Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: anksioznost ili..doktore pomagajte
PostPoslato: Uto Jan 23, 2007 12:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 7:52 pm
Postovi: 24
Doktore molim vas za savjet.Već sam vam pisala jednom i mislila sam da više nikad neću morati ali evo me opet.Pokušat ću iznijeti moj problem što kraće.Dakle nakon par napada panike,lupanja srca,palpitacija,preskakanja srca obavila sam kardiološki pregled i nalazi su sljedeći.Holter: oko 550VES/h,monomorfne,4para ostalo sve ok(moram priznat da sam za vrijeme holtera bila grozno uznemirena),ergometrija:EF 80% doktor je sam prekinuo pretragu,nije bilo nijedne VES. UZ:beznačajan prolaps prednjeg kuspise mitralne valvule sve ostalo ok.E sad je imam strašan strah i ponašam se kao srčani bolesnik.Dobila sam najmanju dozu beta-blokatora i pomogle su mi.pijem ih 5-6mjeseci.Ne osjećam više te palpitacije ni preskakanja iako stalno mjerim puls pa mi se čini da se nekad malo poremeti iako nisam sigurna.Kad nisam u strahu svjesna sam da se ustvari dobro osjećam.Hormoni štitnjače su ok.Imam problem sa konstantno začepljenim sinusima pa ponekad ujutro imam osjećaj nestabilnosti (anksioznost?)-imala sam pred godinu dana i vrtoglavicu posljedicu upale uha.Želudac također pravi smetnje,imam problema i sa kičmom tj vratnim dijelom kralježnice (alordoza,uncartroza,spušteno desno rame).E sad recite mi imam li ja razloga bojati se.Mislim, više nemam one panike kao nekad i normalno funkcioniram ali strahovi su ipak tu.Imam li razloga za toliki strah?Što da radim s ovim sinusima,antibiotici? Mogu li sinusi biti uzrok ovog osjećaja lagane nestabilnosti?
Hvala unaprijed!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 23, 2007 5:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Nema razloga za zabrinutost. Sinuse lecite, mogu da budu povezani sa vrtoglavicom samo ako je od hronicne upale sinusa zahvaceno i srednje uvo. ORL pregled ce to razjasniti.

Sve najbolje!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 24, 2007 9:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 7:52 pm
Postovi: 24
Hvala vam doktore puno.Znači trebam se riješiti strahova i pustiti srce da kuca svojim ritmom.Hvala još jednom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 14, 2007 3:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 7:52 pm
Postovi: 24
Evo da ne otvaram novu temu i da odmah imate uvid u moje stanje pitat cu vas doktore ovdje.S obzirom na ovako velik broj ekstrasistola-sad ih ne osjećam-što mislite koliko ću dugo morati piti concor cor 1,25mg?imate li kakva iskustva sa svojim pacijentima?I na koji način ću prestajati s njima, mislim s obzirom da je mala doza hoće li mi izazivati kontra efekt jer onda sam opet na početku.Ja sa ovakvim nalazom mogu živjeti bez ikakvih ograničenja jel tako ? :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 14, 2007 6:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Concor se ukida postepeno, onda kada lekar koji ga je ordinirao tako dogovori sa pacijentom. Nemate nikakvih ogranicenja, uzivajte u zivotu.

Sve najbolje!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 17, 2007 1:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 7:52 pm
Postovi: 24
Hvala vam doktore, valjda svako toliko imam potrebu da me umirite da mi nije nista.Ali evo jutros sam se opet probudila sva u nekom strahu.rekla sam vec negdje na ovom forumu da imam pocetnih problema sa vratnom kraljeznicom a imam problema i sa sinusima tj kroničnom upalom jer ove smetnje nikako da prodju.Ne mogu se potuziti na glavobolje vezano za sinuse ali stalno imam osjecaj nestabilnosti bas zbog sinusa jer osjecam da su puni, mogu normalno disati ali taj osjecaj pritiska koji mi zahvaća i lijevo uho (imala upalu uha pred par godina i upalu vestibularnog živca pa s tim i nesnosne vrtoglavice).I pritisak je vise na tjeme i lijeva sljepoočnica.kazem nisu to neki bolovi viise kao lagano stezanje.Ali eto kako sam po prirodi anksiozna odmah se lose osjecam mislim da je srce pa se zato tako osjecam a imam normalne otkucaje 72 i normalan ritam,tlak je vjerojatno nizak.S obzirom da kazete da je srce ok,mislite da ove tegobe mogu prouzrociti sinusi?Taj osjecaj nestabilnosti je kao da imam veliku temperaturu ili jako niski tlak.I ima li na kraju sve veze sa EBV virusom kojeg sam takodjer davno imala tj.mononukleozu.Ne znam vise sta da radim,pomišljala sam i na štitnjaču ali TSH pred par mjeseci je bio uredan.Ima dana kad se osijecam super i nema traga anksioznosti ali kad me nesto izbaci iz takta kao ovi sinusi sve se vrati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 19, 2007 12:39 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Sinuse morate leciti, osecaj punoce u glavi, pritiska iznutra, vrtoglavice, nestabolnosti, osamucenosti, glavobolje itd. - nece prestati dok se ne resi problem sinuzita. Da ste moj pacijent, poslao bih Vas na RTG sinusa i trazio briseve guse i nosa, a Vama bih verovatno odmah dao da pijete neki antibiotik, antihistaminik, kao i (mozda) neki vazoaktivni lek...


Pozdrav!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 19, 2007 11:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 7:52 pm
Postovi: 24
Hvala vam doktore puno!Neke vase kolege sve rijesavaju jednim te istim antibiotikom koji ocito ne pomaze,bez ikakvih briseva i kao..proci ce.A ne prolazi i tako cijelu zimu.
Hvala jos jednom!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 59 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: