Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: PLEASE PLEASE PLEASE HELP!!!!
PostPoslato: Sre Maj 31, 2006 11:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 11:25 pm
Postovi: 1
STA DA VAM PRICAM?IMAMSLICNE PROBLEME KAO I SVI VI....BUBULJICE...

TREBA MI VAS SAVET I PREPORUKE:
-STA DA RADIM SA BUBULJICAMA NA LEDJIMA?DA LI POSTOJI NEKI PILING ZA TO ILI NEKA KREMA, LOSION, BILO STA???SAMO DA NAPOMENEM TJ. DA PITAM DA LI IMA VEZE TO STO SAM PRED ULAZAK U PUBERTET I AKO JE ZBOG TOGA KAD CE DA PRODJE?

-ZA LICE?KORISTILA SAM LOSION SA KLINDAMICINOM ALI NISAM SIGURNA DA NESTO POMAZE...

OCAJNA SAM...PLEASE HELP!!!STO PRE...

_________________
sve me zanima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 01, 2006 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 23, 2006 5:22 pm
Postovi: 32
Lokacija: Novi Sad
Da, i mene bi zanimalo resenje problema sa ledjima s tim sto ja nisam u pubertetu i probala sam svasta, i klindamicin i eritromicin... nista.
Vec godinama imam isti problem i zaista mi vec ide na zivce! :x


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 01, 2006 7:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
A da probate ovaj savet?




- Izbegavajte usku odeću i onu napravljenu od poliestera, pošto takve "krpice" zadržavaju toplotu i vlagu koje vam iritiraju kožu.
- Vaša leđa će izgledati još gore ako ih naslanjate na vinilske materijale, pa bi bilo pametno da na stolicu u kancelariji i sedište u kolima postavite jastuče.

- Nabavite u apoteci ili parfimeriji neki proizvod koji sadrži benzol-peroksid. Pre odlaska na spavanje, nanosite ga direktno na bubuljice. On će ih isušiti i uništiti bakterije.
- Ne tuširajte se vrelom vodom.
- Da bi vam se pore iščistile, perite leđa sapunom u kome ima salicilne kiseline.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PLEASE PLEASE PLEASE HELP!!!!
PostPoslato: Čet Jun 01, 2006 8:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 25, 2006 3:30 pm
Postovi: 103
[-STA DA RADIM SA BUBULJICAMA NA LEDJIMA?DA LI POSTOJI NEKI PILING ZA TO ILI NEKA KREMA, LOSION, BILO STA???SAMO DA NAPOMENEM TJ. DA PITAM DA LI IMA VEZE TO STO SAM PRED ULAZAK U PUBERTET I AKO JE ZBOG TOGA KAD CE DA PRODJE?

-ZA LICE?KORISTILA SAM LOSION SA KLINDAMICINOM ALI NISAM SIGURNA DA NESTO POMAZE...

OCAJNA SAM...PLEASE HELP!!!STO PRE...

POSTO SAM NA DRUGOM FORUMU O ROACCUTANU PREPORUCUJEM VAM DA UPISETE AKNE U OPCIJU TRAZI NA VRHU EKRANA I OTVORICE VAM SE I VISE NEGO DOVOLJNO INFORMACIJA, ISKUSTAVA O ONOME STO VAS ZANIMA...
ZA SOPHIE... NE BI DA TE STRASIM ALI AKO IMAS AKNE PO LEDJIMA MOGUCE JE DA CES KAO I JA IMATI IH DUGO, DUGO I DA CES SE TESKO BORITI SA NJIMA...A PREPARATI TIPA KLINDAMICIN TI SIGURNOOOOO NECE RIJESITI PROBLEM. POSTO SI JOS MLADA SACEKAJ MALO DA VIDIS KAKO CE TO SVE ICI, ALI NEMOJ NISTA NA SVOJU RUKU NEGO PRAVAC KOD DERMATOLOGA... ON CE TI SVE RECI
AKO JE TO TEZI OBLIK ILI POSTANE GORE I NE BUDES NASLA NIKAKVO EFIKASNO SREDSTVO RAZGOVARAJ SA DOKTOROM O ROACCUTANU, TJ. DA LI JE ON ZA TVOJE STANJE PREPORUCLJIV, MISLIM NA GODINE.
NE DAJ SE, MOZDA TO I PRODJE, VJEROVATNO SU TI HORMONI MALO PODIVLJALI, ALI RAZUMIJEM TE POTPUNO JER SAM TAKO I JA... SA 12, 13 GODINA :oops: SE PROBUDIO JEDNO JUTRO I SHVATIO SDA SAM PUN AKNI PO LICU LEDJIMA, SAD IMAM 25 I JOS UVIJEK JE ISTO PA TI VIDI, DA SAM ZNAO TADA ZA ROACCUTAN UZEO BIH GA NA SOPSTVENU ODGOVORNOST. BIO BIH POSTEDJEN DESETAKA OZILJAKA KOJE SU MI AKNE OSTAVILE I GODINA PSIHICKE BORBE SA NJIMA.
P.S. ZA JENNY83 ISTO OVO SVE, SAMO KAKO SAM RAZUMIO TI SI PROSLA PUBERTET I AKNE SU TI OSTALE PO LICU, LEDJIMA, PROCITAJ SVE STO OVDJE NADJES NA FORUMU, IMA DOSTA TOGA I VISE NEGO IGDJE GDJE BUDES TRAZILA... PA AKO VIDIS DA TI NISTA NIJE POMOGLO CEKAJ SEPTEMBBAR KAO I JA I ROACCUTAN. U SVAKOM SLUCAJU SE KONSULTUJ SA DERMATOLOGOM GDJE VEC ZIVIS...
ETO POZDRAV LJUDI NE DAJTE SE, I PITAJTE SLOBODNO DOK GOD IMA NEKO DA VAM ODGOVORI...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ne brini ima leka
PostPoslato: Pet Jun 02, 2006 9:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 02, 2006 8:56 am
Postovi: 3
Lokacija: Novi Sad
U pubertetu, a i kasnije imao sam problema sa aknama. Kako na licu tako i na ledjima, probao sam dosta roga i na kraju nasao resenje u antibiotiku Amracin.
Prve nedelje uzimao sam 3x1 tblk 500mg
Druge nedelje 3x250 mg
Trece nedelje 2x 250 mg
Nakon ove serije upale su prosle, a posle mesec dana ponovio sam seriju.
Akna nastaje kao bakterijska upala a Amracin deluje na bakterije koje je izazivaju. Sa Roacutanom sam imao losa iskustva ttako da ga ne bi preporucivao pogotovo mladjim osobama.
Za Amracin najbolje prvo konsultovati lekara zbog toga sto neki ljudi imaju alergiju na njega iz razloga sto je lek na bazi penicilina. 8)

_________________
Dragan, Novi Sad


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pozdrav
PostPoslato: Ned Jun 04, 2006 2:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 25, 2006 3:30 pm
Postovi: 103
Dragane, moram te ispraviti da akne ne nastaju kao posljedica bakterijske upale nego u VECINI SLUCAJEVA kao posljedica prekomjernog lucenja lojnih zlijezda koje svi imamo, ali se one u ovom slucaju toliko luce da zapuse odvodni kanal na kozi i kao rezultat imamo sve moguce oblike akni.
Drugo, i ja sam KAO I MMNOGI pio Amracin i jos neke antibiotike i stanje mi se minimalno poboljsalo tokom terapije ali je po prestanku stanje bilo kao prije. Znaci ja bi volio da se to moze rijestiti antibioticima, iako i oni nisu nimalo naivni. svaki slucaj je prica za sebe. Neko kao ja akne ima od 12e godine i sta god pokusao ne moze se izboriti sa njima. Neko akne dobije u 30-oj, ili nakon poroda... u svakom slucaju kod tebe mozda nije bio toliko tezak slucaj i meni je drago sto si ih se rijesio.
A sto se tice Roaccutana i ja bi volio da ga ne moram piti, tj. da postoji nesto drugo TOLIKO EFIKASNO, a bez ikakvih mogucih komplikacija, a sto se tice tvojih negativnih iskustava sa njim ne bi bilo lose da ih podijelis sa nama i tako pomognes svima koji se dvoume oko njegovog uzimanja. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 127 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: