Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: KO SE ODLUCIO ZA KUPOVNE VAKCINE, A KO ZA NASE?
PostPoslato: Pon Apr 06, 2009 1:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Molim vas, pitam ovo, jer cu vise da poludim, odlucila sam se za vakcine iz dz.Moja sestra koja je dipl.farm. mi je rekla da je sadrzaj potpuno isti,da obe mogu da izazovu iste reakcije.Sada me zanima, da li neko ima jos da komentarise nesto o ovome da li su zaista iste, ponekad me grize savest, sto nisam detetu obezbedila kupovne vakcine.Ovaj bee ce sve da nas izludi sa pricama o Torlajku.Interesuju me vasa iskustva, i za koje ste se vakcine odčlucili.Jesam li ja jedina osoba na svetu koja se odlucila za ovew i doma zdravlja.Sta je ovo ljudi pobogu???????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KO SE ODLUCIO ZA KUPOVNE VAKCINE, A KO ZA NASE?
PostPoslato: Pon Apr 06, 2009 1:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
dolce-vita je napisao:
Molim vas, pitam ovo, jer cu vise da poludim, odlucila sam se za vakcine iz dz.Moja sestra koja je dipl.farm. mi je rekla da je sadrzaj potpuno isti,da obe mogu da izazovu iste reakcije.Sada me zanima, da li neko ima jos da komentarise nesto o ovome da li su zaista iste, ponekad me grize savest, sto nisam detetu obezbedila kupovne vakcine.Ovaj bee ce sve da nas izludi sa pricama o Torlajku.Interesuju me vasa iskustva, i za koje ste se vakcine odиlucili.Jesam li ja jedina osoba na svetu koja se odlucila za ovew i doma zdravlja.Sta je ovo ljudi pobogu???????


Sto da trosis pare kad su to sve iste vakcine???
Kontraindikacije su kontraindikacije.

Cemu uopste vakcine ako si zdrava i prava?
Jesi li procitala onaj lkink sto sam poslao? Tamo u knjizi mozes da vidis kako se svetski mocnici zarad paar igraju sa tudjim zdravljem.

To ti isto vazi i za nasu zemlju Stradiju. Bez obzira gde da kupis vakcine.

Procitaj taj link i sve ce ti biti jasno. Nema mesta za uzbudjivanje. Samo hladnokrvno i pamet u glavu. Sklanjaj se od tokova novca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re vakcine
PostPoslato: Pon Apr 06, 2009 3:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Da, ali ne mogu a, da ne vakcinisem dete, ja ne osporovam vase zalaganje za zdravu ishranu.Jedino sto se ne slazem za kravlje mleko.Ali, ovo za vakcine je previse.Dete se mora vakcinisati, i vi ste pritom svesni posledica ukoliko dete nije vakcinisano.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 06, 2009 9:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 04, 2009 11:50 am
Postovi: 7
dolce-vita ja cu ti reci sta sam ja uradila i moje razloge za to.
Imam devojcicu od 9 meseci i ja sam se odlucila za Pentaxim iz razloga sto ne mucim dete da je bodu (ukupno) 6 puta, ako mogu samo 3. Ona vakcina koja se pije, pitanje je koliko stvarno tako mala beba popije, a koliko ispljune. I na kraju vrlo su ceste reakcije na vakcinu iz DZ (temperatura, otok na mestu uboda). I sam pedijatar ce ti prepisatinesto za temp i reci ti da stavljas obloge na mesto uboda. Kod Pentaxima nemas nista od toga (ili je barem retko). Ja nisam cula da je neko sa njim imao problema.
Zasto muciti detet, ako postoji laksi nacin da se sve to prebrodi.

Ja sam za Pentaxim! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 06, 2009 9:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
Sin je primao 'obicne ' ,domace vakcine!
Cera pentaxim!
slazem se sa oblacak-pentaxim definitivno.
E,sad,postavlja se pitanje ekonomske isplativosti(mislim da je jedna pentaxim vakcina 3 300 din puta 3 meseca za redom pa plus revakcinacija posle godinu dana znaci plus 3 300 ,ako u medjuvremenu ne poskupe ponovo) :-?
jeste da cemo za dobrobit dece sve uciniti i istrpeti ali mora se priznati da ,u danasnje vreme,mnogi ne mogu da izdvoje taj novac za vakcinu.

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re vajkcine
PostPoslato: Pon Apr 06, 2009 9:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ja se slazem da su vakcine preskupe, za dete naravno nista nije skupo.Najgore od svega je to sto ova drzava ne radi nista da olaksa roditeljstvo.Da je to samo vakcina, nego treba kupiti:pelene, vl.maramice, hrana, povrce, voce, sta sve ne...Ja sam jos imala tu nesrecu, pa nisam mogla da dojim tako da je i to veliki trosak, uslovno receno trosak, ali koliko god mi je tesko do god.dana mora biti za adapt. formulu.Sto se vakcina tice, moj bebac prima domace, ali hvala bogu, nema reakcije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 06, 2009 9:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
Upravo tako,sve je to ,nazalost,tacno.
Nije ni moj sin imao nekih posebnih reakcija(osim mozda malo crvenila na mestu uboda) ali ipak sam strepela od temperature(nekako se oduzmem kad dobiju temperaturu,od toga me je najvise strah).
Cera nije imala, bukvalno ,ni crvenila na ruci.A i od temperature nisam strepela posto je povisena temperatura posle pentaxima vrlo,vrlo retka pojava.
A i sama cinjenica da umesto dva uboda i davanja na kasicicu ,dete bockaju samo jednom je dovoljan razlog.

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zdravo
PostPoslato: Sub Apr 11, 2009 12:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 5:37 pm
Postovi: 41
moj decak ima dve godine,primio je sve ove obicne vakcine i imao je sasvim male reakcije nista posebno.mislim da je bolje kad ima malo reakcije,bar mi je tako rekao pedijatar.kad postoje reakcije onda se zna da vakcina reaguje u organizmu.i to porodje za dva tri dana.neznam i sta u ye stavljaju kad nista neizazivaju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: