Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Aritmija-Kratka pitanja
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 1:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 12, 2008 1:01 pm
Postovi: 3
Vidim da vec postoji time "Preskakanje srca" ali moram napraviti novu sa kratkim pitanjima + malo obrazlozenje, mozda sam sebican sto ovo izlazem pojedinacno od ostalih ali....
Prvo razlog zasto nisam otisao kod doktora je Studentska sluzba i neoverena knjizica jer nemogu da overim knjizicu bez potvrde da sam student ETF-a a u poliklinici ne zele da me prime jer nemam overenu knjizicu i dok sluzba ne radi ja se znojim...
Krastak istorijat..
1.Ovako u zadnjih 6-7 meseci sam skinuo preko 30 kilograma (sa 136) izbacivanjem hleba banana i krompira sva ostala ishrana normalna samo sam u ishranu dodao musle i corn flakes i jeo kvalitetnije meso, naravno i salate ostalu hranu sam konzumirao normalnotrenutno imam oko 102 kg a visok sam 183.
2.Pusac sam od svoje 18 god. (imam 25 godina).
3. Imam aritmiju/preskakanje srca oko 20 procenata vremena kada sedim i radim. Kada lezim lupanje je manje izrazeno ali je jace. U trenutku kada mi se desi lupanje osetim ponekad kao da mi se "nabubri nesto" u predjelu izmedju stomaka i pluca malo levo, ili ispod kljucne kosti leve ili i jedno i drugo ili kao da me nesto stipa malo ispod koze vertikalno ispod kljucne kosti prema srcu levo. Fizicki mi se ovo ne odrazava da sam slab ili nesto slicno sve mi je sa te strane OK. Dalje kada pomeram levu ruku kao da osecam pritisak oko srca. Nekoliko puta svaku noc dok pokusavam da zaspem osetim kao gusenje i naglo udahnem retko mi se desi da se probudim i kao da sam bez kiseonika.
Koliko je ovo opasno, da li postoji neki lek da mi pomogne, da li promena ishrane je mogla uticati na ovo posto ja nisam imao nikakvih problema dk sam imao visoku kilazu, nemam krvni pritisak, retko sam bolestan, jedino gripa me "obori", podlozan sam upalama pluca prelezao sam ih 4 ali evo 4 godine nisam imao ni najmanju upalu sto se tice pluca, pazim se. neznam sta mi je ovo uzrokovalo i kako da se ovoga resim. Ako postoji neki domaci site ili na engleskom koji objasnjava ovo jednostavnim recima samo stavite link ne morate ni da se trudite da odgovarate jer ne zelim nikoga da opteretim samo trazim kratke odgovore. Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 2:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Pa, evo...najkrace sto moze:
1. Ne, smanjenje kilaze nije moglo da vam izazove ovakve tegobe, naprotiv, nakon skidanja viska kilograma ste rasteretili srcani misic.
2. To sto ste u vise navrata imali upale pluca, dovoljan je razlog da na osnovu tegoba koje navodite, postoji indikacija da proverite da niste "fasovali" i neki virus opasan po srcani misic.
3. 20% vremena aritmije + povremeni bolovi u g. kosu + nedostaci vazduha = kompletno kardiolosko ispitivanje!!!
NIKAKAV INTERNET, NIKAKVI LEKOVI NA SVOJU RUKU, NIKAKVA HOMEOPATIJA, JAVITE SE KARDIOLOGU STO PRE!!!
Trazili ste kratko - dobili ste kratko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 2:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 12, 2008 1:01 pm
Postovi: 3
Hvala vam. To je ono sto sam trazio!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 3:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
P.S.
Prvi put kada budete imali navedene tegobe, javite se u centar hitne pomoci VMA na pregled, nije bitno imate li knnjizicu!
Bicete pregledani a nakon toga ili zadrzani ili upuceni u drugu ustanovu na dalje ispitivanje uz jasne i konkretne indikacije!
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 11:28 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Dragane, nije pametno sto talo pisete jer vma nije namenjena za tako sta, samo ce se stvoriti guzve.

Zar niste slusali apel koji je upucen upravo sa vma!?
C. c, c... a kao jos i radite u toj ustanovi!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 5:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Ne, ja sam elektricar!
Apel sluzi za 500 kreveta, koji su vec gotovo popunjeni.
Ovde se radi o decku koji ima ozbiljne probleme a ne moze da dodje do lekara. U tom slucaju, neka uradi tako, niko ga nece vratiti, dobice makar hitnu dijagnostiku /INT pregled, EKG, RTG p/s, KKS, ASTRU8 i zakljucak o daljim potrebnim pregledima i sa tim ce biti upucen u CZU/. Na taj ce nacin uspeti da na "mala vrata" dodje do lekara u CZU ako nikako drugacije.
Ako imate neki drugi predlog, iznesite ga.
Od kontriranja meni nemate nista a decku i dalje nije dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 9:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Nemojte siriti dezinformacije!!!
Nacelnik vma javno apelije da vma nije namenjena da zbrinjava hitne slucajeve iz celoga grada.

Takodje naglasava da se na pregled mora ici sa urednim uputom!

Naglasava se vec vise dana u sredstvima javnog infomisana (RTS I kanal, TV Foks i sl).

I zatro nemojte siriti dezinformacije!
I ne izigravajte neko lazno covekoljublje tako sto ce mladic otici kada mu bude lose!

Neka ode u bilo koju nasu veliku kliniku i Bgdu gde ima puno dobrih kardiologa.
Moguce je da ce mu trebati nesto detaljniji pregled, sto nece dobiti tamo gde je guzva.

Nemojte misliti da je vas identitet totalno skriven iza ekrana PC-ja!
Verujte da nije!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 9:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
danka je napisao:
Nemojte siriti dezinformacije!!!
Nacelnik vma javno apelije da vma nije namenjena da zbrinjava hitne slucajeve iz celoga grada. Takodje naglasava da se na pregled mora ici sa urednim uputom! Naglasava se vec vise dana u sredstvima javnog infomisana (RTS I kanal, TV Foks i sl).I zatro nemojte siriti dezinformacije!
I ne izigravajte neko lazno covekoljublje tako sto ce mladic otici kada mu bude lose! Neka ode u bilo koju nasu veliku kliniku i Bgdu gde ima puno dobrih kardiologa. Moguce je da ce mu trebati nesto detaljniji pregled, sto nece dobiti tamo gde je guzva. Nemojte misliti da je vas identitet totalno skriven iza ekrana PC-ja! Verujte da nije!


Sve je tacno sto ste naveli!
Apel stoji. Uput je neophodan za ambulantne preglede ali ne za CHP i svaki pacijent koji dodje u CHP mora biti pregledan!
Inace, ja nisam ni rekao da je nepotrebna dalja dijagnostika, niti da van VMA nema dobrih kardiologa, vec naprotiv i da su ovo "mala vrata" do detaljnije dijagnostike.
Nemam nista protiv bilo koje druge ZU ali decko rece da ne moze da dodje do lekara jer nema zdravstvenu knjizicu...
Valjda sam sada bio dovoljno eksplicitan? :roll:
A zasto Vas toliko interesuje moj identitet? Da se vi to meni ne udvarate? :D :lol: :P :D :lol: :P :D :lol: :P :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 9:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
ooo, sujeto, ime ti je Dragan!
Ova zadnja vasa recenica je napisana da bih se ja kao postidela!
Ali, gle, cuda, naleteli ste na osobu koja se ne stidi tako lako!

Imam svog coveka koji me dobro odrzava! I kvalitet i kvantitet odlicni, verujte!
Da kojim slucajem vi imate cin, pred njiim biste svakako morali stajati mirno (ako me uopste shvatate)!

Opet da se vratim na temu: nacelnik je posebo naglasio to sa hitnom, te se moze desiti da decko "popije" grdnju (narocito ako se na prvu loptu proceni da je to "samo stres") sto se ne bi dogodilo prvi put tamo!

Znaci, treba smisliti nesto pametnije.
Ako ga ne mozete vi primti, neka mu knjizicu pozajmi neki drug, ako zagusti.

Ne valja vam Dragane sto ste tako sujetni.... ja od svakoga ucim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 9:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Ovo sa sujetom vam je dejavu ako se ne varam? :roll:
Ma da se ipak Vi meni ne nabacujete? :D :lol: :P :D :lol: :P :D :lol: :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 11:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Ignorisem neozbiljnost... mada sam tek sad primetila da mi se obracate sa veliko "V", bas neobicno, hmmm.

I?
Koji je drugi savet mladicu da dodje do lekara?
Smislite nesto, ja moram da se povucem zbog obaveza.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 11:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Pa ja ne mogu da se setim vise ni jednog modusa... :o ali ne sumnjam da cete se Vi, posto zavrsite sa "kvantitetima i kvalitetima", vec neceg dosetiti :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 1:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 08, 2007 8:45 pm
Postovi: 26
Lokacija: beograd
kao hitan slucaj,moraju svi da prime bolesnika.to je svugde u svetu,a posle kako se ko snadje.covek je lepo rekao....i mislim da je u pravu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zakljucak
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 9:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 12, 2008 1:01 pm
Postovi: 3
Ovako posle svih pregleda i analiza sto su mi odradjene od strane doktora Andrijane Kostic (KBC Podgorica, koje mi se cine i vise nego kompetentne) i doktora koje su mi bili na pregledu prisutni utvrdjeno je ovo posle ogromne kolicine pitanja o mojoj ishrani ponasanju fizickoj aktivnosti itd....
Aorta endijastolna dimenzija 3.3
Sistolno razdvajanje veluma 2.5
Leva komora 5.1
Endijastolna dimenzija 2.7
Debljina zadnjeg zida 1.0
SEPTUM 1.0
Leva predkomora dimenzija 3.8
Desna komora dimenzija 2.1
EF (ili GF, rukopis ne mogu da razaznam) 77%
sta je sve ovo?
Zakljucak je da je sve organski u redu, da imam "ZECIJE SRCE"
i da mi odreaguje "autonomni sistem" i dat mi je CONCOR da pijem, i receno mi je da se MANJE NERVIRAM, pritisak mi je 130 sa 90.
Ima neki zakljucak
"Desno "srce" (opet rukopis) i perikard b.o."
sta ovo sve znaci?!?!
Inace sa 1/2 tablete koja mi je prepisana izgleda da su svi moji problemi jednostavno NESTALI!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 52 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: