Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: PCOS
PostPoslato: Sre Nov 08, 2006 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 3:32 pm
Postovi: 20
Poštovanje
Imam 24g. MM 34g. Muž i ja radimo u vlastitoj tvrtki (kancelarijski posao - nemoze se reci da je stresan)
Do sada nije bilo trudnoće.
Već 2,5g. pokusava zatrudniti ali nemozemo Spermiogram MM je u redu.
Meni je dijagnoziran PCOS (Sa 17 g. sam dobila prvu menstruaciju koje su bile dosta neredovite (cc svaka 2-4 mj. /7-15 dana trajanja) zadnih godinu i pol se to malo unormaliziralo ciklus mi je 28-40 D.
Prvi put sam s 18 godina radila hormone i prolaktin je (kao i sad u zadnjim nalazima od proslog tj.) povišen 690,3 (R.I. 29,5 - 513,0) ostali hormoni koje
sam radila (FSH, LH, TESTOSTERON, DHEAS, PROGESTERON, FT3, FT4, TSH, PTO, HGTT) su uredu. Jos nikakve tablete za prolaktin nisam uzimala.Brisevi su u redu, papa test u redu. Na ultrazvuku se vidi puno sitnih cistica i na jednom i drugom janiku te su povecani na 4,6 (koliko se sjecam)
Imam dosta izrazenu dlakavost po tijelu i licu postupno mi se pojacava.
Dosta masno lice i akne jos od puberteta godinu i pol sam pila diana 35 (tad je sve bilo super, lice cisto ..dlacice posvjetlile.. znala sam u dan kad cu dobiti ) Visoka sam 169 i tež. 62 kg. (ruke i noge se mi jako mrsave samo stomak imam)
Ovulacije skoro pa da i nemam svaka 3-5 mj. Mjerim bazalnu i LH trakicama.
Koliko se sjecam nisam nikada imala neke teze upale jajnika i slicno,osim sto od kad znam za sebe imam pojacani iscjedak (probavali s geonistin vaginaletama s canesten vag. tople kupke u kori hrasta i nista ne pomaze)
3 mjeseca sam bila na komiflen tabletama (3x1 od 2-6 DC) s ultrazvucnim pracenjem + štoperica medjutim nije urodilo plodom. Non stop pijem čajeve (vitex,macina trava, itd.)
Razmisljam da zatrazim od ginekologa da mi urade Laparaskopiju jer mi vise nista ne pada na pamet pa me zanima za vas savjet sta da radim dalje razgovara sam s dok. i za insemenaciju te ivf ali to se ceka po godinu do dvije pa me zanima dali ima jos metoda za "prirodnim putem"
unaprijed se zahvaljujem.
[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 08, 2006 7:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
Pozdrav Evelin,
na sledecim topicima ima podosta o sindromu policisticnih jajnika i terapijama ako se zeli trudnoca:


Slika i srecno, jane_doe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: PCOS
PostPoslato: Sre Nov 08, 2006 10:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Sep 02, 2004 11:21 pm
Postovi: 50
Draga i ja sam u istoj situaciji kao i ti.Ali neme predavanja :wink:
Pogledaj moje poruke paces naci nesto poucno,jer sam ja radila dosta toga.
Sada zurim ali cu ti ovih dana ako zelis napisati par saveta koji sigurno pomazu curama sa takvim lenjim jajnicima?!
Poslednja tema mi je BEZ OVULACIJE pa procitaj
Srecno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 09, 2006 12:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 3:32 pm
Postovi: 20
Cure HVALA do neba
Sad sam pročitala sto je dok. obgyn pitala moranu za njenu porodicu dali su imali kakvih problema s sterilitetom moji svi imaju po 4..5..6.. čak i 7 djece :D tak da mogu sa sigurnošcu reci da nitko nema takvih problema
:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 11, 2006 10:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 3:32 pm
Postovi: 20
Nista znaci da mi laparaskopija negine :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: laparoskopija
PostPoslato: Sub Nov 11, 2006 1:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Sep 02, 2004 11:21 pm
Postovi: 50
Draga moja,
Nemoj da budes tuzna,budi pozitivna.Jer taj korak ce te dovesti do pravog lecenja.Tako ce se otkriti pravi uzrok i dr ce ti prepisati pravo lecenje.
Ja sam kao ti isto bila tuzna,pa sam i odustala prosle godine.Sto se sad jako kajem.Da sam to zavrsila prosle godine,eeeee
Slusaj me dobro,nema tugovanja :wink: :lol:
Ja sam sebi rekla>Nauka je sad toliko napredovala da veliki broj neregularnosti u organizmu je moguce ispraviti.A i kako rece jedna zena >Sad ne moze da rodi samo ona zena koja nema matericu>
Juce mi je bilo dve nedelje od operacije.Skinula mi se i krastica,verij izgleda kao da sam se malo vise ogrebla.Ako posle ovog lecenja ubrzo ostanem trudna,ima da mi bude najsladji oziljak.
Samo napred... :wink: :lol:
p.s.javi kako si prosla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 13, 2006 9:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 3:32 pm
Postovi: 20
Bas volim kad ste ovako raspolozene :D ulijete mi nadu za dalje :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 163 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: