Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Alergija na sunce
PostPoslato: Sub Jun 30, 2007 1:07 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 30, 2007 1:02 am
Postovi: 65
Naime poslednjih par godina mi se javlja alergija na sunce u vidu sitnih ali bas sitnih izraslina (bez vodenog sadrzaja) i to po rukama i spoljasnjem delu dlanova. Kako se duze zadrzim na suncu krene da reaguje i izaziva strasan svrab. Sta da radim i je'l ovo nesto opasno? (U apoteci su mi preporucili eucerin za kozu alergicnu na sunce tj. after sun gel) mazem to i za par dana se smiri ali pri ponovnom izlaganju suncu opet se javlja.Hvala unapred!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 30, 2007 1:36 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 30, 2007 1:02 am
Postovi: 65
Evo sad sam trazila po netu i nasla nesto nalik tome.Alergija izgleda ovako otprilike.Molim za pomoc jos jednom.Hvala unapred!!!
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 30, 2007 1:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Moja mama ima vec godinama iste probleme kao ti i sad je pocela da koristi sumece tablete u kombinaciji su Ca, Mg, Zn i D3 i neki novi gel Fenistil koga mnogo hvale, ali o efikasnosti ti ne mogu puno reci jer je tek pocela da ga koristi.

Sve u svemu ta 3 letnja meseca se cuvaj preteranog izlaganja suncu i nadji sebi najbolji preparat za olaksanje tegoba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 30, 2007 11:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 9:53 am
Postovi: 132
Lokacija: novi sad
CAROTABEN kapsule.nema ih u prodaji u apotekama al mogu da se naruce jer ih uvoze iz nemacke. to je preparat sa velikom dozom betakarotena po kapsuli i odlican je.ja ga koristim vec godinama jer imama izrazene probleme u letnjim mesecima.
sretno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 19, 2007 6:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 4:04 pm
Postovi: 12
Lokacija: Beograd
Takodje imam slican problem (kod mene je ovako sto sam duze to je izrazenije crvenilo i te tufnice sto vise vremena provedem u hladu to ih je manji i vec pred vece nestanu)...

Trudim se da izbegavam sunce jer cim se to desava znaci da imamo kozu koja je gotovo podjednako osetljiva kao i kod albino tipova tako da ...
i pored tableta izbegavaj sunce sto vise...

_________________
Zdrav covek ima stotine zelja-
bolestan samo jednu- da ponovo bude zdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 31, 2007 4:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 08, 2007 9:37 pm
Postovi: 3
Samo Vichy krema za suncanje mi pomaze da ne dobijem osim ili Uriage. Probaj!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 01, 2007 3:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 30, 2007 1:02 am
Postovi: 65
ja vise nemam ovih problema, moram da priznam da mi je najvise pomogao eucerin za osetljivu kozu.Mada ne mora da znaci da ce sledece godine opet da se pojavi sa prvim sunce.Hvala svima i veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 31, 2008 9:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 31, 2008 9:48 pm
Postovi: 5
Vec nekoliko godina unazad, tokom boravka na moru, vec drugog-treceg dana, po kozi mi se javlja osip (poput crvenih plocica) koji veoma svrbi. Najpre se pojavi u predelu vrata i na rukama, ali proslog leta je zahvatio skoro polovinu tela. U grckoj apoteci sam dobila neku mast (flixotide), kortikosteroid, koju sam mazala sat vremena pre izlaska na plazu i uvece posle tusiranja i nakon 4-5 dana alergija se povukla (na zalost, i letovanje se tada zavrsilo)
Napomenula bih da, i ako sam tamnog tena i lako crnim, na sunce ne izlazim bez mleka sa visokim zastitnim faktorom, uglavnom sam ispod suncobrana tokom citavog dana.
Obzirom da bih ovog leta zelela da izbegnem ove probleme ako je ikako moguce, interesuju me Vasa iskustva, kao i sta bih mogla da koristim pre i tokom letovanja, kako bih sprecila ovakve reakcije koze na sunce. Cula sam da dobre rezultate daju preparati na bazi beta karotena, kalcijuma, kao i astaksantin, ali o njemu se malo zna. Takodje, ukoliko treba da pijem neki antihistaminik – da li je Aerius dovoljno dobar obzirom da me jedino on ne uspavljuje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 01, 2008 9:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 2:15 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Juce sam stigao sa mora i s obzirom da i ja imam problema sa alergijom istom kao sto se pojavljuje kod tebe, mozes zamisliti sta sam sve dosad probao kako bih svaki put bolje proveo letovanje. Ovoga puta sam po preporuci apotekara koristio Eucerin gel , ali njega moras nanositi svaki put nakon izlaganja suncu (na deklaraciji uvoznika to je jasno naznaceno), a i sam naziv preparata to potvrdjuje. Koristio sam ga nekoliko dana i nije bilo nikakvih problema bez obzira sto sam bio po ceo dan na suncu, a kada sam prestao da ga koristim pojavila se alergija i, normalno, dosadan svrab, ali ponovnom upotrebom gela svrab je nestao jako brzo a i osip je poceo naglo da se smanjuje, bez pojave novog.
Zato obavezno nakon svakog suncanja koristi gel i bice efekta. Cuo sam u apoteci i da postoji Eucerin mleko za suncanje ali ga nisam nasao koji bi u kombinaciji sa gelom dao gotovo stopostotnu zastitu.
P.S. Deca i supruga su koristili Fenistil gel i mogu ti reci da su prezadovoljne njegovim ucinkom, jer iako su se konstantno izlagale suncu, nikakvih problema nije bilo s obzirom da je taj gel skoro univerzalan za sve promene na kozi. Proveri u apoteci ili na netu cemu sve sluzi. I da, nadam se da ces ostatak leta provesti bez problema jer znam kako je. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 01, 2008 11:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 31, 2008 9:48 pm
Postovi: 5
Hvala na odgovoru :D Cula sa i ja da je Eucerin dobar - doduse za mleko za suncanje, ali ne i za ovaj gel posle suncanja. Znaci mazes ga svaki put posle povratka sa plaze? To mi nece predstavljati problem, obzirom da spada u uobicajenu negu posle tusiranja. Pretpostavljam da je kolicina 150 ml pa me zanima je l' ti potrajao do kraja letovanja? I da, mozes li se setiti otprilike koliko je kostao?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 02, 2008 12:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 2:15 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Pakovanje je od 200 ml, kupio sam ga u apoteci koja se nalazi u sklopu Lili prodavnice i platio 912 dinara. Znam da nije bas niska cena, ali imajuci u vidu da nisam imao problema sa alergijom i da sam letovanje po prvi put u zadnjih 5-6 godina normalno proveo koristeci sve pogodnosti mora i suncanja, visestruko se isplatilo. Meni je preostalo malo jer nisam bas svaki dan mazao, a bio sam na moru 12 dana, ali je jedno pakovanje dovoljno za oko 10-15 dana. Nanosi se iskljucivo nakon izlaganja suncu, a pomaze i kod vec iritirane koze tako sto smanjuje iritaciju i svrab jako brzo. Ne moras ga kupovati pre nego sto procitas deklaraciju uvoznika koja je nalepljena na spoljnoj strani ambalaze, tako da licnom procenom mozes odluciti da li ti odgovara ili ne. Ja sam ga koristio dva puta dnevno, jednom u toku dana na plazi nakon izlaska iz mora i tusiranja i uvece nakon tusiranja i redovne higijene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 02, 2008 12:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 2:15 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Zaboravio sam da napomenem da ja nisam mazao celo telo vec jedino delove gde mi se ranije pojavljivala alergija a to je gornji deo tela, ruke, ledja, ramena i povremeno bih mazao gornji deo stopala s obzirom da sam dosta izgoreo na tom delu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 09, 2008 3:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 31, 2008 9:48 pm
Postovi: 5
Srmi, resila sam da pocnem pijem Beta bronz kapsule 20 dana pre pocetka letovanja i eventualno sumeci kalcijum tokom letovanja. Takodje "pripremicu" kozu za Sunce sa par poseta solarijumu na po nekoliko minuta, tek da ne odem bela na more. A za ovaj eucerin i dalje ne znam. Mozda ga i uzmem za posle suncanja, i ako mi je dosta skup, a za suncanje cu najverovatnije Pronasol sa faktorima 40 i 20. Jedan za pocetak, a drugi za kraj letovanja. Javljam ti kako sam prosla sredinom septembra kad se vratim sa odmora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 11, 2008 12:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 12, 2007 6:45 pm
Postovi: 74
Mislim da prvo treba spreciti, pa tek onda ako ima potrebe leciti...
Zelim da kazem da trebate kupiti Eucerinov gel za suncanje, a ne samo taj za posle suncanja... Prvim cete spreciti izlazak alergije- logicno.
Skupo jeste, ali nista nije skupo ako zaista pomaze.
Ja sam kupila gel za suncanje i onaj posle suncanja, i mogu opusteno da uzivam u odmoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergija na sunce
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 3:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
Ima li još neko ovu alergiju??? ili sam samo ja ta srećnica :( Da li postoji neko rešenje? Meni eucerin ne pomaže


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 98 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: