Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Microdiscectomy i SPORT
PostPoslato: Sub Okt 04, 2008 1:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 04, 2008 1:02 pm
Postovi: 3
Imam 20 godina i seniorski sam prvak drzave za ovu godinu u judo-u. Imao sam mikrodisektomiju na l5-s1 po prvi put i posle nje sam se jako lose osecao, imao sam neka propadanja i slicno... Sad mi je uradjena i druga na istom nivou s tim sto je bio u pitanju ligament koji je vrsio ovoga puta kompresiju, a sam disk je skoro neznatno diran. Ako neko ima neki dobar savet oko vracanja u profesionalni sport neka ga ispise voleo bih da ga cujem. Molim vas onaj ko zeli da pise o mikrotraumama i slicnim stvarima kako je nemoguce vratiti se sportu neka se nikako ne javlja. Nemam vise zivaca da slusam takve ljude jer se oni sigurno nikada i nisu bavili sportom i ne znaju o cemu govore. Kontradikcija ovakvim tvrdnjama su samo neki od navedenih : Vlade Divac,Pedja Stojakovic, Scepanovic , teniser Conga, kvoterbek MekNeb itd tako da ako su ovi ljudi zivi primeri onda komentari poput plutanja po bazenu i slicnih su izlisni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 04, 2008 1:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Nema potrebe da budesh grub prema ljudima koji pishu na ovom forumu, ali mogu da razumem tvoje grchenje zeludca kd neko pochne da ti pricha da od profesionalnog bavljenja sportom nema nishta...Glupost naravno!

Ja bih ti samo par stvari rekla! Koje verovatno i sam znash!

To da li cesh se i kada vratiti profesionalnom bavljenju sportom zavisi prventveno od tvog stanja!

Od toga kako je uradjena operacija i prvi u drugi put, kako si podnosio oporavak i kakvi su nalazi posle operacija. Kakva su mishlejnja lekara!

Kakva je tvoja mishicna snaga posle operacija.
Pokretljivost, obimi pokreta...Kondicija!

Da li si bio na adekvatnom kineziterapijskom i fizikalnom tretmanu koji zahtevaju aktivni sportisti!

Ne znam da li si sada na nekim terapijama ili ne, i kod koga idesh na terapije, ali ako zelish shto pre da se vratish aktivnom treniranju treba da nadjesh MNOGO dobrog fizijatra koji ima iskustvo u radu sa sportistima i da se radi na tome da ti se povrati snaga do maksimuma!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 04, 2008 5:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 04, 2008 1:02 pm
Postovi: 3
Sada je proslo svega par dana od druge operacije i lekar koji me je operisao je rekao doduse onako nehajno da cu moci da nastavim da se bavim ali ne pre tri meseca. Sada sam upucen da idem u banju na rehab. To mi predstoji nakon 2-3 nedelje kod kuce. Naravno treba pripremiti jako dobro povratak i spreman sam na to. Ponovo ojacati svu muskulaturu i ostalo... Zivim u Novom Sadu i nisam se doduse raspitivao ali nisam cuo za nekog sportskog fizijatra koji ima iskustva sa ovim. U svakom slucaju moja ogorcenost potice i od velikog kontrasta izmedju nazovi novosadske i beogradske skole. Prva skola neurohirurga istice da nema podizanja vise od 10 kg , nema bastovanskog posla, preporucuju plutanje u bazenu i joging. A beogradska, jako olako shvata i to im je kao jos jedan u nizu i tipa sve je dozvoljeno. Operisao sam se u bg-u, ali ne mogu da verujem da takva razlika u misljenju postoji! Hvala na podrsci sve poruke tog tipa mi mnogo znace!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 06, 2008 1:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
A,sto ste se operisali u Beogradu?
Ako Vam vise odgovara novosadska skola ne vidim zasto ste isli u bgd na operaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 06, 2008 2:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 04, 2008 1:02 pm
Postovi: 3
U ns-u su rekli kako sam zavrsio sa sportom a u bg-u je receno da nisam. Logicno je da sam se zbog toga odlucio za bg. Tako sam indirektno i napisao ali niste razumeli! Uglavnom naravno da mi vise odgovara bg od ns u tom smislu, ali sada nakon svega jako me zanima odakle potice ta razlika u misljenju? I to je to, i opet bih se operisao u bg-u bez pogovara jer su oni ti koji su mi dali nadu za povratak. Medjutim kod mene je sad prisutan strah da kada bih nastavio da bi moglo da ispadne mnogo lose po mene bas kao sto su ovi iz ns-a prognozirali. Eto to je ukratko objasnjenje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 06, 2008 2:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Tvoj oporavak i tvoj povratak aktivnom treniranju spota koji je agresivan kao shto je taj kojim se ti bavish je VRLO KOMPLEKSAN PROCES!

I zato je potrebno da pronadjesh tim doktora i terapeuta koji ce te voditi i lechiiti iraditi sa tobom uz trenere u klubu u kom trenirash!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 12, 2008 8:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 25, 2008 8:28 am
Postovi: 7
U kojoj kategoriji si bio prvak drzave i gde treniras?
Mogu da podelim sa tobom neka iskustva, posto imamo dosta zajednickih stvari.Aktivno se bavim dzudoom preko 15 godina,osvojio sam brojne medalje,bio u reprezentaciji itd.Inace treniram u Partizanu.
Sve do juna ove godine kada sam operisan na Banjici,diskus hernija l5
-s1.Znam kako se osecas,ja sam zavrsio dif,sport je moj zivot i veoma je bolnin saznanje da si fizicki ogranicen,da ne mogu da se bavim stvarima koje su bile najvazniji deo mog zivota.
Evo,proslo je cetiri meseca,lagano trckaram,radim terapijske vezbe,radim jacanje kompletne muskulature.Medjutim o vracanju u sport ne razmisljam,licno bih bio veoma zadovoljan da dodjem do nivoa da mogu da se rekreiram bez ogranicenja,i da mogu da demonstriram bacanja kako bih bio trener.
Tebi zelim puno srece, veruj u uspeh, kao sto si napisao mnogi su se vratili u vrhunski sport pa se nadam da ces i ti.
Samo idi postepeno, nemoj da te ponese kada budes poceo da vezbas pa da preteras,to se meni desavalo.Postepeno, a sa dzudoom nista barem sest meseci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 15, 2008 9:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 8:46 pm
Postovi: 22
evo da te malo ohrabrim . poslije operacije (microdiscectomy) vratio sam se profesionalno bavljenju sportom (rukomet)
od kada sam se vratio na teren ima skoro godinu dana i nemam nikakvih problema.
a operisan sam u novom sadu :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 15, 2008 2:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 25, 2008 8:28 am
Postovi: 7
Hajde nam prenesi svoja iskustva.Kako je tekao oporavak, kakve si vezbe radio,posle koliko vremena si poceo da treniras...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 20, 2008 8:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 8:46 pm
Postovi: 22
nikakav specijalni program nisam imao, mjesec i po dana rehabilitacije u novosadskoj bolnici i mjesec dana u banji kanjizi.
trenirati sam poceo poslije 7 mjeseci (mislim da sam mogao i puno ranije) a utakmicama poslije 10 mjeseci.
svaki dan prije treninga radim vjezbe za ledjne i trubusne misice barem po 30 minuta, dobro se zagrijavam i istezem, sve u svemu nije strasno kako su mi pojedinci govorili (kraj karijere, nema vise trcanja , skakanja...)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 72 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: