Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Neprijatan osecaj u grudima
PostPoslato: Čet Avg 06, 2009 1:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 06, 2009 1:33 am
Postovi: 2
Zelela bih da se posavetujem i sa vama jer imam jedan problem.

Imam 22 godine. Prosle godine u decembru mesecu je pocela da mi se javlja tahikardija.Obzirom da mi se to do tada nije desavalo, i da nisam znala kakav je to osecaj, u tim trenucima sam( od straha) imala veoma visok pritisak i gusenja. Nakon toga sam uradila sve analize ( krv, ekg, holter ekg 24h i eho srca) nakon cega je dr. rekao da imam PSVT( koji se obicno javlja kod visokih ljudi sto i jesam) a da je taj ubrzani rad posledica stresova i godina koje imam ( hormoni i sl.). Propisana je 1/4 propranolola. Medjutim nakon toga je poceo da se javlja neprijatan osecaj u grudima. Prvo zapocinje komesanjem u predelu srca, nakon cega jace udari i osecaj kao da je stalo i da ne moze da krene. U tom trenutku mi se zamagli pred ocima i imam osecaj da cu da izgubim svest. Medjutim, nakon par dubokih uzdaha , to se smiri i kao da se nista nije desilo, srce nastavi da radi kao i pre.. Zabrinuta sam jer se to jako cesto javlja, a konstatovano je da nemam nikakvo organsko oboljenje.

volela bih da znam Vase misljenje..
unapred HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Profesor grujic dr mujovic
PostPoslato: Čet Avg 06, 2009 10:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 10:46 am
Postovi: 34
Posto sam jako mlada,ne zbog PSVT, dobilla pacemaker,upoznala sam se sa mnogim mladim ljudima koji su zbog PSVT uspesno lecene i izlecene kod pomenutih lekara.
Doza koju ti pijes je sigurno mala ,a i postoje i drugi lekovi....Ovi lekari u zavisnosti od procene tvog stanja rade i ablaciju ,metodu koja zauvek resava PSVT,ukoliko je to potrebno.
Procena zahteva lezanje na kardiologji od par dana!Za to vreme oni urade holter,njihov,savremen,vektorografiju...
Ima i u Nisu toga.Postoji dr,nacices njegovu prezentaciju sa ugradnjom loop recordera i ablacije i postavljanje pacemakera,na sajtu www.* REKLAMA *,raspitaj se i poseti ga (Nis pominjem zbog 018).
Nisu svi kardiolozi aritmolozi,ako postoji jedna aritmija,cesto su udruzene jos neke koje se holterom mogu prevideti,tacnije ne moraju se pojaviti onog dana kad nosis holter.Nesvestice koje opisujes imala je devojka koja je dosla i lezala sa mnom zbog PSVT,a ispostavilo se da ona ima i VT,koja je nadjena tek na 16 holteru koji je nosila!
Mora se biti uporan,.
Aritmijama se bavi i dr Mrdja,ali ga je ne preporucjem zbog njegove jako nezgodne naravi i ne preteranog interesovanja za pacijente.Mene vodi profesor,o njemu sve najbolje,ali on ce uskoro u penziju,a ja sam isto mlada,pa cu za dalje kontrole preci kod dr Mujovica,koji je pomeni tamo najbolji!!!!

_________________
Vrlo zbunjena,izrazito emotivna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Profesor grujic dr mujovic
PostPoslato: Čet Avg 06, 2009 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 10:46 am
Postovi: 34
Posto sam jako mlada,ne zbog PSVT, dobilla pacemaker,upoznala sam se sa mnogim mladim ljudima koji su zbog PSVT uspesno lecene i izlecene kod pomenutih lekara.
Doza koju ti pijes je sigurno mala ,a i postoje i drugi lekovi....Ovi lekari u zavisnosti od procene tvog stanja rade i ablaciju ,metodu koja zauvek resava PSVT,ukoliko je to potrebno.
Procena zahteva lezanje na kardiologji od par dana!Za to vreme oni urade holter,njihov,savremen,vektorografiju...
Ima i u Nisu toga.Postoji dr,nacices njegovu prezentaciju sa ugradnjom loop recordera i ablacije i postavljanje pacemakera,na sajtu www.* REKLAMA *,raspitaj se i poseti ga (Nis pominjem zbog 018).
Nisu svi kardiolozi aritmolozi,ako postoji jedna aritmija,cesto su udruzene jos neke koje se holterom mogu prevideti,tacnije ne moraju se pojaviti onog dana kad nosis holter.Nesvestice koje opisujes imala je devojka koja je dosla i lezala sa mnom zbog PSVT,a ispostavilo se da ona ima i VT,koja je nadjena tek na 16 holteru koji je nosila!
Mora se biti uporan,.
Aritmijama se bavi i dr Mrdja,ali ga je ne preporucjem zbog njegove jako nezgodne naravi i ne preteranog interesovanja za pacijente.Mene vodi profesor,o njemu sve najbolje,ali on ce uskoro u penziju,a ja sam isto mlada,pa cu za dalje kontrole preci kod dr Mujovica,koji je pomeni tamo najbolji!!!!

_________________
Vrlo zbunjena,izrazito emotivna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 06, 2009 5:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 06, 2009 1:33 am
Postovi: 2
hvala u svakom slucaju na savetu :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: