Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: aneurizma- molim lekare za obasnjenje simptoma
PostPoslato: Sre Jul 16, 2008 12:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 10:02 pm
Postovi: 38
Lokacija: Beograd
U pitanju je moja baka(65) koja vec dve nedelje ima bolove sa leve strane iznad bubrega od kicme do zeludca. sinoc je imala jake bolove i ostala je u bolnici, medjutim ni pored jakih lekova bol nije nestala. Primila je bagalgin i trodon. Lekari sumnjaju na aneurizmu, ali nista ne preduzimaju povodom toga. Inace je sasvim zdrava osoba.

Mene zanima da li bolovi od aneurizme mogu da traju tako dugo?

_________________
"Mi i ne znamo kolike snage i kakve sve mogucnosti krije u sebi svako zivo stvorenje, i ne slutimo sta sve mozemo...To se otkriva samo u velikim i izuzetnim trenucima kao sto su ovi u kojima Aska igra za svoj vec izgubljeni zivot."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 18, 2008 2:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim da li traju dugo i necu da te plasim,ali ako je u pitanju aneurizma mora odmah da se reaguje.To je prosirenje krvnog suda ciji su simptomi vrlo nejasni,ali izaziva trajne posledice i ako dodje do pucanja krvog suda nastupa trenutna smrt.
Da budem jasnija,ako je to dijagnoza razgovarajte sa doktorom da je hitno operisu....Samo mi nije jasno zasto mora da miruje...kao da je u pitanju neki tromb,jer u to stanje zahteva mirovanje,aneurizma reagovanje odmah.

Ajde pa javni sta je bilo.....Pozdravljam te mnogo :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 18, 2008 9:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 10:02 pm
Postovi: 38
Lokacija: Beograd
Evo jos uvek se ne zna sta joj je. Radili su ultrazvuk, kazu sve je u redu jedino pesak u bubregu, Rengenom su snimali pluca, sve je ok. Radili smo joj i MR kicme jer su i na to sumnjali i sve je ok. Sada ne znam moze li se aneurizma videti ultrazvukom. Ceka je gastroskopija. Sada im je na pamet pao pankreatitis. Ne znam. Idu redom. Radi se o bolnici u malom gradu... I onda je sve jasno...

pozz

_________________
"Mi i ne znamo kolike snage i kakve sve mogucnosti krije u sebi svako zivo stvorenje, i ne slutimo sta sve mozemo...To se otkriva samo u velikim i izuzetnim trenucima kao sto su ovi u kojima Aska igra za svoj vec izgubljeni zivot."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 18, 2008 10:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
minaa je napisao:
Evo jos uvek se ne zna sta joj je. Radili su ultrazvuk, kazu sve je u redu jedino pesak u bubregu, Rengenom su snimali pluca, sve je ok. Radili smo joj i MR kicme jer su i na to sumnjali i sve je ok. Sada ne znam moze li se aneurizma videti ultrazvukom. Ceka je gastroskopija. Sada im je na pamet pao pankreatitis. Ne znam. Idu redom. Radi se o bolnici u malom gradu... I onda je sve jasno...

pozz


Mislim da aneurizma moze da se vidi putem magnetne rezonance.To Vam je ovde najsavremenije ili nek uradi neki kolor dopler krvnih sudova.....Zelim da ti kazem da sva suzenja i prosirenja na krvnim sudovima moraju ozbiljno da se shvate.Ali njen doktor ce vec reci sta bi trebalo da uradi od analiza i intervencija.Ako su oni krenuli u detaljne pretrage to je dobro i trebalo bi da im verujes,pak oni najbolje znaju sta rade.

Zelim vam obema sve najbolje... :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: aneurizma
PostPoslato: Sub Avg 09, 2008 9:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 25, 2007 7:25 pm
Postovi: 19
ja imam aneurizmu cele aorte i imam 52 godine. Otkrili su mi je u Zemunskoj bolnici na skeneru, posle toga potvrdjeno magnetnom rezonancom u privatnom dijagnostickom centru Sveti Sava u Beogradu. Sada radim kontrole u Klinickom centru u Beogradu na najnovijem Multi slajz skeneru sa kontrastom. Izuzetno precizan skener. Inace mene nece da operisu jer mi je najsiri grudni deo aorte.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: