Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Šetaju nas za kondilome, preporuka?
PostPoslato: Uto Okt 24, 2006 11:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 29, 2005 5:37 pm
Postovi: 6
Javljam vam se sa problemom poverenja i kontradiktornosti lekara.
Problem je nastao kad je ginekolog (dom zdravlja) moje zene utvrdila da ona ima mali broj kondiloma na grlicu materice i malo spolja (stanje se ne menja vec 2 godine- stabilan je broj kondiloma).

Moj urolog (klinicki centar) tvrdi da ih ja nemam (spremokultura i bris uretre), i zacudilo ga je sto u domu zdravlja nisu odmah reagovali da se kondilomi skinu vec su ostavili da stoje tako 2 god.

U Frontu su nesto gledali ali nismo sigurni da su radili kolposkopiju (sta li je to?), ali su rekli da kondilomi postoje i da ih treba skidati.

U zavodu za kozne i venericne bolesti (cak se doktorka konsultovala sa doktorkom iz susedne ordinacije) vizuelno su utvrdili da nijedno od nas nema kondilome, tacnije da ona samo ima tkivo oblika slicnog kondilomima.

Molimo vas odgovorite:
- Koliko ozbiljni mogu biti kondilomi na grlicu materice?

- Na koji najbezbolniji moguci nacin se mogu ukloniti kondilomi na grlicu materice i kako se uklanjaju kod muskarca ukoliko se ponovnim testom utvrdi da ih ipak imam?

- Obzirom da bih planirali trudnocu u skorije vreme, koji je postupak izlecenja? (koji je redosled postupaka u lecenju i koliko meseci posle intervencije moze da se utvrdi da su kondilomi nestali i da se moze zaceti?)

- Obzirom da nas vozaju (D.Z., Front, Zavod i K.C.) mi bismo otisli negde kod privatnika koji nije u fazonu dranja para pa bismo zamolili da nam clanovi foruma preporuce po neku pristojnu privatnu ordinaciju (Beograd) da resimo kondilome.

Unapred zahvalni...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Sre Okt 25, 2006 5:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 25, 2006 1:13 pm
Postovi: 54
Lokacija: BEOGRAD
idite kod doktorke Corac .Ekstra je za te stvari mojih par drugarica je bilo zbog kondiloma i prezadovoljni su.Evo adrese sajta pa uzmite potrebne informacije.www.drcorac.co.yu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 25, 2006 7:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Ja ću Probati da Vam pomognem iz sopstvenog iskustva,da vam preporučujem lekara ipak mislim da je to individualno ,jer neko jeste zadovoljan neko ne-mogu da kažem samo da sam ja već 15 god.kod iste dr.i da je (po meni) jako savesna(Dr.Stern)

Ja sam skidala iz dva puta,pošto nisam mogla da izdržim bol ,a drugi put mi nije bilo tako. :oops:

Obzirom da se moja dr.od samog početka bavi ''proučavanjm'' kondiloma dosta sam i od nje saznala.

1.Kondilomi mogu da budu jako opasni ,pr.ja sam imala i na grliću ,uz dogovor sa doktorkom nisam htela da šaljem da se otkrije kog su tipa (jer ima par koji su kancerogeni) i da jesu i da nisu imala bi samo jako opterećenje a jedini način je da se OMAH uklone.
Ja sam ih skidala laserom,

2. Kažu da je najbezbolnije laserom ( pre toga se moraju odraditi svi brisevi i pregled i da naravno sve bude u redu,u suprotnom se prvo leči pa se pristupa uklanjanju)
A kod muškarca se otkrivaju (bar u našem slučaju) neka tečnost se premaže (obavezno brijanje) i oni bi trebalo da se vide(ja sam najprostije objasnila jer ne smem da kažem kad nisam sigurna) :oops:

3.Posle uklanjanja odnose ne smete imati bar tri nedelje pa kontrola pa....savet lekara.
A kondilomi nikad NE NESTAJU jer je virus u organizmu.Oni mogu ponovo da se pojave :cry: pri padu imuniteta ,...itd,itd o tome je već pisano da ne dužim

Srećno i nadam se da sam bar malo pomogla :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 31, 2006 10:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 29, 2006 11:42 am
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Pošto i sama imam iskustvo sa uklanjanjem kondiloma,želim da vas barem malo ohrabrim :wink: .Naime,pre dva dana sam bila na uklanjanju istih radio talasima u lokalnoj anesteziji i NIŠTA me nije bolelo. Ni sama nisam mogla da verujem,ali sve je proteklo potpuno bezbolno,a ni kasnije nema nikakvih reakcija. Moj vam je savet da to obavite što pre, jer zaista ništa ne boli. Meni je to radila Dr.Pavlović Zorica u klinici Impuls-TEL.29-70-702. i sve je bilo gotovo za 10 min.po ceni od 100 evra. SREĆNO!!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 31, 2006 11:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Dobra je cijena te doktorke 100 eura za 10 minuta rada !

Ja za cijelu histerektomiju sa obostranim odstranjivanjem jajnika, jednom posjetom prije operacije, kompletnom postooperativnom njegom i kontrolom nakon 4-6 nedjelja, dobijem 385 $ CDN !...a ona za 2-3-5 kondilomcica 150 $CDN ?! Sistem ocigledno drugacije koristi specijaliste...ovaj ovdje jede zive ginekologe ! zato ih je sve manje i manje na kanadskom trzistu, dok na nasem tlu rastu kao gljive...jest da su mnoge nekorisne, a neke i opasne, ali ih ima mnogo i svako prodaje svoju usluge uspjesno !

Srecno pacijentima.

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 01, 2006 12:33 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Čini mi se da je koleginica ranije radila u železničkoj ambulanti ako je o istoj osobi reč? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 01, 2006 12:36 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
:D Pošto si ovde stekla verne poštovaoce svoga rada i dela, nema druge no nazad pa da otvaramo bolnicu, ali sa razumnim cenama! :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 213 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: