Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: zbunjena...
PostPoslato: Sub Jun 23, 2007 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 23, 2007 12:12 am
Postovi: 36
Pre nego sto pocnem da pozdravim sve jako puno jer su svi sjajni.Da pocnem...citam ovu oblast i totalno sam zbunjena,i ono od pre sto sam znala sada vise nisam sigurna u to.Imam 27godina i majka dvoje dece..moj problem je dosao do izrazaja godinu dana posle prvog porodjaja!Desio mi se jako ozbiljan napad gusenja,pracen lupanjem srca i vrtoglavicom koja se na kraju zavrsavala trnjenjem lica i jezika,povecanim pritiskom pa onda posle 5min opet gusenje i sve tako...poslednji napad je bio jako strasan!bila sam totalno blokirana da nisam mogla nista na sebi da pokrenem,samo se gusenje javljalo na svakih 5-10min...Jedini spas mi je bila hitna sluzba gde mi nakokaju razne koktele inekcija,koliko primecujem za smirenje,nikada mi nisu rekli sta mi daju...to mi se uvek desavalo u periodu od maja do septembra i tako punih 2god,gde god isla bila,opste praksa,kariolog,pa an intrnom,grudnom svi me pravili na panicarku i haoticnu osobu,a ja nisam takva uopste!Meni samoj je palo napamet da odem kod alergologa..gde su sve analize pokazale da imam povecan histamin a nisam alergicna na nista...uradela sam i spirometriju gde pokazuje da imam mali kapacitet pluca,inace sam ne pusac..sto doktorku zbunjuje...dala mi je pumpicu i lekove za alergiju jer jos kao mala patim od koprivnjace koja jeeto stim napadim krenula da bude prisutna uvek.Koristila sam pumpicu bekloforte 3meseca i berodual po potrebi i napadi su nestali al kapacitet pluca,posle 3meseca koriscenja ,ostao isti..Napade nemam vec 3godine al imam gusenja koja resavam pumpicom,inhalacijom,A MOJA DOKTORKA I DALJE ME DRZI NA ISPITIVANJU JER NE MOZE DA UTVRDI DAL IMAM BRONHIJALNU ASMU,a zna da u porodici imam mamu i dedu koji imaju,mama hronicni bronhitis a deka,njen otac,ima btonhijalnu asmu!Ja sam digla ruke od lekara idem samo kad moram i rebam inhalaciju...tako da ostaje da neznam od cega patim!Volela bih da mi date neki savet il uputite gde da idem<jer moja doktorka ne zeli dok ni ne utvrdi sta mi je ne zeli da da da idem van mog mesta na dalja ispitivanja<inace sam iz BORA..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 23, 2007 11:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Prilicno je zbunjena ta koleginica... Izvolite kod mene, jedna Vasa sugradjanka sa foruma je vec bila kod mene na pregledima u drzavnoj ambulanti u kojoj radim, besplatno je. A imate direktnu autobusku liniju.

Pozdrav!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 24, 2007 12:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 23, 2007 12:12 am
Postovi: 36
hvala vam,potudicu se al me zanima od prilike sta vi mislite sta je u pitanju,jeste ili nije bronhijalna astma?Ili vec sta bi to moglo da bude...recite bas nesto,unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 24, 2007 11:40 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ne mogu da Vam kazem da li imate ili nemate astmu, ako ne vidim spirogram, ne poslusam Vas, nema u vid u Vas klinicki status u fazi napada i ako ne uradimo bronhodilatacioni, a potom - u BG - i bronhoprovokacioni test. U medjuvremenu, samo PRETPOSTAVLJAM da - obzirom na opisane simptome - imate udruzeno verovatno i blagu astmu(zato sto gusenje prolazi po upotrebi pumpice), ali ste IMALI i psihogene tegobe - te polimorfne napade pre 3 godine koje navodite...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 24, 2007 2:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 23, 2007 12:12 am
Postovi: 36
Sve u svemu vam hvala,u pravu ste slazem se sa vama...inace ja i dan danas imam gusenja koja se javljaju na promeni vremena,dodisnjih doba,zagusljivih prostorija,kad je jako hladno znaci zimi itd al sve to sprecavam pumpicom a da nemam nje desili bi mi se isti napadi!Oet vam hvala i nadam se da cu naci vremena da dodjem do vas...nekada jer imama obaveza oko male bebe itd.HVALA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: