Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Za mr ph. Silvio
PostPoslato: Pet Feb 04, 2005 3:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 04, 2005 2:40 pm
Postovi: 7
Najpre da Vam poželim dobrodošlicu!!!
WELCOME! :D
A zatim da Vam postavim par pitanja u vezi nege kože lica-
Naime, koža lica mi je kombinovana- T-zona je masnija, a obrazi (naročito deo ispod očiju, oko nosa) suvi. Imam 18 godina. A problemčići se, s vremena na vreme, javljaju na bradi (u vidu običnih ili potkožnih bubuljica) i na nosu (začepljene pore-ovo je stalno stanje moga nosa :wink:).

Ujutru i uveče koristim Dove sapun (onaj za suvu kozu), izgleda da mi odgovara osim što me lice zateže posle pranja i ne mogu bez kreme.

Od hidratantnih krema ni sama ne znam šta da koristim, kakvu sve hemiju ne stavljaju u njih... Koristila sam Niveu Aquabeaty, koža mi je bila ok, ali sam se, verovali ili ne, mnogo znojila po licu! (Zašto?)
Pre par dana sam kupila bademovo ulje (kozm. Afrodita) i njega stavljam uveče posle umivanja i čini mi se da mi prija!

Pa Vas pitam, da li treba da koristim odvojene proizvode za T-zonu i obraze? I imate li neke preporuke za hidr. kreme?

U principu mi svi govore da imam čisto lice, i ne znam da li preterujem po pitanju nege, realtivno sam dobro informisana o tome (za svoje godine ;) )
I da, ne koristim puder i sl, sem jedan stik za maskiranje sjaja T-zone...

Kod kozmetičara nisam nikad bila posebno pošto mi je devojka koja radi tretmane lica rekla da je bolje da ne dam drugima da mi čeprkaju po koži :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 04, 2005 9:36 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Hvala na dobrodoslici.
Kada koza zateze posle upotrebe sapuna, mozda ga treba izostaviti. Kozu ujutru i uvece (obavezno) cistite nekim mlekom za skidanje sminke (bez obzira da li se sminkate ili ne) a zatim lice umijte mlakom vodom, bez sapuna.
Gore pomenuta Nivea krema je takvog sastava da cesto daje osecaj znojenja. Prestanite sa upotrebom iste. Bademovo ulje mi se cini masto i "tesko" za Vasu mladu kozu, mada moze da prija kada je hladno. Mozete ga mazati povremeno uvece, 2x nedeljno, naravno na cistu kozu.
Strucan kozmeticar ne bi trebalo da Vam upropasti lice, te svakako savetujem jednom mesecno "klasican" tretman lica, ponajvise zbog uklanjanja mitesera sa T zone.
Za negu lica, ujutru i uvece, mozete koristiti jedan preparat, npr. brenda Eucerin, Uriage, Vichy. Ukoliko Vam je to skupo, javite pa cemo smisliti nesto drugo.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 05, 2005 1:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 04, 2005 2:40 pm
Postovi: 7
mr ph. Silvio je napisao:
Za negu lica, ujutru i uvece, mozete koristiti jedan preparat, npr. brenda Eucerin, Uriage, Vichy. Ukoliko Vam je to skupo, javite pa cemo smisliti nesto drugo.
Pozdrav


Hvala na brzom odgovoru.

Hm, pokusavala sam da nadjem neki preparat koji bi odgovarao i masnim i suvim delovima lica, ali bezuspesno-ili je previse masna ili nedovoljno hidratantna. Da li biste mogli da mi preporucite neku kremu od navedenih firmi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Krem za lice
PostPoslato: Sub Feb 05, 2005 11:48 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Probajte od Vichy kozmetike liniju Termal i to Termal 1. Krem je namenjen za suvu i dehidriranu kozu. Mislim da ce Vam prijati, sem sto par minuta po nanosenju moze blago da pecka. Tim kremom mazite i T zonu. I svakako posetite kozmeticara radi tretmana. Ako jos nesto bude trebalo, javite se. Srecno!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: