Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: streptococcus, beta-haem, grupa B
PostPoslato: Uto Feb 07, 2012 4:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 07, 2012 4:50 pm
Postovi: 10
u brisu vagine utvrdjena mi je bakterija streptococcus, beta-haem, grupa B.... doktorka mi je prepisala injekcije i dala mi neke vaginalete koje sadrze supstanece na koje je senzitivna ova batkerija... zanima me da li neko zna nesto vise o ovoj bakteriji ili neki narodni lek za ispiranje ili nesto vec duze vreme se mucim sa raznim bakterijama inace imam 24 godine i nisam u braku ali imam stalnog partnera... unaprah hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: streptococcus, beta-haem, grupa B
PostPoslato: Uto Feb 07, 2012 8:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
bubbicaa je napisao:
u brisu vagine utvrdjena mi je bakterija streptococcus, beta-haem, grupa B.... doktorka mi je prepisala injekcije i dala mi neke vaginalete koje sadrze supstanece na koje je senzitivna ova batkerija... zanima me da li neko zna nesto vise o ovoj bakteriji ili neki narodni lek za ispiranje ili nesto vec duze vreme se mucim sa raznim bakterijama inace imam 24 godine i nisam u braku ali imam stalnog partnera... unaprah hvala

Pa zašto injekcije?!!!! Pa nemate krokodile... Dovoljne su vaginalete, eventualno bi možda mogli da pijete kakav antibiotik... ali injekcije?? Katastrofa....
P.S. I bez ispiranja... nije prirodno... niti logično... za ponavljane bakterijske infekcije probajte sa kakvim vaginalnim probiotikom (Ginophylus, vag.), naravno nakon antibiotske terapije...
pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: streptococcus, beta-haem, grupa B
PostPoslato: Uto Feb 07, 2012 10:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 07, 2012 4:50 pm
Postovi: 10
Jer ja imam razne bakterije jos od avgusta i pila sam izgleda mnogo antibiotika tako da mi je kako mi je doktorka objasnila flora totalno poremecena a uz to mi je imuni sistem jako los i onda se moj organizam ne brani i ona vise ne zna sta ce sa mojim bakterijama pa mi je zbog toga dala injekcije da mi se ne pojave gljivice od antibiotika ili da ih se konacno resim.... ja polako zapadam u depresiju od borbe sa bakterijama i plasim se da li mogu ostaviti neke posledice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: streptococcus, beta-haem, grupa B
PostPoslato: Uto Feb 07, 2012 11:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
bubbicaa je napisao:
Jer ja imam razne bakterije jos od avgusta i pila sam izgleda mnogo antibiotika tako da mi je kako mi je doktorka objasnila flora totalno poremecena a uz to mi je imuni sistem jako los i onda se moj organizam ne brani i ona vise ne zna sta ce sa mojim bakterijama pa mi je zbog toga dala injekcije da mi se ne pojave gljivice od antibiotika ili da ih se konacno resim.... ja polako zapadam u depresiju od borbe sa bakterijama i plasim se da li mogu ostaviti neke posledice

Jednom rečju doktorka nije normalna... to se tako ne leči...
P.S. O pokojnicima i kolegama uvek sve najlepše, ali ponekad nne mogu cda s esuzdržim kad vidim i čujem gomilu gluposti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: streptococcus, beta-haem, grupa B
PostPoslato: Sre Feb 08, 2012 12:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 07, 2012 4:50 pm
Postovi: 10
sad hoces da kazes da to i nije tako opasno? Joj malo si me utesio... mozes li mi dati neki savet kako da ih se sto brze resim jer bih volela opet da zivim bez njih nekako mi nisu bas potrebne :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: streptococcus, beta-haem, grupa B
PostPoslato: Sre Feb 08, 2012 3:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
bubbicaa je napisao:
sad hoces da kazes da to i nije tako opasno? Joj malo si me utesio... mozes li mi dati neki savet kako da ih se sto brze resim jer bih volela opet da zivim bez njih nekako mi nisu bas potrebne :)

Naravno, samo bi mi trebao antibiogram za svaki slučaj... Imate?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: streptococcus, beta-haem, grupa B
PostPoslato: Sre Feb 08, 2012 6:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 07, 2012 4:50 pm
Postovi: 10
Da, imam ga i ovako pise, senzitivan je na Penicilin G, Amoxicillin, Cephalexin, Ampicilin, Amozicillin/Clavulanic acid... to se pise a ja mislim da je ona meni dala vaginalete koje se prave od ovih antibiotika ali posto cekam da dobijem pa da pocenam da ih koristim zbog toga sada primam injekcije... koliko je bar meni objasnjeno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: streptococcus, beta-haem, grupa B
PostPoslato: Sre Feb 08, 2012 7:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
bubbicaa je napisao:
Da, imam ga i ovako pise, senzitivan je na Penicilin G, Amoxicillin, Cephalexin, Ampicilin, Amozicillin/Clavulanic acid... to se pise a ja mislim da je ona meni dala vaginalete koje se prave od ovih antibiotika ali posto cekam da dobijem pa da pocenam da ih koristim zbog toga sada primam injekcije... koliko je bar meni objasnjeno

Ako niste alergični na penicilin onda možete da pijete amoksiklav tbl od 1000 mg, 2 x 1, 8 dana i da posle menstruacije krenete sa Amoksiklav vaginaletama, 10 dana, 1 x 1.
A injekcije neka prima doktorka... :wink:
Ako vam bude trebao recept za lekove javite se na pp...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: streptococcus, beta-haem, grupa B
PostPoslato: Sre Feb 08, 2012 11:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 07, 2012 4:50 pm
Postovi: 10
ok , hvala htela sam vam poslati sastojke vaginaleta koje su mi pravljenje al mi nesto ne ide :( . Imam jos jedno pitanje pa li uzrok svih tih raznih bakterija koje ja imam od avgusta moze biti samo los imunitet i poremecena vaginalna flora? Inace sam ja anemican i sa totolno srusenim imunim sistemom ali ne mogu prihvatiti da sve sto mi fali dolazi zbog toga :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: streptococcus, beta-haem, grupa B
PostPoslato: Čet Feb 09, 2012 12:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
bubbicaa je napisao:
ok , hvala htela sam vam poslati sastojke vaginaleta koje su mi pravljenje al mi nesto ne ide :( . Imam jos jedno pitanje pa li uzrok svih tih raznih bakterija koje ja imam od avgusta moze biti samo los imunitet i poremecena vaginalna flora? Inace sam ja anemican i sa totolno srusenim imunim sistemom ali ne mogu prihvatiti da sve sto mi fali dolazi zbog toga :(

Sve je moguće... :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 171 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: