Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Presadjivanje kose
PostPoslato: Sre Mar 23, 2005 6:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 23, 2005 5:19 pm
Postovi: 2
zanima me da li neko zna uspeh u ovoj vrsti intervencije?koliko je ona pouzdana i uspesna?kakvih iskustava ima?moze li da ne uspe...?cena otprilike..Na primer ja,zao mi je sto sam bas lep ali imam zaliske spicaste i velike.Kosa se proredjuje,ali uglavnom kod tog spica i od ispred usiju prema celu.Na ostalim mestima slabo.Kosa je tamo normalnija,ovde redja na zaliscima negde nema kose a negde su one male dlake.Takodje kosa ima nekiu zlatnu boju,bas u tim predelima.Zasto to?Moze li enko reci otprilike cene za presadjivanje ili ako postoji neko resenje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 05, 2005 8:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 04, 2005 1:17 pm
Postovi: 43
Znam samo da presadjena kosa izgleda kao da imas mrtvu macku naa glavi, nista vise ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 07, 2005 12:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 23, 2005 5:19 pm
Postovi: 2
Buki je napisao:
Znam samo da presadjena kosa izgleda kao da imas mrtvu macku naa glavi, nista vise ;)



kako to mislis?Trebala bi da bude normalna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 07, 2005 8:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 04, 2005 1:17 pm
Postovi: 43
pa nije, nikad presadjena kosa ne moze da bude ista kao tvoja na ostatku glave, a i morao bi na neko vreme opet da je menjas jer dlaka slabi i opada, a i jako je skupo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 07, 2005 8:41 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
presadjuje se tvoja dlaka pa i izgleda isto kao tvoja. Usadjuje se u rupice koje se prave laserom na skalpu. ranije su se presadjivali veci busencici a sada se presadjuju po 3 dlakice. lepo raste pere se ceslja se, sisa, ali je operacija i za mene koja sam lekar i gledala i asistirala bila prilicno traumaticna ne povratilo se! Radi se u lokalnoj anesteziji i trajalo je vise od 4 sata. Moj tadasnji obozavalac koji se podvrgao intervenciji se posle nje sam odvezao kolima kuci, ali nije bio bas za javnost sledecih 7 dana. a posle toga niko nije primetio da ima tragova operacije samo su se poznanici cudili kako mu se kosa progustila a on je rekao da je mazao neki melem od belog luka. Posle su mnogi njegovi prijatelji smrdeli na beli luk! Sta ti je marketing!

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 31, 2005 7:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 06, 2005 12:48 am
Postovi: 21
Malo da vratim ovu temu iz mrtvih. I mene zanima nekoliko stvari.

1. Kako su mi u nekim ordinacijama rekli, kosa koja je presadjena ne menja se (ne raste) nekih par meseci posle cega pocinje da opada i umesto nje raste nova dlaka. Koliko je ovo tacno i koliko taj proces traje? Garana, Ti bi trebalo ovo da znas.

2.Koje ordinacije su najbolje za tako nesto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Informacija
PostPoslato: Sre Avg 03, 2005 11:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 04, 2005 8:04 pm
Postovi: 7
Lokacija: Novi Sad
Gledao sam na TV-u da jedan hrvatski plasticni hirurg radi tu vrstu operacije.Sa zadnjeg dela glave presadjuje kosu,jer se tu nikad kosa ne proredjuje.Po njegovim recima ta presadjena kosa se ponasa normalno,hocu reci raste i ne opada.Kolko se secam cena je nekih 300 ili 400 evra.To sam gledao na Hrvatskoj TV NOVA.Pokusaj saznati vise informacija.

_________________
volim sport i zdrav zivot.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 03, 2005 1:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 06, 2005 12:48 am
Postovi: 21
Pa da, bas se tako radi. Laserski tako da nema ni krvi ni oziljaka. Ali cena mislim da nije tacna. A i ona svakako varira. A mislim da je potrebno bare 1500 eura. Neka me ispravi neko ako zna drugacije.

Sta mislite o Akademiji Panjkovic? I oni to rade.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 09, 2005 9:31 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Na Akademiji Panjkovic nadogradjuju kosu i rade takozvane kapilarne sisteme-jednu vrstu perike koja se savrseno uklapa u sopstvenu kosu..
Sto se tice cene nadam se da je sad pala- sto se tice one za koju ja znam-913 busencica po 3 dlake presadjeni su mom tadasnjem obozavaocu za 1826 dolara. To je bilo 2002 godine, intervencija je trajala 4 sata a kosa jos uvek raste i sisa se.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 09, 2005 2:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 06, 2005 12:48 am
Postovi: 21
To je super! Mislim na to sto je radio tvoj decko. Ali to za Panjkovic Akademiju...hmm...ja sam bio ubedjen da i oni rade klasicno presadjivanje kose. Imam broj telefona pa ako neko hoce da pozove evo:
063/60 50 90
Taj broj su reklamirali na BK u onoj njihovoj emisiji. Nisam zvao.

Bas me zanima kakve su sada cene. Verovatno su pale od 2002. godine. Ako neko ima neku informaciju neka kaze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 09, 2005 2:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 06, 2005 12:48 am
Postovi: 21
Koliko je tih 913 busena kose ovako vizuelno? Meni je licno kosa opala kao na ovoj levoj slici. S tim sto ja imam bas gustu kosu...tamo gde mi nije opala. Ako mozes da uporedis sa tim.

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 10, 2005 6:56 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Vizuelno je 913 busena nesto bolje nego na desnoj slici. Meni je on bio lep i dok je izgledao kao na levoj slici, ali je on bio srecniji izgledom kao na desnoj a to je ipak ono sto je najvaznije. Operacija je radjena u Mens sana klinici- dr Zoran Lekic. Ne znam tacno broj. On je tada bio najbolji, ali mislim da je danas operacija rutisnska stvar

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 22, 2005 2:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 22, 2005 2:23 am
Postovi: 6
Pitanje za goranai
Koliko je ustvari efikasno presadjivanje kose?
Da li time moze da se resi problem trajnije, ili se samo trenutno ublazava situacija.
Hoce li kosa bar priblizno izgledati dobro kao ranije.
Konkretno:
kada se dlake koje se presadjuju preuzmu sa potiljka na potiljku se vise na tom mestu
nece obnoviti nova dlaka, zar ne. Tu onda nastaje problem, jer ne mozemo da sredimo vecu
celavu povrsinu na glavi, jer jednostavno necemo da imamo dovoljno dlaka za to a da sve pri tom
ostane estetski korektno.
Druga stvar.
Ako se pokrije cela na jednom mestu, to ne znaci da se oko tog mesa ona vise nece siriti?
Trece,
mozda je vec postavljeno ovo pitanje, i ako jeste ja se izvinjavam sto ga opet postavljam, ali koliko
sve to kosta, da li prosecan covek moze da uradi tako nesto?
I cetvrto da li to moze da bude stetno, ili da ostavi neke posledice
Unapred hvala.
:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 22, 2005 9:45 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Sami ste tacno odgovorili na pitanja a cenu je najbolje da proverite na par klinika, cujem da je sada 2 eura jedan busen od tri dlake u Mens Sani- u svakom slucaju treba proveriti vise klinika

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Pon Avg 22, 2005 11:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 22, 2005 2:23 am
Postovi: 6
A kako da znam da li cu biti celav i kada.
Imam 20 godina, a kosa mi ispada poprilicno (bar po meni). Koristim pilovit spray, koji mi je prepisao dermatolog, ali sa njim ne moze da se razgovara, posto je jedan nabusit covek i ne previse drustven. Pa zato vas molim da mi date neke informacije o ovome.
Ponekad upadnem u depresiju zbog svega posto opadanje kose dozivljavam veoma tesko.
Da li nesto moze da se ucini po ovom pitanju, da se spreci, uspori ili bilo sta drugo.
Cuo sam da se to zove androgena alopec..... kako vec, i da je uzrokovana hormonima tacnije hormonom androgenom koji izaziva maljavost.
Moj otac ima kose, vrlo blago je poceo da celavi, ali to se gotovo i ne primecuje, dede su imale kosu, tako da sam pregledao tu stranu i sto se genetike tice trebalo bi da je relativno ok. A da jedino sestra ima manji problem, jer ima retku i slabu kosu.
Ne zelim da vas davim ovime, vec samo pokusavam da vam dam materijal da mi pomognete bar malo, ili da mi bar date neki savet.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 163 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: