takodje nije pomogao, ali mi se u to vreme bol seli u desni kuk koji jos uvek imam.

U avgustu radim rtg snimak : Sakralizacija L5, uzi diskvertebralni prostor Th12-L1. L1-L2 (prenosim sa rukom pisanog nalaza, pa nisam bas sigurna da je tacno...), bez drugih RTG promena. Moguca diskartroza na tim nivoima. Hipoplazija XII rebra, osteoartroticne promene sakroilijacno.

Preporucen mi je tetrazepam, koji mi definitivno nije prijao(bol se nije smanjila, a nisam mogla da spavam), jedino sto je moglo da mi ublazi bol je bio Lorazepam, koji sam pila kratko vreme, pa sam prestala, plaseci da se naviknem.
Ah da, primila sam i 5 injekcija movalisa, 10 OHB12 i 5 injekcija B6, ali mi to nije skinulo bolove.
Napominjem da sam zbog toga bila jako nervozna (sada sam malo prihvatila stanje), i da se bol u desnom kuku setala od trticne kosti, do spoljasnjeg dela kuka, u delu zgloba kuka, sedalnom delu, svakog dana na drugom mestu.
Posle jos par vezbanja sa mojim fizijatrom u oktobru,(jer mi u domu zdravlja nisu odredili) –pravim pauzu i primecujem sledece:
Za vreme vezbanja imam neznatne bolove, izuzetno sam pokretna i covek mi kaze da bi mi dao vrlo visoku ocenu, ali kasnije osecam jace bolove (mozda zbog upale misica...).U vreme nevezbanja novembar-decembar bol mi se maltene smirila, da bi se pojavila u trticnom delu kada sam opet privatno otisla u ordinaciju Centar gde su mi radili istezanje na nekoj spravi i dva puta tretman sa strujom i laserom.
Kao da mi je to iziritiralo taj deo, pa prestajem sa tretmanom. Kasnije imam smirenje bola, koja mi se pojavljuje posle duze setnje Adom posle nove godine (nekih tri sata).

Trenutno opet vezbam sa fizijatrom, medjutim, posto su njegove vezbe dosta zahtevne (mada meni prijaju za vreme vezbanja), a to je jednom nedeljno, ja u pauzi osecam jake bolove u celom desnom kuku (levi je hvala bogu miran), ali sam to pripisivala tome sto su mi misici upaljeni.
Medjutim, evo sutra imam treci tretman, ali me zbunjuje to sto mi je prosli put rekao: da neko sa lumbalnim sindromom nema sanse da uradi to sta ja radim, da je mozda problem u glavi (hipohondar), mozda problem sa debelim crevom (imam bolove u levom donjem delu stomaka i kandidu u crevima koju lecim nistatinom) ili mozda Spina bifida, sta je sad pa to? Od svega sam u totalnom hoasu, zelim da najzad prestane to zezanje sa bolovima, i pocnem da zivim normalno.
Da li je moguce da sam stvarno hipohondar?

_________________
zivot pun srece


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 70 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: