Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Funkcionalna opstipacija
PostPoslato: Pet Jul 27, 2012 1:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 27, 2012 1:27 pm
Postovi: 2
Molila bih nekoga za savet.
Pre godinu dana imala sam probleme sa zeludcem koji su usled lose ishrane i velikog gubitka kilaze doveli do opstipacije koja traje vec skoro 7 meseci.
Radjena su mi ispiticanja i kolonoskopija je bila uredna (konstatovana je upala debelog i tankog creva), i pasaza je bila uredna. Creva su malo spustena i pasaza nije mogla da se snimi do kraja, ali rekli su mi da to nije vazno.
Dijagnoza je: Funkcionalna opstipacija.
Prepisana mi je laktuloza. Prvi put kada sam je pila izazivala mi je jake kiseline u zeludcu i nije davala rezultate. Od svega na kraju mi je jedino pomogla sena koja je dovodila do toga da sam u proseku jednom u 2 dana imala stolicu.

Medjutim, senu sam uzimala jedno vreme u kombinaciji sam suvim vocem, ali se nedavno pojavila velika kolicina krvi u stolici i prestala sam da je uzimam.

Trenutno, pijem laktulozu, jedem svakoga dana do 50g mlevenog lana sa jogurtom i pridrzavam se nacina ishrane koji mi je lekar prepisao.

Problem je sto trenutno stolice nema, stomak mi je jako nadven i ja ne znam sta da radim.

U apoteci su mi preporucili Na pikosulfat, ali ja bas i nisam sigurna da li bi bilo pametno da uzimam taj lek, iskreno ideja mi se ne svidja, a ne znam ni koliko je tak lek dobar? Plasim se da nije agresivan previse i da mi ne ostavi jos vece posledice na creva.

Takodje mi je konstatovan Hasimoto na stitnoj zlezdi lekar smatra da je ona mozda uzrok mog stanja.

Molila bih nekoga ako moze da mi kaze kakav je lek taj Na pikosulfat i da li je to pametno uzimati na svoju ruku? Takodje me zanim sta je delotvorno protiv nadimanja? Zelim samo da naglasim da bez sene nisam imala stolicu preko dve nedelje.

Svaki savet bi mi dobrodosao.

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 183 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: