Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: nakon transfuzije
PostPoslato: Uto Jan 03, 2006 12:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Porodila sam se pre 7 meseci.Zbog unutrasnjeg krvarenja odmah nakon porodjaja primila sam oko 600 ml transfuzije.Uglavnom,receno mi je da sest meseci nakon transfuzije moram davati krv na analizu???Moze li mi neko reci zasto,na kakve analize i da li je to neophodno?O cemu se zapravo radi?Prilicno sam zabrinuta,pa molim da mi sto pre odgovorite!!Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 04, 2006 6:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 23, 2005 3:09 pm
Postovi: 69
O Boze me prosti, sta rade ti lekari. pazi ne zelim da te plasim ali jedini razlog ( ja bar mislim ) da ti traze da posle 6 meseci das krv na analizu je zato sto je MOZDa krv infectivna. verovatno ce da rade testove na HIV and hepatitis B i C. lepo ti otodi kod svog lekara i pitaj ga cemu sve to , on mora da ti kaze. bezveze plase ljude ili mozda ne. ja iskreno verujem da je nista. a gde si se porodila?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 05, 2006 11:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Porodila sam se krajem maja u Visegradskoj.Tamo sam i lezala na Visokorizicnoj trudnoci.Utisci ne bas impresivni...u stvari,daleko od toga...Ma istraumirala sam se,nije mi svejedno..Sve nesto odlazem tu kontrolu...Malo mi frka,svasta mi pada na pamet...I ja se slazem sa tobom,pretpostavljam da se radi o tim analizama,ali Boze moj,pa koji je ovo vek???Pa valjda se ta krv kontrolise????Au Boze svasta mi se mota po glavi...Uh ne smem ni da pomislim :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 06, 2006 4:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 23, 2005 3:09 pm
Postovi: 69
idi i testriraj se , proslo je dovoljno vremena. ja iskreno mislim da nije nista ali da bi se ti smirila otidi i daj krv i uzivaj u majcinstvu. drzi se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 11, 2006 5:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Jel si isla na analize?
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 23, 2006 1:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Hvala ste se interesujete za mene ali ne....nisam jos....brrrrr...plaasim se..... :oops: Zamisli ne daj Boze da sam uz tu krv na porodjaju dobila onako gratis i neku zarazicu tipa hepatitis c :evil: :evil: :evil: Jaaaoooo,bas mi je frka.... :roll: Ali moracu to sto pre da resim.... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 23, 2006 3:34 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Daj, molim te resi... :cry: ,ne znam kakvog si temperamenta, al kad ti vec visi nad glavom i lebdi u vazduhu i sama pomisao na to....brrrrrr.

Izvini sto ti se mesam,znam da to nije ni malo jednostavno :oops: .

Sta god da odlucis i uradis, pisi nam obavezno!!!

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 23, 2006 6:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
ma znas sta mi je najveci problem-ovde u mom gradu,u lokalnom Domu zdravlja ta antitela se rade samo utorkom uz uput koji prethodno mora da overi komisija...(Krv se vadi utorkom od 7-9 ujutru a komisija zaseda od pola dvanaest...sto u slobodnom prevodu znaci da mi za to treba bar dva dana..I eto,danas-sutra,danas-sutra i nikako...A bebica je tu,a tata nam radi po smenama,a mi smo sami....)Dobro,znam da to nije bas neko opravdanje ali potrudicu se da i to resim...(Priznajem,malo i strah cini svoje...Ono sto se ne zna ne moze da boli...)Obecavam,uskoro cu i to resiti...Hvala sto se interesujete...Ma bice to ok,jel da? :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 23, 2006 7:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
:P Drzimo ti palceve!!!!

A jel ima u tvom gradu neka privatna laboratorija??!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 23, 2006 8:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Ima ali ne znam koje tacno analize treba da radim...Ginekolog mi je rekao da treba sabo da "radim antitela,ali o tome cemo kad dodje vreme" tako da ne znam nista preciznije dok ne odem kod njega.Ma videcu,otkacicu i to nadam se u toku sledece nedelje...Cujemo se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 23, 2006 11:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ako hoces, evo ti savet... za pocetak, uradi samo AST i ALT(privatno su oko 300,00 zajedno, a mozda i manje), a PCR je veoma skup oko 20.000,00 zato i jeste problem... :oops:
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 08, 2006 11:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Ej,ja bila kod ginekologa....
Radim kks,glikemiju,ureu....i tu klasiku
...vreme krvarenja,koagulacije i protrombinsko-posto sam imala postpartalno krvarenje i to zesce!Zbog toga sam uostalom i primala transfuzije
i konacno SGOT i SGPT(cini mi se) i alkalnu fosfatazu.Koliko sam ga skapirala na osnovu toga moze da se vidi "ima li sta".Ako su te vrednosti normalne onda je sve ok a ako ne daj Boze ne budu dobre onda idemo dalje,da vidimo "sta ima"....I tako....Javljam rezultate!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 09, 2006 12:25 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
:D Drago mi je da si krenula..... Drzim ti palceve!!!!

I pisi nam obavezno!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 09, 2006 10:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
E konacno visemesecna agonija je zavrsena...Sve vrednosti su u granicama normale,cak ni blizu opasne gornje granice!!! :D :D :D
BRAVO JA!!!!!!!!!!! :D :D
E sad pojavio se drugi problemcic....Hemoglobin 98 a eritrociti svega 3,1(mada se ja ne osecam nesto posebno lose,jeste da sam stalno kao umorna,ali tome je kriv moj desetomescni sincic-klincic koji je sad,jaaaooo,u fazi da prohoda...uh,moja kicma,hahahaha)
Ali ta anemijica je vec neka druga prica...
Bitno da smo ono glavno resili...
Uuuuuuuhhhh....konacno....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 09, 2006 11:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Odlicnooooo :D .

Vidis, kada se uradi, nema vise mesta za strepnju, nema mesta za neprekidno razmisljanje da li jeste ili nije.

Drago mi je da si razresila dilemu, i jos mi je draze sto su ti rezultati ok.

Sada ti preostaje da se bacis na cveklu, sargarepu, konjsko meso, dzigericu, blitvu, zelje,kopriva, kupine....ma toga ima u izobilju, samo izaberi i uzivaj u zivotu. :D

Pozdrav, Majja


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 50 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: