Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kako se rijesiti nocne pelene ?
PostPoslato: Sre Apr 02, 2008 11:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 02, 2006 11:27 am
Postovi: 58
Lokacija: Nürnberg
Moj ce sin za koji dan 3 god. Dnevnu pelenu smo prestali koristiti sa 2 god i 3 mj. Islo je relativno brzo i lako. Al,ostala nam je nocna. Ja ne znam kako da je se rijesim. Ujutru je pelena puna. Probala sam da ga budim,ali on treba da piski po narudzbi kada mama hoce :) Probudim djete u sred noci a ono ne znam ni kako se zove i nemoze da stoji sav se ljulja:) Vidim da to nije dobra ideja. kako ste se vi rijesili i imate li neki pametan prijedlog?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 02, 2008 12:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 2:08 pm
Postovi: 2
Lokacija: Novi Sad
I ja imam isti problem. imam cerku od 3 godine i jos uvek koristi nocu pelenu. Nekada bude suva ali nekada bude i puna. Nisam probala da je odvikavam jer mi je zao da je budim. Ona svako vece pre spavanja popije solju mleka pa mislim i da to moze da bude problem. Da li postoji neko resenje ili ce to samo od sebe da se resi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 02, 2008 1:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 2:30 pm
Postovi: 51
Lokacija: kairo
Meni majka savetuje da pocnem bebu od godinu dana da navikavam na nosu.Ja ne znam kako kad ona i ne zna sta je to "pi-pi"...da li je ovo pravo vreme da se krene sa tim ili je jos suvise rano?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 12:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 1:49 am
Postovi: 120
Agarikus, pedijatri savetuju tek posle dve godine da se deca postepeno navikavaju na nosu, pre toga je nelogicno jer ni fizicki (sama zrelost organizma da se suzdrzi), ni psihicki nisu spremni za to. I ako se desi da pocnes ranije, jednostavno dete ce da sedi na nosi i da obavni nuzdu, ali nece biti u stanju da trazi nosu, jer od godinu dana, je jos nesvesno da predvidi potrebu za mokrenjem, jednostavno je svesno tek onda kad pocne da "curi".

Sto se tice ukidanja nocne pelene, tek oko 36 meseci, znaci Gaga i Tashonija, u pravom ste periodu. Savet bi bio da pokusate da skinete tu nocnu pelenu (pre toga naravno zastitite krevet :D , za svaki slucaj). I da pustite vasu decu da pokusaju da prenoce bez, jer kao sto je za vas to neka zastita, tako je i za dete, "imam pelenu, ne moram da pazim!". Znaci desavace se da se ujutru probude mokri, pa ce da vide kako je taj osecaj los, i sami ce sebe da responzabilizuju.
A vama naravno ostaje samo, da ih ne grdite u slucaju loseg iznenadjenja, jednostavno da dedramatizujete situaciju: "nema veze, desava se to, sigurna sam da ce sledeci put biti bolje", i nikako ne stavljati nocnu pelenu odmah sledeci put, jer ce dete misliti da gubite poverenje u njega...
U slucaju da ustane a da je krevet suv, naravno idu pohvale i ohrabljenje. :lol:

Samo polako, uz malo strpljenja i diplomatije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 11:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 4:05 pm
Postovi: 247
Sve zavisi od deteta,svako je posebno na svoj nacin.Umotajte dusek kreveta u musemu ili neki najlon,pa preko posteljinu,i izvadite pelenu.Kad jednom izvadite nikad vise je ne vracajte,jer dete nema osecaj sta radi ako ima pelenu.Ako se nekad i upiski bar ce ukapirati kako je.Mojoj mladjoj cerki se desavalo da se preko dana upiski,u vreme dok je imala nocnu pelenu,a kad sam joj ukinula nju,nikad se nije upiskila nocu ,a danju jako retko.Ona je sad napunila tri godine.Dnevnu pelenu sam joj skinula sa 26 meseci,proslog maja,a nocnu u septembru,bas se potrefilo tad leto,pa nam je dobro doslo.Sad je pravo vreme i sigurno ce biti lako i bez problema.Pozdrav. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 4:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 2:30 pm
Postovi: 51
Lokacija: kairo
gagi15 je napisao:
Agarikus, pedijatri savetuju tek posle dve godine da se deca postepeno navikavaju na nosu, pre toga je nelogicno jer ni fizicki (sama zrelost organizma da se suzdrzi), ni psihicki nisu spremni za to. I ako se desi da pocnes ranije, jednostavno dete ce da sedi na nosi i da obavni nuzdu, ali nece biti u stanju da trazi nosu, jer od godinu dana, je jos nesvesno da predvidi potrebu za mokrenjem, jednostavno je svesno tek onda kad pocne da "curi".

Sto se tice ukidanja nocne pelene, tek oko 36 meseci, znaci Gaga i Tashonija, u pravom ste periodu. Savet bi bio da pokusate da skinete tu nocnu pelenu (pre toga naravno zastitite krevet :D , za svaki slucaj). I da pustite vasu decu da pokusaju da prenoce bez, jer kao sto je za vas to neka zastita, tako je i za dete, "imam pelenu, ne moram da pazim!". Znaci desavace se da se ujutru probude mokri, pa ce da vide kako je taj osecaj los, i sami ce sebe da responzabilizuju.
A vama naravno ostaje samo, da ih ne grdite u slucaju loseg iznenadjenja, jednostavno da dedramatizujete situaciju: "nema veze, desava se to, sigurna sam da ce sledeci put biti bolje", i nikako ne stavljati nocnu pelenu odmah sledeci put, jer ce dete misliti da gubite poverenje u njega...
U slucaju da ustane a da je krevet suv, naravno idu pohvale i ohrabljenje. :lol:

Samo polako, uz malo strpljenja i diplomatije.


hvala puno...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: