Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Znate li mozda sta je ovo?
PostPoslato: Ned Apr 08, 2007 9:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 7:34 pm
Postovi: 26
Pomozite mi da shvatim sta je ovo,pre 24 dana sam imala intervenciju sa anestezijom na stomatoloskom gde su bezuspesno pokusali da mi izvade kamencic iz zlezde ali nisu uspeli iako su gurali i gurali,jezik mi je bio otecen par dana ali je to proslo,ono sto sledi je peckanje u tom delu grla posle 6 dana i doktor kaze crveno mi je grlo pa mi daju sinacilin koji pijem 8 dana,promuklost prolazi ali ja se ukocila tj.na toj strani mi se pojavio mali otok ito izmedju rebarne kosti i grudi,doktor kaze da se tu nalazi rebarni misic,imam i malu temperaturicu 37,1 koje nekad ima a nekad nema,ja zaista i dalje imam zbog tog otoka malo cudan osecaj do vrata tj.grla a i u ruci,nozi.Neznam sta se ovo desava jer nisam pametna kome da se obratim?Ima li ovo veze sa anestezijom i tim maltretiranjem pljuvacnog kanala koji nije secen ili je ovo nesto drugo,dajte mi vase misljenje jer doktori me vodaju tamo ovamo,nije nista a meni nije dobro,a i temperatura me izlude,hvala na razumevanju i pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 08, 2007 11:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Ne znam kakve ovo veze ima sa ortopedijom? Ono sto bih Vam mogao reci jeste da izgleda da su se malo zacepili limfni vodovi, kao i da imate neku blazu infekciju, a to je sve verovatno povezano jedno s drugim. Nadalje mislim da je Vas problem za otorinolaringologa, stomatologa ili maksilofacijalnog hirurga.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 09, 2007 9:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 7:34 pm
Postovi: 26
Hvala doktore,inace sam ovde zbog tog manjeg otoka medju rebrima pa sam zato mislila da je mozda dobro sa nekim iz ove oblasti posavetovati,nocas sam imala neki uporan i suv kasalj zbog cega me je cela ta strana bolela i misici,sta mi je raditi?Hvala jos jednom svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 09, 2007 9:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Aha, pa tako recite. Cujte, trebada uradite sto je pre moguce RTG grudnog kosa, i da se posavetujete sa pulmologom. Jedino ako se na RTG snimku bude videlo da je taj otok kostani, onda da se javite torakalnom hirurgu. U svakom slucaju Vas problem nije ortopedski, sa te strane ste mirni.
I za Vas i za druge, ortopedski slucajevi su svi problemi vezani za kicmu (povrede i deformiteti) a koji nemaju neuroloske probleme, inace je lecenje multidisciplinarno (ortoped, neurolog, neurohirurg), i svi problemi vezani za extremitete. Karlica je ortopedska ukoliko nema povrede unutrasnjih organa inace takodje prelazi u multidisciplinarni pristup (urolog, hirurg, ginekolog, ortoped)

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 09, 2007 10:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 7:34 pm
Postovi: 26
Hocu doktore a recite mi posto sam primila lokalnu anesteziju pre skoro mesec dana na stomatoloskom dali problem moze biti te vrste?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 09, 2007 6:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Pa cujte, nazalost u medicini je mnogo stvari tipa: Mozh' bidne, ne mora da znachi. Tako Vam je i u Vasem slucaju. Moze da bude povezano ali ne mora. Po mom skromnom misljenju nije, ali ce to tek dodatne analize i pregledi da pokazu.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: