Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pitanje
PostPoslato: Sub Nov 21, 2009 1:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 05, 2008 3:17 pm
Postovi: 15
Lokacija: srbija
Pozdrav,
imam pitanje oko nekih rezultata.

Pre 2 meseca sam radio analizu krvi, i vrednost mokracne kiseline mi je bila 2x veca od gornje granice(ne secam se tacne vrednosti rezultata)....

Pre 10/tak dana sam radio test mokrace, posto sam zadnjih mesec dana osecao blagi bol u bubrezima i ledjima i rezultati su mi sledeci:

ALBUMIN - u tragovima
Crvena krvna zrnca - 3-4 hpf (normalno 0)
Leukociti 15-20 hpf (normal 0-4)
Epitelne celije 4-6 (normal 2-3 hpf)
SLuz prisutna +
Kristali, bakterije, ostalo -

Problem je sto sam pre ovih rezultata uzimao stvarno mnogo malo vode, a trenutno zivim u veoma toplim krajevima, a takodje u zadnjih 4 meseca sam na rezimu smanjenog unosa hrane uz pomoc nutricioniste, pa sam izgubio skoro 15kg telesne tezine.....
Da li mokracna kiselina ima veze sa dijetom, a doktor mi je za ove rezultate mokrace prepisao neki antibiotik i mnooogo tecnosti dnevno.....
Sta vi mislite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pitanje
PostPoslato: Sre Nov 25, 2009 9:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Da li ste radili urinokulturu? Da li imate bolove u zglobovima?
Moguce je da se radi o infekciji, ali isto tako je moguce i da imate problem sa bubrezima nezavisno od infekcije. Povecana vrednost mokracne kiseline moze biti zbog dijete narocito ako je u pitanju neka od proteinskih dijeta sa dosta crvenog mesa, iznutrica, konzervisane ribe, morskih plodova i sl., ali mokracna kiselina moze biti povisena i kod oslabljene funkcije bubrega. Da li uz dijetu vezbate i koliko? Prekomerna fizicka aktivnost moze nekada dovesti do porasta mokracne kiseline.
Proverite vrednosti uree i kreatinina iz krvi za pocetak.
Dijeta mora da vam se prilagodi, izbacite namirnice bogate purinima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pitanje
PostPoslato: Čet Nov 26, 2009 12:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 05, 2008 3:17 pm
Postovi: 15
Lokacija: srbija
Pozdrav,

radio sam rezultate mokrace ponovo posle 7 dana, i sve je gotovo na 0, osim crvenih krvnih zrnaca, koji su 0-2. (sta ovo znaci?)
Takodje, da li ima potrebe raditi urinokulturu ako bakterie nisu prisutne u urinu?

Sada pijem dosta vode, i mokraca mi je prakticno kristalno svetle boje i bez neugodnih mirisa......
Imam mali konstatni tupi bol u ledjima, a posle mokrenja imam neki cudan osecaj u bubrezima, ne mogu prosto da ga opisem....recimo kao kad izdahnete vazduh iz pluca.....mislim glupo je poredjenje, ali tako izgleda....

Bio sam kod lekara opste prakse ovde, i malo sumnjam u njihovu strucnost..
Da li da odem kod urologa na neki utrazvuk, laboratoriju.....

Ne preterujem sa fizickim aktivnostima, a sto se dijete tice, ne unosim mnogo mesa, tj....balansirana ishrana sa svim namirnicama, ali bez slatkisa, zejtina, przenog, pohovanog......i lagano trckaranje par puta nedeljno.....U avgustu sam imao 122 kg, sada imam oko 105.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 60 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: