Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: pojava krvi u vreme ovulacije uz bol pri mokrenju
PostPoslato: Čet Feb 26, 2009 3:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:33 pm
Postovi: 43
Lokacija: Beograd
treba mi savet kod kog lekara da idem-evo problema.muz i ja smo ove nedelje pokusavali da zatrudnim kad mi se preksinoc u toku noci pojavio ovaj "problem". naime, prvi put u zivotu sam ustala da bih isla do toaleta i od tada sam isla do toaleta na svakih 15-ak min. Kako se vratim iz kupatila osecam potrebu da moram ponovo da idem, kao da mi je besika i dalje puna tecnosti... tako je bilo juce ceo dan... al' popodne je bilo jos gore, pa se pojavio i bol pri mokrenju a kada sam se obrisala pojavila se i krv svetle boje, rozikasta kao kada treba da dobijem menstruaciju. zadnju menstr. sam imala 13. februara, sto bi po proracunu ovo trebali da budu plodni dani. juce sam pila uvin caj, zalfiju, unosila dosta tecnosti. nocas sam mirno spavala bez potrebe da ustajem do toaleta. danas u toku prepodneva ne idem tako cesto u toalet kao juce al' mi se sad pojavila neka tupa bol na desnoj strani, i napred i pozadi-kao da me boli desni jajnik i krsta samo sa desne strane. pri brisanju posle mokrenja se i dalje po malo pojavi rozikasti trag ali ne uvek. da li neko zna da li su u pitanju jajnici, besika ili bubrezi i kod kog lekara da idem, opste prakse ili odmah kod ginekologa? zaboravila sam i ovo da napisem, dan pre svega ovoga "ledila" mi se desna noga od kolena pa do stopala. hvala unapred na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 26, 2009 3:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 11:59 pm
Postovi: 365
Idi kod urologa!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 26, 2009 6:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 28, 2009 8:32 pm
Postovi: 58
Pojacano mokrenje je mozda zbog prehlade... mozda...
Mala krvarenja u vreme ovulacije su cesta.
Peckanje mozda i nije cudno obzirom da si mnogo puta isla u WC pa je mozda doslo do iritacije.
Bol u stomaku sa desne strane moze da ukazuje na upalu slepog creva ili moze biti i kamencic u buregu.
To sto ti je noga trnula moze da uklazuje na upalu slepog creva.
Mozda ipak da odes prvo kod lekara opste prakse, pa na osnovu simptoma da te on uputi na specijalistu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 26, 2009 8:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:33 pm
Postovi: 43
Lokacija: Beograd
Hvala Bisenija. Evo, popodne mi je mnogo bolje, ne odlazim u toalet tako cesto kao juce, skoro se sve vraca u normalu, malo me jos bole krsta... videcemo kako ce biti sutra...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 04, 2009 11:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Često sam pred urinarnu infekciju osećala da me zebe u predelu bešike ili su mi noge bile ledene, upravo od kolena naniže. Nikako ih nisam mogla zagrejati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 05, 2009 6:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 07, 2008 8:35 pm
Postovi: 88
Bez obzira sto ti je bolje mozda bi mogla ujutro da odneses urin na analizu u neku privatnu laboratoriju da ti bude mirna savest. Ako leukociti budu poviseni imas upalu, ako bude neka bakterija radice ti antibiogram. To je samo moje misljenje posto cesto imam urinarne infekcije. Bas pre desetak dana javila se ponovo. I sad pijem antibiotike.... Ipak ti zelim da je to ovulacija i da ste pogodili pravi termin, ako je ovo drugo onda mi je zao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 10, 2009 8:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:33 pm
Postovi: 43
Lokacija: Beograd
Little monster, bila sam kod lekara i u pet. radila kompletnu lab. imam povisene leukocite i dr. mi je prepisala amoksicilin kad posle samo nekoliko h dobijem temperaturu 39.5 C :( . Popijem ferveks,temp. spadne kad ujutru sve ispocetka i onda popodne u subotu skoci na 40.4 C, muz me odmah "spakovao" i odvezao na Bezanijsku kosu, posto nisam imala reziltate laboratorijskih testova kod sebe opet mi izvade krv i urin, dr. me pregledao UZ-om (gde je ustamovljeno da su oba bubrega normalne velicine, besika u redu) al' na osnovu lab. nalaza ustanovljeno je da su poviseni leukociti, cak su se od pet. do sub. povecali iako sam pila na 8h amoksicilin... prepisao mi je Longancef inekcije od 2g 7 dana pa posle toga jos 10 dana palitrex tako da ni ovog puta nista od trudnoce :( . hvala na savetu. pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 25, 2009 4:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:33 pm
Postovi: 43
Lokacija: Beograd
kad coveka krene nesto lose to onda ide i ide... i nema kraja... posle svega mi se sa dpojavio svrab-nesto belicasto kao perutanje koze na velikim usnama... od svega slicnog sto sam nasla na netu je kandida koja (inace se nalazi normalno u crevima) pisu da se javlja usled pada imuniteta i dugotrajnog koriscenja antibiotika a ja sam posle longacef-a pila 8 dana palitrex na 12h po 2 tablete... da li je moguce da se je sad dobila i da li (do kne odem kod dr.) ona moze da se "otkloni" vaginaletama? :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 25, 2009 8:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 28, 2009 8:32 pm
Postovi: 58
Da, moguce je da si "zaradila" kandidu.
Ona se leci vaginaletama ili kremom (nekad i jedno i drugo).
Nista strasno, nemoj se opterecivati, ali svakako idi kod ginekologa, cisto da ti odredi terapiju.
Postoji veliki broj vaginaleta protiv gljivica.
Smanji malo unos secera i kiselog. Bice sve OK.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 25, 2009 11:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 07, 2008 8:35 pm
Postovi: 88
Uh bas si se napila i naprimala lekova. Zao mi je. Najverovatnije su gljivice, ali najbolje da prodje nekih nedelju dana od zadnjeg antibiotika pa da ponovis analize da vidis da li su se smanjili leukociti a ujedno i uradis bris na gljivice. Sto je sigurno sigurno je. Evo i ja treba da odem na kontrolne briseve. I svaki mesec kada sam zaradila prehladu ili infekciju znala sam da nema nista od bebe i da mi mesec propada. Ali bitno je da beba dodje u najboljem trenutku kada si zdrava i kada je organizam spreman. Ja sada cekam oktobar jer sam primljena u drzavni program. Do tada moram da dovedem u red imunitet da mi te infekcije ne bi poremetile planove. Javi nam jel sve ok i cekamo da nam javis lepe vesti da ces postati mama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 26, 2009 9:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:33 pm
Postovi: 43
Lokacija: Beograd
Little monster, zadjni antibiotik sam popila u subotu uvece, znaci jos malo pa ce proci ned. dana :( Bas sam baksuz, niskad u zivotu nisam imala nikakvu infekciju ove vrste i sad kad me uhvatilo ne "pusta"... al' bice valjda sve u redu... zelim ti da sto pre postanes mama!
I tebi Bisenija hvala na savetu! samo jos nesto, pretpostavljam da se vaginalete kupuju, koliko one uopste kostaju?! :roll:
pozdrav svima!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 26, 2009 11:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
Monster,
super vest za drzavni program, bas sam razmisljala sta je sa tobom i ostalim devojkama sa inseminacijama.
Ja hocu da se prijavim ali nemam nijednu inseminaciju pa racunam da ce me mozda odbiti zbog toga.
Ne secam se koliko si ih ti radila i koji je problem kod vas.
Ja imam sve uradjeno i HSG, laparoskopiju, histeroskopiju samo nismo radili IUI.
Jel mogu malo da te smaram oko detalja?
Imam spisak svih potrebnih analiza sa sajta RZZO.
Koliko mogu da budu stari rezultati hormona i virusologije, za briseve znam mesec dana.
Prvo se javim ginek u DZ i sta onda?

pozdravljam te


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 26, 2009 11:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
Monster,
super vest za drzavni program, bas sam razmisljala sta je sa tobom i ostalim devojkama sa inseminacijama.
Ja hocu da se prijavim ali nemam nijednu inseminaciju pa racunam da ce me mozda odbiti zbog toga.
Ne secam se koliko si ih ti radila i koji je problem kod vas.
Ja imam sve uradjeno i HSG, laparoskopiju, histeroskopiju samo nismo radili IUI.
Jel mogu malo da te smaram oko detalja?
Imam spisak svih potrebnih analiza sa sajta RZZO.
Koliko mogu da budu stari rezultati hormona i virusologije, za briseve znam mesec dana.
Prvo se javim ginek u DZ i sta onda?

pozdravljam te


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 26, 2009 4:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 28, 2009 8:32 pm
Postovi: 58
nestrpljiva76 je napisao:
pretpostavljam da se vaginalete kupuju, koliko one uopste kostaju?! :roll:

Pa sad, zavisi koje, ima vise vrsta, a ja ti ne mogu sa sigurnoscu reci.
Recimo, od 200-300 dinara pa na vise... Zavisi i od kolicine vaginaleta u pakovanju i od proizvodjaca...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 26, 2009 5:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:33 pm
Postovi: 43
Lokacija: Beograd
hvala!
pozz!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 251 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: