Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: U ocaju!
PostPoslato: Ned Jun 25, 2006 3:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 29, 2006 8:43 pm
Postovi: 3
Pre nedelju dana me je devojka oralno zadovoljila 2 puta iste noci i to je sve sto se desilo,znaci nije bilo odnosa i ja nisam nju oralno zadovoljio.Juce sam saznao da je ona HIV pozitivna.Koja je verovatnoca da sam i ja sada zarazen virusom?Svaki komentar ce mi znaciti jer za test treba sacekati par meseci a ja nemam kome da se obratim pa molim sve da daju svoj komentar.Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 25, 2006 3:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Najbolji odgovor na sve nedoumice mozes dobiti na AIDS INFO TEL OMLADINE JAZAS-A, 3222-430, RADNIM DANOM OD 18-20.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 26, 2006 6:03 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Prvo, od kuda tebi informacija da je ta djevojka HIV pozitivna ?
Mozda to nije tacno ?! Ko je bio izvor informacija ? rekla kazala ili neko ko je vidio test sa njenim imenom na kome pise HIV positiv ????
Sansa da se inficiras je vrlo mala ( manja od 1%), ali ako je ona zaista HIV positiv ! za tebe i 1% moze da bude 100%....ne mogu da kazem 'opusti se i uzivaj' jer bi trebalo da ti ovo bude lekcija do kraja zivota, a moras i da cekas rezultate testova, na koje obavezno moras da odes da uradis...evo dobra Majja ti je dala telefon gdje da se javis i upitas gdje i kada da ides, kom specijalisti da se javis. Ti ljudi koji rade su obavezni na diskreciju zakonom posla i niko ne bi mogao da ima pravo da ima uvid u tvoje rezultate osim tvog lijecnika...dakle...ne sekiraj se da ce to neko da sazna ako odes da vidis tamo druge ljude...

Svaka laboratorija ima svoje specificne testove za odredjivanje HIV !

Sada trenutno kada ti urade testove uradice bazicne testove na HIV, Hepatitis B, C and A, isto tako na gonoreju, sifilis, hlamidiju, trihomonas, HSV, HPV, zapravo na sve STI ( seksualno prenosive bolesti ), i mozda neki od ovih testova budu pozitivni, ali to ne znaci da su postali pozitivni od oralnog seksa sa poslednjom osobom.

Slijedeci testovi se rade za 6 nedjelja, a onda za 3 i 6 mjeseci.

Ako si negativan na HIV, Hepatitis C and B onda je najverovatnije u 99% da nisi pozitivan ! Ali moras se naoruzati strpljenjem i optimizmom za slijedecih 6 mjeseci...podijeli ovu pricu sa nekim kome mozes vjerovati i ko tvoje povjerenje nece zloupotrijebiti da nalijepi na tebe marku "HIV positiv " prije nego ti i sam znas da uopste postoji sansa da se to desi.
Ako nemas takvog prijatelja...onda stisni zube i izdrzi sam...
Dakle budi diskretan, nastoj da funkcionises na nacin na koji si prije kada je u pitanju posao ili ucenje ili oboje, ali ako budes seksualno aktivan nauci se sigurnom seksu i neka ti kondom bude svakodnevno u svim dzepovima kaputa i u svakom celiji mozga i u najvecem pijanstvu !

Ako imas stalnu vezu ne prekidaj je i ne rizikuj da inficiras zenu koju volis, koristi kondom, ne dozvoli da dodje do oralnog seksa ! izmisli nesto, i budi strpljiv...nadji posao sa ludim rasporedom, i to moze da bude dobar izgovor za rjedju seksualnu aktivnost...ali nema potrebe da prekidas vezu, narocito ako ti je stalo do te zene...polako.

Treba zivjeti...cuvaj sebe i cuvaj druge !!! tu lekciju sto ta potencijalno HIV pozitivna nije naucila ! i vjerovatno nece ( ako je +) imati priliku ... i javi se ako ti mi na forumu mozemo pomoci.

Srecno,

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 26, 2006 12:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 29, 2006 8:43 pm
Postovi: 3
Siguran sam da je devojka pozitivna,ona se poverila osobi koja mi je rekla tu nema dileme.Zanima me da li i koliko postoji slucajeva koji su dobili hiv na ovaj nacin,ili neki procenat??Procitao sam gomilu tekstova i nikako da naletim na ovakav slucaj,o oralnom sexu se pise samo o osobama koje dolaze u kontakt sa spermom ili vaginalnim tecnostima,svuda pise da pljuvacka sadrzi malu kolicinu virusa za prenos...
Devojku imam i moracu da joj kazem ne mogu da lazem jer ne zasluzuje to,pa i u slucaju da me ostavi to sam i zasluzio.
Hvala na odgovoru i pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 26, 2006 3:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ne znam da li si iz Beograda, ako jesi, mozes da odes i direktno u studentsku polikiliniku u Proleterkih brigada, odakle ce te oni uputiti u ogranak Jazasa (odmah iza ugla te zgrade).

Iz licnog iskustva mogu da ti kazem da su tamo zaposleni ljudi jako predusretljivi i ljubazni. :D Testiranje je tamo besplatno i anonimno. Jedina je mana sto rade test samo na HIV, pa ces morati za sve ostalo sto ti je Obgyn navela da radis u privatnoj laboratoriji (u prevodu=2 puta ces morati da vadis krv kako bi dobio kompletne analize).

Uradice sa tobom anonimnu anketu o tvojim navikama i rizicnim ponasanjima (a to sve u svrhu pravljenja procenata koji i tebe zanimaju!!), dobices uput za besplatno testiranje (ici ces u Prote Mateje ulicu, to je vrlo blizu, oni ce ti objasniti), i u koliko se kod njih pojavis od 8-11, rezultati ce ti biti gotovi istog dana posle 14 casova. Ako stignes posle 11, rezultate dobijas sutradan.

Kao sto vidis sve je vrlo azurno, besplatno je, i sto je najvaznije - anonimno!! :wink:


Sada cu ti napisati par interesantnih stvarcica sa prospekta koji sam dobila tamo, a koji mogu da te informisu........

--------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------


"Antitela koja se traze u krvi se ne pojavljuju sat, dva ili dan nakon infekcije, Obicno im je potrebno 6 - 10 nedelja i ovaj vremenski period, od trenutka kada se infekcija dogodila do pojave specificnih antitela, zove se "period prozora". U tom periodu rezultat testa moze biti negativani iako infekcija postoji , pa je zato za vecinu testova za otkrivanje antitela na HIV potrebno da prodje 2-3 meseca (od poslednje prilike kada se infekcija mogla dogoditi). Test treba ponoviti i posle 6 meseci.

U toku savetovanja mozes o svemu otvoreno razgovarati, postavljati pitanja, govoriti o svojim dilemama, strahovima i brigama.

Postoje i testovi kojima se otkriva sama struktura virusa (P24 ili PCR) i to vec 10 do 14 dana od kada se infekcija dogodila, ali se oni retko koriste za rutinska testiranja. Vazno je da znas da tzv. "brzi testovi" koji se mogu kupiti u apotekama nisu za kucnu upotrebu i da ih nikako ne koristis za samotestiranje, zato sto nisu dovoljno precizni i zato ste je svakoj osobi neophodna podrska u trenutku kada saznaje rezultat.

Rezultat se uvek saopstava i daje licno, nikada telefonom, postom ili nekoj drugoj osobi. U dalje savetovanje se , uz tvoju saglasnost, moze ukljuciti osoba koju ti izaberes kao svoju podrsku.

Rezultat testa moze biti:

Reaktivan (pozitivan) i
Nereaktivan (negativan).

Pozitivan rezultat znaci da je organizam proizveo antitela na HIV, da su ona pronadjena u krvi i da infekcija postoji. Pozitivan rezultat se mora jos jednom proveriti drugom vrstom testa.

Negativan rezultat znaci da antitela na HIV nisu pronadjena u krvi. To znaci da , u koliko su ispostovani svi kriterijumi vezani za vreme koje mora proci od poslednje prilike kada se infekcija mogla dogoditi ("period prozora" HIV infekcija ne postoji.

I u jednom i u drugom slucaju veoma je vazno upraznjavati bezbedan sex (sa kondomom) sa svim partnerima, a u koliko se koriste igle ili spricevi za ubrizgavanje droge, oni se ne smeju medjusobno razmenjivati.

Zato probaj da shvatis rizik od HIV infekcije na ovaj nacin: To ti je kao u igri sa spilom karata. HIV je osmica pik. Delim ti po 5 karata. Osmica pik ti mozda nece doci u prvom ili drugom, mozda ni u trecem deljenju, ali ona je u spilu, i kad tad ce se pojaviti i u tvojoj ruci.

ZATO VEC DANAS PROMENI PONASANJE ZA SVOJU SIGURNOST". [b]

-------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------

Nadam se da si shvatio sta treba da radis, i da ce ti ove informacije pomoci u razresavanju tvojih dilema.


Pozdrav i srecno! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 26, 2006 4:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
ovo je sajt "omladine jazasa": http://www.jazas.org.yu/pages/intro.php?id=347 , sa brojnim informacijama o HIV infekciji:

- opstim informacijama o HIV-u
- nacinima prenosenja virusa
- testiranju, . . .
- odgovorima na AIDSinfo pitanja
. . . .



Pozdrav i srecno !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 09, 2006 3:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 07, 2006 10:04 am
Postovi: 39
Mozes ovde racunati na nas.. Ali bi zaista bilo dobro kada bi nasao nekoga kraj sebe od poverenja... Sve ostalo su rekli iznad mene. Izvestavaj nas redovano.

_________________
"Strast pokrece svet, ljubav ga samo cini sigurnijim mestom za zivot." Ice T


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 196 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: