Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: jako zabacivanje glavice u nazad
PostPoslato: Sub Avg 25, 2007 7:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 25, 2007 6:48 pm
Postovi: 32
Lokacija: Sombor
Kako god je postavili da spava, na ledja, na bok, ona se uvek izvrne i zabaci glavicu skoro pod uglom od 90 stepeni u odnosu na telo.
Beba ima 8 dana.
Da li je to opasno? Ako jeste kako da regulisemo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 26, 2007 2:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Cudi me da to nisu pedijatri primetili... a kada je budna kako joj stoji glavica?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 26, 2007 3:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 25, 2007 6:48 pm
Postovi: 32
Lokacija: Sombor
Kad je budna stoji joj ravno. Sasvim u redu, jedino kad spava sama zabaci glavu unazad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 26, 2007 4:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ma i moja beba je prva tri meseca kako god da je stavim da spava stalno krivila glavu u jednom pravcu. Koliko god sam pokusavala da je stavim ili na drugu stranu ili da gleda pravo, nije mi uspevalo. Vec sam bila pocela da se brinem da ce iskriviti vrat. Sad evo je ima trip, radi isto ali na drugu stranu.....Valjda je to normalno. Vidim da kada je uspravim normalno drzi glavu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 26, 2007 7:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 25, 2007 6:48 pm
Postovi: 32
Lokacija: Sombor
Suprug i ja smo razgovarali, s obzirom da je ona velika beba, za mene, ja sam visine 1,5 m, 53 kg kad sam zatrudnela, a ona je kad se rodila imala 4 kg, 53 dugacka, pa joj je mozda bilo malo mesta u stomaku, ili vec sta, pa sad dete jedva docekalo da se rasiri i ispravi pa se i krivi malo.

Ne znam, videli su i pedijatri nista nisu rekli, mi se ipak malko brinemo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 26, 2007 7:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa ako se brinete odvedite je na kontrolu i pitajte konkretno. Ja bih ipak rekla da je verovatno sve ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 27, 2007 10:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 20, 2007 10:39 pm
Postovi: 123
Moja devojcica je stalno tako zabacivala glavu kao beba.Posle kada je bila starija,hrkala je dok spava.U pitanju je bio uvecan treci krajnik.To nije nista strasno,ako dete nema ceste upale usiju ili angine,moze da se operise znatno kasnije.Samo treba ici redovno na kontrole kod ORL-a.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 05, 2007 11:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
MOja beba je imala isti problem i evo sta je uglavnom problem: vodili smo je kod pedijatra, fizijatra. neurologa i svi su rekli da su nekim bebama slabi misici pa ti ledjni vuku glavicu stalno unazad. Zato kao mnogi roditelji misle da im dete od rodjenja drzi glavicu cvrsto kada ga polozite na stomak a ono je u stvari to problem. I mi smo se plasili kada ce da ucvrsto glavicu, stalno je zabcivala glavu unazadi kada lezi i kada je drzimo, zato kazu bebu ne treba drzati ka sebi vec od sebe, medjutim ono dete samo vremenom to ispravi. tako da vam je moj savet da se uopste ne brinete. Jedini savet od fizijatra smo dobili da kada vidite da beba zabacuje glavicu da joj glavicu vratite u normalan polozaj a nije lose da joj postavite i jednu pelenicu iza glave. Eto to je sve i vremenom bice sve u redu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 06, 2007 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 23, 2006 12:45 pm
Postovi: 6
Moj sin ima isti problem. ima tri i po meseca i isli smo danas kod fizioterapeuta pa ce da ide na vezbe. kod njega je u pitanju to sto je prevremeno rodjen i nije mu bas sazrela ta motorna funkcija pa je u grcu, jos uvek drzi stisnute pesnice, i nogice, gura glavom nazad. ali kazu da je problem cistoo fizicki, nije neuroloski i da bi nakon 10 tretmana trebalo da bude ok


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 07, 2007 6:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 25, 2007 6:48 pm
Postovi: 32
Lokacija: Sombor
To su mu tek sad primetili, ili ste znali da ima taj problem i ranije?
Tri i po meseca verujem da ste to vi primetili ranije.
Kako mislis u grcu?
Molim te, malo detaljnije mi objasni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 07, 2007 8:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Ako mene pitate da to smo primetili jos od rodjenja.I ona je rodjena pre vremena. Nasa cerka je mogla da dodirne glavom kicmu koliko se savijala! Pedijatar nam je rekao da treba da ide kod fizijatra na vezbe a fizijatar je rekao posle pregleda da nema potrebe da radi vezbe jer se to kao i drzanje glavice tolerise do negde cetvrtog meseca. I stvarno je tako negde i prestalo i ona je ucvrstila glavicu. Jedino, kada smo je vodili kod neurologa prepisala nam je vitamine B1 i B6 ( u ampulama po 50gr svaki drugi dan -naizmenicno - to je mnogo gorko ali ona se nekako navikla) jer kazu da je to odlicna terapija vitamina koji jacaju i razvijaju misice. To je pila nekih mesec, mesec i po dana.A od fizijatra smo kao sto rekoh dobili savet da joj ispravljamo glavicu i stavljamo pozadi ( kada lezi sa strane) pelenicu kako ne bi savijala glavu.
To sto kaze jelena da je u grcu nije u stvari u grcu vec samo misici nisu razvijeni pa joj ledjni vuku vrat unazad. To nju , tako su nam rekli, boli pa nije lose da malo vezbate sa njom ono ruke gore,dole pa malo na stomak pa masiranje i td.Mi smo to radili nasoj Jeleni i sada je sve u redu.
A to sto su Jeleninoj bebi stisnute pesnice to je sad ne znam tacno neki refleks koja ona treba da izgubi ali moze da se desi kod beba koje su rodjene pre vremena da malo duze traje. Nije nista strasno znam da su nasoj bebici stalno proveravali zbog toga reflekse i na kraju je sve bilo u redu.Kazu da zbog toga pre vremena rodjene bebe kasne za onoliko koliko su pre rodjene pa onda racunaju to vreme i oduzimaju ga od onog meseca u kome je: recimo ako je beba rodjena mesec dana pre a sada ima od rodjenja tri racuna se da ipak ima dva meseca i ako je vremenski vise pa zato i tolerisu kasnjenje u razvoju. Uglavno, te bebe stignu svoje vrsnjake u prvih godinu dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 07, 2007 8:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Ako mene pitate da to smo primetili jos od rodjenja.I ona je rodjena pre vremena. Nasa cerka je mogla da dodirne glavom kicmu koliko se savijala! Pedijatar nam je rekao da treba da ide kod fizijatra na vezbe a fizijatar je rekao posle pregleda da nema potrebe da radi vezbe jer se to kao i drzanje glavice tolerise do negde cetvrtog meseca. I stvarno je tako negde i prestalo i ona je ucvrstila glavicu. Jedino, kada smo je vodili kod neurologa prepisala nam je vitamine B1 i B6 ( u ampulama po 50gr svaki drugi dan -naizmenicno - to je mnogo gorko ali ona se nekako navikla) jer kazu da je to odlicna terapija vitamina koji jacaju i razvijaju misice. To je pila nekih mesec, mesec i po dana.A od fizijatra smo kao sto rekoh dobili savet da joj ispravljamo glavicu i stavljamo pozadi ( kada lezi sa strane) pelenicu kako ne bi savijala glavu.
To sto kaze jelena da je u grcu nije u stvari u grcu vec samo misici nisu razvijeni pa joj ledjni vuku vrat unazad. To nju , tako su nam rekli, boli pa nije lose da malo vezbate sa njom ono ruke gore,dole pa malo na stomak pa masiranje i td.Mi smo to radili nasoj Jeleni i sada je sve u redu.
A to sto su Jeleninoj bebi stisnute pesnice to je sad ne znam tacno neki refleks koja ona treba da izgubi ali moze da se desi kod beba koje su rodjene pre vremena da malo duze traje. Nije nista strasno znam da su nasoj bebici stalno proveravali zbog toga reflekse i na kraju je sve bilo u redu.Kazu da zbog toga pre vremena rodjene bebe kasne za onoliko koliko su pre rodjene pa onda racunaju to vreme i oduzimaju ga od onog meseca u kome je: recimo ako je beba rodjena mesec dana pre a sada ima od rodjenja tri racuna se da ipak ima dva meseca i ako je vremenski vise pa zato i tolerisu kasnjenje u razvoju. Uglavno, te bebe stignu svoje vrsnjake u prvih godinu dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 14, 2007 2:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 23, 2006 12:45 pm
Postovi: 6
Primetili smo mi i ranije da voli da se proteze glavom unazad ali nismo znali da li je to ok ili ne. svi koji su ga gledali vikali su da je ok. isli smo vec na vezbe i rucice se polako otvaraju ali su mu tabani jos jako tvrdi pa to mora da se masira ali i oni polako popustaju. vezbaju mu i ruke i noge jer su misici mnogo cvrsti kao i glavicu i vrat da bi poceo da cvrsce drzi glavu kada ga podizemo. malo su mu masirali ledja i podizali ga za glavu ako sam dobro shvatila da se vrat malo izduzi(kazu da su to ranije babe znale kako da se radi). Place, boli ga to istezanje ali valjda ce nakon toga biti ok. rekli su nam da ce ono ustvari sad da ga "olabave" pa nam tek onda predstojo jacanje misica. ipak, ja sam zakazala pregled kod neonatologa jer ga on nije gledao posto kod nas u arandjelovcu ga nema. cisto da budem sigurna a ako treba i neurolog, UZ glave i sta god kazu. Ali usvakom slucaju polako napreduje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 14, 2007 2:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 23, 2006 12:45 pm
Postovi: 6
Inace kazu da je to mozda i sto je brzo izrastao i dobio na kilazi-za tri i po meseca dobio je 14cm i 5kg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 14, 2007 8:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Nema potrebe da panicite ali ni da cekate da pedijatri nesto primete.Vasa beba je imala prilicno veliku kilayu na rodjenju i postoji realna sansa da joj je bilo tesno i da ce ona svoja ogranicenja iz stomaka prevazici sama,ali je to svakako bolje uraditi uz strucan savet.
Fizijtri i fizioterapeuti,klinike za rehabilitaciju Sokobanjska 13 ili zavoda za cerebralnu paralizu(nemojte imati predrasude imaju izuzetnu sluzbu za razvojnu neuorologiju)su dve najkompetentnije ustanove na teritoriji grada beograda za ovakve probleme.Posetite ih ili pozovite fizijatra u privatnu kucnu posetu ako vam je tesko da se organizujete sa tako malom bebom.
I nikada ali nikada ne stavljajte urolane peskira,enciklopedije i slicne budalastine iza bebine glave to samo pogorsava problem......


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 87 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: