Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: MOLIM VAS ZA ODGOVOR
PostPoslato: Ned Mar 30, 2008 1:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Postovani!
Pisala sam Vam i prije ali da Vas sada ne opterecujem sa tim imam jedno pitanje za Vas....
U donjem delu kicme pored prsljenova imam neke "ciste"koje su na pritisal bolne i kao da se pomeraju.Sa leve strane je veca nego sa desne strane.Sta bi to moglo biti da li znate?Moja je doktorica dosta zabrinuta jer se zalim na slabost u nogama.
Hvala Vam unapred
p.s.
idem kod neurologa u ponedeljak prvi puta posle mnogo meseci......
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 30, 2008 11:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
malo je chudno shto su na povrshini tako blizu pa mozete da ih opipate, obichno te povrshinske ne prave problem sa motorikom donjih ekstremiteta!

moguce da je procesh dublje unutra ka kichmenom stubu i da ciste samo svojom povrshinom pravi pritisak na nerve i tada osecate slabost u nogama!

ja bih preporuchila da se uradi magnetna rezonanca tog dela kichme da bi se videlo gde su ciste pozicionirane i koliko je stanje zapravo ozbiljno!

posle pregleda kod neurologa cete sigurno i dobiti preporuku da uradite magnetnu rezonancu i posle toga cete znati vishe o svemu!

ako ciste nisu zahvatile kichmeni stub najmanju problem ih je odstraniti hirurshki!

javite shta je bilo kod neurologa!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 30, 2008 4:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Puno Vam hvala na odgovoru!
Ja se nadam da cu biti poslana na MRI pa cu moci vise da Vam kazem.Ja se zalim na slabost u nogama vec par meseci i nisam znala da to moze biti povezano sa kicmom.Kiropraktik mi je prosle godine napipao te "ciste"i rekao da je to neka inflamation mislim da je rekao da se to zove sacral foramine......nisam sigurna ali sam se za to trebala prije obratiti lekaru.Sada je slabost postala veca i par puta mi se desilo da posrnem i skoro padnem.Te "ciste"su pokretne......Sve cu Vam javiti,a do tada budite mi pozdravljeni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 01, 2008 6:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Doktore bila sam kod neurologa i evo sta mi je rekla:
poslace me na MRI vrata i gornjeg dela kicme :roll: slazem se ali zasto ne i donjeg?
"Ciste" koje imam ona kaze da je masno tkivo---kako zna?
Nece me slati na snimanje toga i dala mi je lekove za bolove,a na mri idem ko zna kada jer ona kaze da se ceka i do 2-3 meseca.........
Nagovara me da operisem carpal tunel,ja necu i uostalom nisam zato isla kod nje.....
Kada sam je pitala za bol u ledima,lopatici ona mi kaze da se ona ne bavi sa tim nego da trebam ici videti za rame i lopaticu---reumatologa :roll: :roll: :roll:
Evo dosla sam sa posla i posle plakanja od bolova pisem vam pismo....
Boli me i gornji i donji deo kicme da poludim vise ne znam sta da radim......
Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 02, 2008 6:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 10, 2007 2:36 pm
Postovi: 71
nIko ne moze znati od kakvog su sastava te ciste dok se ne uradi biopsija i ja mislim da ti trebas da se vise zainteresujes za taj problem jer to samo tebe boli i ti znas kako ti je zivjeti sa tim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 3:16 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
I ja se slazem sa tim da treba biopsija i ne znam kako da 'NATERAM"doktoricu da nesto preduzme u vezi toga....
Hvala ti na javljanju
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 8:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 10, 2007 2:36 pm
Postovi: 71
Znaš kako ces to da uradis! Jednostavno joj das doznanja da je to tvoje tjelo i da ti raspolazes s njim. Ja poznajem mnogo ljudi koje su ljekari opste medicine lijecili od jedne bolesti a kasnije se uspostavi druga dijagnoza. Zato nista nemoj prepustati slucaju. Nemoj da se plasis sto cu ti sad ovo reci:
MOG PRIJATELJA SU OFTAMOLOZI LIJECILI OD SMANJENJA VIDNOG POLJA 2 GODINE BEZ PRAVE DIJAGNOZE I KADA JE POTPUNO IZGUBIO VID URADIO JE MR MOZGA GDJE SE NASAO TUMOR.
Kada je tumor izvadjen utvrdjeno je da se radi o dobrocudnom tumoru ali on je vec dugo vrsio kompresiju na ocne nerve i paralisao ih u potpunosti.
ON JE SADA ZIV ALI NE VIDI


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 06, 2008 7:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Hvala ti puno sve si upravu i videcu sta mogu da ucinim po tom pitanju.
I ja sam ljuta na nju jer sam ocekivala druge stvari,a ne da me odbacuje samo zato sto sam relativno "mlada" :lol: :lol: 39 godina.
Ja se slazem sa tobom da se ne zna dok se ne uradi biopsija ili neke druge pretrage......
Javicu ti se posle srede jer cu videti moju doktoricu pa cu videti sta ce ona reci na to sve....
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 12:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 13, 2008 12:13 am
Postovi: 11
Lokacija: b.polje
CAO SVIMA!IMAM 15GOD. I U JUNU PUNIM 16.IMAM KRIVU KICMU(ne puno)MISLIM DA JE U PITANJU LORDOZA.PO NAGOVORU KUME(koja je u stvari doktor)TREBA DA SE OPERISEM, USKORO, NA BANJICI.PO NJENOJ PRICI,NECE TO BITI KLASICNA OPERACIJA,VEC ZATEZANJE LIGAMENATA,ILI MISICA,NISAM SIGURNA CEGA VEC..BAVIM SE SPORTOM,TENNSOM.A VISOKA SAM 179.E SADA JA NISAM SIGURNA DA LI JE MOGUCE DA CU POSLE TE OPERACIJE BITI POTPUNO PRAVA,I DA SE NE MORAJU UBACIVATI TE SIPKE ILI NEKI INSTRUMENTI,TREBA MI OBJASNJENJE.i ako je neko imao slicno iskustvo,voljela bih da znam kako je prosao???UNAPRIJED HVALA!!!

_________________
ssssss


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 2:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Draga, ti morash da imash dijagnozu a ne tek tako preko kume u operacionu salu!

Napishi nam shta ti je dijagnoza! Zbog chega i shta se operishe!

Lordoza nije dijagnoza, lordoza je normalna krivina kichmenog stuba u sagitalnoj ravni, imamo lumbalnu i cervikalnu lordozu!

Radi se o tvojoj kichmi koja ce ti trebati ceo zivot a ne samo sada dok trenirash...

I kakva operacija se radi? shta se radi?

Ne mozemo nishta da ti kazemo dok nam ne odgovorish na sva ova pitanja!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 77 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: