Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ruptura ACL i subtotal ruptura LCL
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 11:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 04, 2008 11:45 am
Postovi: 5
Doktor mi preporucuje da 6 nedelja nosim sine--ortozu.---kako bi se LCL oporavio,ako je to ikako moguce.a da se nakon toga uradi operacija ACL.


Trebaju mi saveti!!! HVala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 05, 2008 9:53 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Vrsta lecenja najvise zavisi od vrste povrede i od zivotnih zahteva pacijenta.
Ukoliko se radi o osobi prosecnih zivotnih zahteva, nepotpun prekid se najcesce ne operise pa predlog o nosenju ortoze za nepotpuni prekid LCL (uzduznog spoljasnjeg ligamenta kolena) ima smisla.
Ista je situacija i sa potpunim prekidom ACL (prednje ukrstene veze). Ipak, neki predlazu da se, ukoliko pacijent nema znatne sportske prohteve, proba izbegavanje operacije jacanjem natkolenih misica koji sluze kao pomocni stabilizatori kolena.
Naravno, posto ne znam ni kakvi su Vasi zivotni zahtevi, ni kako je doslo do povrede, ni kakvo je stanje pri pregledu, ni kakvo je stanje misica, ni da li je radjena NMR... (ovo je bilo vise da podsetim da nije bas lako doneti odluku)... Salu na stranu, bez mnogo dodatnih podataka, sve ono sto sam napisao gore je dosta nacelno i ne mora da vazi za svakog pojedinca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 07, 2008 7:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 04, 2008 11:45 am
Postovi: 5
Hvala Veljko´´´

imas (nadam se da ne smeta sto ja odmah na ti;) sto se tice zivotnih prohteva.jer su moji veliki,odnosno bili veliki,ustvari uvek ce biti---

imam 24 god i bavim se prof.fudbalom od 19 god.igrao sam 4 god za jedan prvoligaski klub iz Beograda.
nisam odigrao nijednu utakmicu u 2007.godini zbog problema sa klubom,a isto tako bilo mi je zabranjeno da treniram sa ekipom.tako da sam trenirao sam ----sto je mozda i izazvalo ovu povredu.

u jan.2008 sam potpisao za jedan regionalni klub iz Austrije---treca liga.povredio sam se 31.marta na utakmici tako sto me je golmana udario po nozi na kojoj sam ja bio svom svojom tezinom u punom trku
.

ako te zanima mozes videti snimak na regionalfussball.tv utamica od 31-03-2008 Würmla-FAC


danas sam ponovo biokod doktora i predlaze mi da sacekamo jos koju nedelju.
problem je kaze taj spoljnji ligament kao i kapsula koja je ostecena.kaze da se sada radi operacija ne bilo ok zato sto je koleno upaljeno,i moglo bi dovesti do toga da izgubi 4-10 % funkciju savijanja.

nemam veliki otok,misic mi je oslabio odkako nosim ortozu,i jednostavno nisam mogao da verujem da je to tako strasno jer sam vec drugog dana mogao da cucnem,hodam normalno......nisam moga da verujem jer sam pre dve godine imao delimicnu rupturu medijalnog kolateralno ligamenta,i secam se da dugo nisam moga da spavam i hodam normalno,a otok nije spao potpuno mozda 2 meseca,,s´tim da mi je koleno prvih nekoliko nedelja bilo ogromno.
---
pitam te---
da li je ta kombinacija prednjih i spolnjeg bas toliko komplikovana? mogu li se ja potpuno oporaviti odnosno koleno ili je to bas preozbiljna povreda za jedno sportistu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 7:36 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
S obzirom na profesionalno bavljenje sportom, bojim se da je operacija neizbezna. Naravno, svaka operacija nosi svoje rizike pa je pre nje neophodno sve dobro izvagati - operator i pacijent zajedno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 88 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: