Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 80 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Hajde pomozite / masna koza i akne
PostPoslato: Čet Mar 16, 2006 10:15 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 08, 2006 6:49 pm
Postovi: 63
Cao svima,da vam opisujem izgled lica nema potrebe jer vam je sigurno dosta toga. :-? Napisite mi koje ste kreme i losione koristili za lice,ako ima onih sa masnom kozom.Imam dosta bubuljica i mitisera. :evil:
Bila sam i kod dermatologa i kozmeticarke ali slabo da se stanje popravilo.I jos me zanima da li je neko pio Diane 35 ,pilule za kont.,koliko sam procitala one su terapija za akne. :P Samo jos da kazem da mi je pubertet davno prosao,imam 25 godina.

Hvala svima na pomoci :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Diane
PostPoslato: Čet Mar 16, 2006 2:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 3:49 pm
Postovi: 36
Ja pijem DIANE i zadovoljan sam korisnik, osim sto jedino jeste istina da sam se malcice ugojila, ali to je subjektivno, kako na koga deluje, recimo propratni efekat koji je moja drugarica imala je puno sati sna, a nije se ugojila ni gram. Ti propratni efekti traju samo u prvim mesecima da ne pomislis da ce ti se desavati stalno.
Pisala sam ti vec za perlice vitamina A i d koje ja koristim i koje su mi pre tri nedelje promenile zivot nabolje.Za njih sam isto saznala na ovom forumu od Mirje, kojoj se zahvaljujem opet, jer je ona koristi Vilantae tablete koje imaju ove vitamincice.
Sa vitaminima nikako ne smes preterivati.
Diane slobodno koristi, samo nemoj ocekivati nestajanje bubuljica nakon popijene prve tablete, kao ja. Sada kada pijem vec trecu kutiju, vidim da su Diane prava stvar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: predlog
PostPoslato: Pet Mar 17, 2006 12:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 108
pokušaj zaista sa opcijom traži. ima baš puno tema o oknama i problematičnoj koži lica. sigurno ćeš naći jako dobre savete...

kažem ti da se ne razočaraš što niko ne odgovara. ljude koji su duže na forumu malo mrzi da se ponavljaju :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 18, 2006 2:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 18, 2006 1:41 am
Postovi: 151
evo ja sam novi chlan, zeljan postovanja i deljenja iskustava :wink:

dakle, ja uzimala diane 35 6 meseci zbog akni i masne koze. akne na ledjima i dekolteu su se lepo ishchistile, na licu je stanje ostalo potpuno nepromenjeno, chak je bilo i gore, izlazile su mi potkozne bubuljice svakog meseca pred menstruaciju (shto su ove tablete trebale da suzbiju?). ALI, nakon prestanka, postepeno, malo po malo se sve vratilo, i evo sad posle godinu dana ponovo imam probleme kao i ranije na ledjima i dekolteu.
definitivno nisu trajna opcija. bar za mene :(

od preparata trenutno koristim dercome clear (ima ga u apotekama, oko 700 din. aktivni sastojak je benzol peroksid) i to je ono shto mi je najvishe pomoglo u dugogodishnjem lechenju.
ima josh opcija (klindamicin,airol, diferin) ali to najbolje sa lekarom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 20, 2006 11:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 1:12 pm
Postovi: 164
Lokacija: Beograd
Ja sam koristila Diane pre godinu i po dana i meni nisu pomogle , cak nisu ni umirile akne-jos uvek se mucim sa njima.Trenutno sam na terapiji Muradovim kiselinam 40%, uradila sam vec sest tretmana...pre toga sam pila eritomicin,dovicin(ne u isto vreme) ,koristila Skinoren, Airol ,Dercom Clear+Pantenol krem za negu a onda po misljenju mog sadasnjeg dermatologa (kod koga sam otisla iz razloga sto mi je ova prethodna terapija UZASNO pogorsala stanje)prestala sam sa svim tim "mazanjima"i presla na Murad kiseline,a pre njih tretman ciscenja lica(cedjenje postojecih akni).
Posto sam na forumu procitala da je jedna devojka(zao mi je ne mogu da se setim imena)pocela da pije AD kuglice i da su joj pomogle , od pre pet dana pocela sam i njih da pijem.
Lice mi je i dalje crveno ali akne se povlace imam ih jos tu i tamo ali prolazi(ne moze da se poredi sa stanjem pre tretmana),...jedino sto me nervira GROZNO crvenilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 21, 2006 4:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 08, 2006 6:49 pm
Postovi: 63
Lu je napisao:
Ja sam koristila Diane pre godinu i po dana i meni nisu pomogle , cak nisu ni umirile akne-jos uvek se mucim sa njima.Trenutno sam na terapiji Muradovim kiselinam 40%, uradila sam vec sest tretmana...pre toga sam pila eritomicin,dovicin(ne u isto vreme) ,koristila Skinoren, Airol ,Dercom Clear+Pantenol krem za negu a onda po misljenju mog sadasnjeg dermatologa (kod koga sam otisla iz razloga sto mi je ova prethodna terapija UZASNO pogorsala stanje)prestala sam sa svim tim "mazanjima"i presla na Murad kiseline,a pre njih tretman ciscenja lica(cedjenje postojecih akni).
Posto sam na forumu procitala da je jedna devojka(zao mi je ne mogu da se setim imena)pocela da pije AD kuglice i da su joj pomogle , od pre pet dana pocela sam i njih da pijem.
Lice mi je i dalje crveno ali akne se povlace imam ih jos tu i tamo ali prolazi(ne moze da se poredi sa stanjem pre tretmana),...jedino sto me nervira GROZNO crvenilo



Ja jos nisam isla kod ginekologa,treba za koji dan,rekao mi je da vadim nalaze hormona i tako to.Pa cemo da vidimo sta je.Da procitala sam i ja bas za ove kuglice,javi ako ti pomognu da kupim i ja i ako mozes da mi napises tacan naziv tih vitamina.Za ovo kontracepciju za akne,imaju jos neke Yasmin i Jeanine,one valjda imaju manje hormona i bolje su od Diane.Pa vidjecu kada odem po nalaze sta da radim,ja mislim ipak da je ovo hormonski posto sam ja posle porodjaja dobila akne evo vec godinu dana se patim s njima i nista mi ne pomaze.Malo sto mi je pomoglo Benzol peroksid i eritromicin gel,ostalo nista,da ne nabrajam vise trebala bi mi citava sranica za to.Od krema ne znam cime stvarno da se mazem,imam masnu kozu,sada trenutno mazem pantenolom jer imam malo flekica ako imam neka krema da je dobra za masnu kozu javite. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 21, 2006 5:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 26, 2005 6:31 pm
Postovi: 282
N2 je napisao:
Lu je napisao:
Ja sam koristila Diane pre godinu i po dana i meni nisu pomogle , cak nisu ni umirile akne-jos uvek se mucim sa njima.Trenutno sam na terapiji Muradovim kiselinam 40%, uradila sam vec sest tretmana...pre toga sam pila eritomicin,dovicin(ne u isto vreme) ,koristila Skinoren, Airol ,Dercom Clear+Pantenol krem za negu a onda po misljenju mog sadasnjeg dermatologa (kod koga sam otisla iz razloga sto mi je ova prethodna terapija UZASNO pogorsala stanje)prestala sam sa svim tim "mazanjima"i presla na Murad kiseline,a pre njih tretman ciscenja lica(cedjenje postojecih akni).
Posto sam na forumu procitala da je jedna devojka(zao mi je ne mogu da se setim imena)pocela da pije AD kuglice i da su joj pomogle , od pre pet dana pocela sam i njih da pijem.
Lice mi je i dalje crveno ali akne se povlace imam ih jos tu i tamo ali prolazi(ne moze da se poredi sa stanjem pre tretmana),...jedino sto me nervira GROZNO crvenilo



Ja jos nisam isla kod ginekologa,treba za koji dan,rekao mi je da vadim nalaze hormona i tako to.Pa cemo da vidimo sta je.Da procitala sam i ja bas za ove kuglice,javi ako ti pomognu da kupim i ja i ako mozes da mi napises tacan naziv tih vitamina.Za ovo kontracepciju za akne,imaju jos neke Yasmin i Jeanine,one valjda imaju manje hormona i bolje su od Diane.Pa vidjecu kada odem po nalaze sta da radim,ja mislim ipak da je ovo hormonski posto sam ja posle porodjaja dobila akne evo vec godinu dana se patim s njima i nista mi ne pomaze.Malo sto mi je pomoglo Benzol peroksid i eritromicin gel,ostalo nista,da ne nabrajam vise trebala bi mi citava sranica za to.Od krema ne znam cime stvarno da se mazem,imam masnu kozu,sada trenutno mazem pantenolom jer imam malo flekica ako imam neka krema da je dobra za masnu kozu javite. :D
:wink: Neutrogena visibly rapid clear i neutrogena blackhead eliminating toplo preporucujem :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 21, 2006 6:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 1:12 pm
Postovi: 164
Lokacija: Beograd
Ja jos nisam isla kod ginekologa,treba za koji dan,rekao mi je da vadim nalaze hormona i tako to.Pa cemo da vidimo sta je.Da procitala sam i ja bas za ove kuglice,javi ako ti pomognu da kupim i ja i ako mozes da mi napises tacan naziv tih vitamina.Za ovo kontracepciju za akne,imaju jos neke Yasmin i Jeanine,one valjda imaju manje hormona i bolje su od Diane.Pa vidjecu kada odem po nalaze sta da radim,ja mislim ipak da je ovo hormonski posto sam ja posle porodjaja dobila akne evo vec godinu dana se patim s njima i nista mi ne pomaze.Malo sto mi je pomoglo Benzol peroksid i eritromicin gel,ostalo nista,da ne nabrajam vise trebala bi mi citava sranica za to.Od krema ne znam cime stvarno da se mazem,imam masnu kozu,sada trenutno mazem pantenolom jer imam malo flekica ako imam neka krema da je dobra za masnu kozu javite. :D[/quote]
Naravno ,Diane i tome sl. samo posle konsultacije sa ginekologom !
A sto se AD kuglica tice-ja sam kupila neke koje se zovu "AD VIT"-Anafarm Beograd ih proizvodi, apotekarka mi je rekla da ih i ona pije,da su dobre.U uputstvu pise da se pije 1-3 dnevno posle jela(ja pijem 3dnevno)inace 1 kapsula sadrzi:Vitam.A-3760ij , Vit.D-360ij , Riblje ulje 37,5mg.
Jos je rano da bih rekla da li pomazu , al posle ove prve kutijice mozda i primetim neko dejstvo...
POZDRAV!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 21, 2006 6:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 1:12 pm
Postovi: 164
Lokacija: Beograd
Jos se ne snalazim dobro sa ovim "citiranjem"...Pa sam u predhodnoj poruci spojila svoju sa porukom N2, izvinjavam se zbog GUNGULE!
Pzdrav za sve!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 21, 2006 9:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 08, 2006 6:49 pm
Postovi: 63
mirja,ako ti nije tesko da mi napises za neutrogenu kako tacno pise na tome sto ti koristis.ja sam sada otvorila sajt ali ima toga vise da pa vidim sta je. :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 22, 2006 12:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 26, 2005 6:31 pm
Postovi: 282
N2 je napisao:
mirja,ako ti nije tesko da mi napises za neutrogenu kako tacno pise na tome sto ti koristis.ja sam sada otvorila sajt ali ima toga vise da pa vidim sta je. :oops:
:D N2 neutrogena visibly clear (RAPID CLEAR TREATMENT) to je gel fantastican! drugo NEUTROGENA VISIBLY (blackhead eliminating) to je daily scrub znaci prvo sa tim operes lice pa onda stavis onaj gel! Juce sam kupila NEUTROGENA VISIBLY 2-in-1 to je ujedno za umivanje a i drzis na licu 5 minuta kao masku! fantasticno! ja to kupujem ovde u Svedskoj posto zivim ovde. Ako si citala moje ranije postove mnogo sam pisala o mom problemu ovo mi je spas prezadovoljna sam a isto koristim VILANTAE tablete sadrze pored ostalog vitamin B5 Neutrogena je narandzasta sa belim pakovanje u tubama surfaj na google pa ces sigurno pronaci neznam dali ima kod nas po apotekama ali ti stvarno toplo preporucujem! Puno pozdrava i slobodno pitaj sta te interesuje :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 22, 2006 4:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 08, 2006 6:49 pm
Postovi: 63
mirja je napisao:
N2 je napisao:
mirja,ako ti nije tesko da mi napises za neutrogenu kako tacno pise na tome sto ti koristis.ja sam sada otvorila sajt ali ima toga vise da pa vidim sta je. :oops:
:D N2 neutrogena visibly clear (RAPID CLEAR TREATMENT) to je gel fantastican! drugo NEUTROGENA VISIBLY (blackhead eliminating) to je daily scrub znaci prvo sa tim operes lice pa onda stavis onaj gel! Juce sam kupila NEUTROGENA VISIBLY 2-in-1 to je ujedno za umivanje a i drzis na licu 5 minuta kao masku! fantasticno! ja to kupujem ovde u Svedskoj posto zivim ovde. Ako si citala moje ranije postove mnogo sam pisala o mom problemu ovo mi je spas prezadovoljna sam a isto koristim VILANTAE tablete sadrze pored ostalog vitamin B5 Neutrogena je narandzasta sa belim pakovanje u tubama surfaj na google pa ces sigurno pronaci neznam dali ima kod nas po apotekama ali ti stvarno toplo preporucujem! Puno pozdrava i slobodno pitaj sta te interesuje :wink: :wink:


Procitala sam za ovo sto si ti uzela ne djeluje kao lose,probacu da nadjem pa cu da kupim,jer do sada nema sta nisam uzimala stvarno pa mogu i ovo da probam.Nadam se da cu naci ovamo kod nas u RS. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 23, 2006 7:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 08, 2006 6:49 pm
Postovi: 63
Da ne otvaram novo temu,nadam se da ce ovo neko procitati.da mi kazete koja krema moze da pomogne u otklanjanju fleka onih crvenih od akni.isla sam i na opciju trazi,ali nisam nista nasla bas za to.hvala :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 23, 2006 8:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 12, 2005 1:47 am
Postovi: 716
A je l' neutrogena stvarno pomaze u otklanjanju mitesera? U kojoj meri ih otkloni?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 23, 2006 9:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 1:12 pm
Postovi: 164
Lokacija: Beograd
I mene, kao i N2, interesuje nesto sto bi pomoglo da nestane crvenilo posle akni.
Dermatolog mi kaze da treba vreme za to


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 80 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 167 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: