Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Pitanje ZA OBGYN (smrtno uplasena)
PostPoslato: Uto Jun 20, 2006 12:29 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 29, 2005 11:08 pm
Postovi: 53
Menstruacija mi je jako cudna, dobila sam oko 15 dana ranije, to mi se u zivotu nije desilo! JAKO je gusto i bas tamno braon. Zanima me razlog toga. Evo sta ja mislim sta bi sve moglo da bude uzrok:

1. Imala sam anoreksiju, to mi je ustanovio nutricionista mamin prijatelj. Prilicno mi je pomogao i isla sam na razgovore sa psihologom. Naravno imala sam hormonski poremecaj, nisam mogla da dobijem regularno i zbog toga su mi davali lekove i sve je bilo ok. Pre nego sto sam se razbolela ciklus mi je trajao oko 30 dana a menstruacija oko 6 dana, posle bolesti 3 dana, pojavili su mi se jaki bolovi u stomaku uvek prvi dan. Jos uvek razmisljam na taj nacin ali mi je tezina normalna imam 53kg i visoka sam 165cm. U poslednje vreme sam mnogo pila laksative i razne tablete za mrsavljenje, ali nisam mesala, znaci ili jedno ili drugo. To je prvo objasnjenje

2. Imam decka 2 god i pre 3 meseca sam pocela da spavam sa njim bez kondoma (znam nije bas najpametnije). Zbog toga sam prilicno cesto pila postinor, ali mi nikada nije bilo lose od njega. Mozda je zbog toga.

poslednji put sam dobila tacno na vreme tj. 4. juna i trajalo je 3 dana isto gusto i tamno ali ne toliko koliko i sada. Sta se desava???
p.s. kod lekara ne mogu da idem jer nemam zdravstvenu knjizicu. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 20, 2006 12:33 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 29, 2005 11:08 pm
Postovi: 53
smajl sam slucajno stavila. nije mi do smejanja trenutno. izvinjavam se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 20, 2006 3:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Pogledaj temu kako da postavis pitanje!
Trebas da napises kolikoimas godina, jesi li imala ranije ginekoloskih problema, intervencija.....

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 20, 2006 6:00 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 29, 2005 11:08 pm
Postovi: 53
Imam 17 godina, nisam imala ginekoloskih problema niti intervencija.
Jos nesto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 20, 2006 6:08 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 29, 2005 11:08 pm
Postovi: 53
Da dodam, temu sam procitala pre posta. Nadam se da mozes da pimetis da sam navela neke zdravstvene probleme koji bi mogli da imaju veze sa mojom temom. :roll:
u svakom slucaju hvala na obavestenju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 20, 2006 8:36 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 06, 2005 11:23 am
Postovi: 87
Mazo, Postinor ne smes da koristis tako kako ti cinis. Treba hitno da nadjes neku bezbednu kontraceptivnu metodu, najbolje uz pomoc svog ginekologa. Dakle, otvori zdravstvenu knjizicu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 20, 2006 10:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Slažem se sa Ljubičicom.

Imaš normalnu težinu a od laksativa i tableta možeš eventualno da poremetiš sistem za varenje, ne verujem da to ima neke veze sa menstruacijom.

Kao što sam ti već jednom odgovorila, Postinor sadrži veliku dozu hormona i može da napravi džumbus u organizmu. Hormonska ravnoteža u organizmu je osetljiva stvar i nije nešto što treba izazivati. Zato se Postinor ne preporučuje više od dvaput godišnje, a ne "prilično često". Moguće je da si poremetila nešto.

Pošto si pila Postinor, pretpostavljam da ti nije svejedno što imaš nezaštićene odnose. Za tvoje dobro, počnite da koristite kondome (bar dok ne odeš do ginekologa i uzmeš pilule, ako hoćeš da koristiš pilule). Verujem da je tvom dečku super što ne mora da koristi kondom ali tebi to može jako da se obije o glavu. Ako ti sama ne budeš mislila o svom zdravlju, teško da će neko drugi.

Čak i ako nemaš knjižicu (ne znam da li možeš da je otvoriš, pošto si maloletna trebalo bi da budeš osigurana preko roditelja) možeš da odeš u državnu ustanovu i da tamo platiš pregled (biće jeftinije nego privatno).

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 20, 2006 4:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 29, 2005 11:08 pm
Postovi: 53
hvala devojke.
Upravu si uopste mi nije sve jedno.Sa deckom sam pricala o tome i dogovorili smo se da necemo vise bez kondoma.
a sta mislite jel mozda moguce da sam trudna?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 20, 2006 5:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 06, 2005 11:23 am
Postovi: 87
Ako si upravo dobila menstruaciju, ne verujem da si trudna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 21, 2006 8:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Kada ste u dilemi oko trudnoce ( a ocigledno je da ste cesto u dilemi, sto predpostavljam daje dovoljno stresa vasoj vezi i psihickoj stabilnosti ) korisno je uraditi pregnancy test i rijesiti dilemu, da imate vremena da kupite Postinor po ini put i prodrmate Vas hormonalni sistem...

Ovo Vase koristenje Postinora mi lici na zene koje su nekada imale po 10-15 kiretaza jer je to tada bila jedini nacin kontracepcije...tako i vi sa Postinorom.

Postinor je kontraceptivna metoda koja se koristi u HITNIM slucajevima ! To je dobra kontracepcija koja se koristi samo kada se mora !!! a ne kada trudnoca moze da se prevenira !!! kao slucaju Vase veze !!!
Pa kakav je taj vas decko i njegova ljubav ?
Je l' to ljubav ?
Ako se podvrgavate svakog drugog mjeseca hormonalnoj kiretazi ?
Ili Vi sami ne volite sebe ?

Postinor nije carobni stapic i ne stiti stalno, tako da se u 20% slucajeva zna desiti da trudnoca perzistira, sto znaci da ce biti uzaludno uzimanje istog !
Cuvajte se !!!

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 22, 2006 9:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Obgyn, kad ste već spomenuli, da ne znate slučajno na osnovu kakvih kriterijuma se došlo do statistike da Postinor štiti u 85% slučajeva? Naišla sam na uvreženo mišljenje da Postinor štiti 100% ako se uzme na vreme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 22, 2006 4:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Dear Cat,

Nus pojave i efikasnost variraju ovisno prema rezimu ili vrsti BCP ( birth control pills ). Ako se uzimaju kombinovane ( estrogen and progesteron ) u toku 72 sata poslije nezasticenog seksualnog odnosa ( istrazivanje Trussell iz 2002 ciji su rezultati uvrsteni u protokol WHO iste godine ), onda je efikasnost 75 %, a ako se uzima POP ( progestin only pill ) onda je efikasnost oko 89 % i nus pojave su nesto manje izrazene ( Task Force on Postovulatory Methods of Fertility Regulation. Randomised controlled trial of levonorgestrel versus the Yuzpe regimen of combined oral contraceptives for emergency contraception. Lancet 1998 ) .

Prosjek je 80% kada se uzmu u obzir obe metode, ali efikasnost ovih metoda nije 100% !

Druga metoda koja se koristi kao emergency contraception jeste Cooper IUD...ali pacijenti ne mogu da je koriste samoinicijativno nego je neophodan ginekoloski pregled, brisevi na hlamidiju i gonoreju, normalan papa nalaz i naravno insercija IUD i isto tamo nije 100%.

Satisfactory ?

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 23, 2006 1:00 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 29, 2005 11:08 pm
Postovi: 53
kada sam pocela da uzimam postinor nisam znala skoro nista o njemu. Prvi put kada sam ga uzela nam je pukao kondom. tada sam samo znala da udjem u apoteku i trazim pilule za dan posle i to je sve posle sam postepeno pocela da saznajem vise i vise. sada m i je sve jasno i meni i decku i zato vise necemo to da radimo. a mozete mi objasniti sta znaci kiretaz??? i sta bi sa mojim ciklusom??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 23, 2006 4:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Kiretaža je "čišćenje" - u ovom slučaju odnosi se na abortus.

Potencijalni odgovor za menstruaciju ti je na Nutricionizmu...verujem da će ti i obgyn odgovoriti slično kad čuje da ti se dnevni unos kalorija svodi na musli i čaj...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 23, 2006 6:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
pozdrav ljudi,
dozvolite mi malu digresiju.....

Cat, mislim da ovaj tvoj gest u prilog "sklapanja puzzle-a", kao i uvek stalozen i odmeren ton zasluzuju svaku pohvalu......



Slika svima, jane_doe


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 251 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: