Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: cucla varalica - da ili ne
PostPoslato: Čet Jun 14, 2007 10:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 25, 2006 11:30 am
Postovi: 3
U velikoj sam dilemi!!!
Moja beba je stara skoro tri meseca. U pocetku je bilo problema dok se privikla na dojenje jer smo sa tim poceli tek devetog dana po rodjenju. Zato sam smatrala da varalica niposto ne dolazi u obzir, jer cak i na pojedinim cuclama, tj. pakovanjima pise da ometaju dojenje (kao chico, npr.). Osim toga vazda mi je bilo gadno kad vidim kako se deci zapusuju usta tim parcetom gume i nekako mi ih je bilo zao.
Medjutim, moja devojcica od pre par dana stalno trpa ruku u usta - dlan, palac ili deo pesnice, koliko moze da stane. Provereno nije gladna pa da zato to radi. Zato sam u dilemi - da li da popustim u svojim ubedjenjima i ponudim joj varalicu, ili je ovakvo ponasanje kratkog veka pa da se isborimo sa tim na njen nacin??? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 14, 2007 1:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 20, 2007 10:39 pm
Postovi: 123
Iskreno bih vam savetovala da joj ne dajete varalicu jer pravi vise stete nego koristi,kasnije.Mozda samo cese svoje desni jer je svrbe zbog zubica.Jos je rano za izbijanje zubica,ali neku decu desni pocinju da svrbe tri meseca pre izbijanja zuba.Kad se jednom dete navuce na varalicu tesko se posle odvikava.Ostanite cvrsti ,mozda je dete samo otkrilo svoje prstice.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 14, 2007 10:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 10, 2007 11:28 am
Postovi: 79
Djeca stavljaju rucice u usta bez obzira na cuclu. Ja sam mojima davala cuclu samo kada idu da spavaju. Istrajte u svojim namjerama, a ja mislim da vaša beba, bebe stavljaju sve u usta zato što na taj način upoznaju svijet oko sebe. To su upravo prvo ručice :P :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cucla varalica - da ili ne
PostPoslato: Sub Jun 16, 2007 5:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 7:08 pm
Postovi: 52
mrvica06 je napisao:
U velikoj sam dilemi!!!
Moja beba je stara skoro tri meseca. U pocetku je bilo problema dok se privikla na dojenje jer smo sa tim poceli tek devetog dana po rodjenju. Zato sam smatrala da varalica niposto ne dolazi u obzir, jer cak i na pojedinim cuclama, tj. pakovanjima pise da ometaju dojenje (kao chico, npr.). Osim toga vazda mi je bilo gadno kad vidim kako se deci zapusuju usta tim parcetom gume i nekako mi ih je bilo zao.
Medjutim, moja devojcica od pre par dana stalno trpa ruku u usta - dlan, palac ili deo pesnice, koliko moze da stane. Provereno nije gladna pa da zato to radi. Zato sam u dilemi - da li da popustim u svojim ubedjenjima i ponudim joj varalicu, ili je ovakvo ponasanje kratkog veka pa da se isborimo sa tim na njen nacin??? :-?


Ne popustaj! Isto misljenje imam o cucli ali sam pocela da mu dajem zbog sopstvene iznemoglosti. Lako se uspava sa cuclom ali zato sad imam problem sa dojenjem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cucla
PostPoslato: Ned Jul 01, 2007 11:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 23, 2007 12:34 am
Postovi: 16
Lokacija: Novi Sad
evo ja cu sa svog stanovista pokusati da pomognem

cucla je u nekim periodima nuzno zlo,
ali ukoliko se dete lepo snalazi i bez cucle, nema potreba davati mu "to parce gume"
ukoliko gura rucice u usta, a uzrok su desni, mozete mu/joj ponuditi one igrackice od tvrde gume koje su i predvidjene za tavke stvari
inace "normalan" tj. uobicajen period nicanja prvih zubica je od 4-8 meseca, tako da uopste nije iskljuceno da je nicanje u toku i da desi stvaraju te probleme.

Ono sto je jos bitno, cucla usporava razvoj, opet kazem, normalnog razvoja refleksa gutanja, jer dete duze ostaje u infantilnoj fazi, tj sisanja sto kasnije moze da ima velike posledice po pravilan razvoj vilica i zuba.

Dakle, po svaku cenu izbegnite cuclu ukoliko je moguce.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 01, 2007 7:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 18, 2007 1:43 pm
Postovi: 23
Draga Mrvice u pravu ste kad kažete da je to samo parče gume.Ja sam imala problem sa cuclom jer moja svekrva kaže da beba bez cucle i nije beba.Stalno sam,još u trudnoći,slušala kako za komšinicinog sina(koji ima 4 godine) govori :"Vidi kako je lep sa tom cuclom,baš je prava beba"-paz bogati beba ali i jeste niti zna da priča kako treba a i na nivou je bebe.
Pa je i mome detetu odmah po dolasku iz porodilišta strpala cuclu u usta.Učila ga je jedno 3-4 dana da je zadrži u ustima a on je jedničak pljune.Sa 2 meseca mu se zgadila i onda smo se udvikavali otprilike 10-ak dana.Muke žive,vrištao je 20 sati dnevno.Što znači da ne slušate nikoga nego da radite ono što vi mislite da je najbolje.Ali ništa vam cucla neće pomoći,više će nauditi.
POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 65 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: