Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Help...
PostPoslato: Pon Avg 03, 2009 11:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 10:35 pm
Postovi: 12
Potrebna mi je jedna informacija...Prvi put idem na ginekoloski pregled..Anemicna sam i idem da bih ispitala uzrok toga..Znate li kako ce izgledati taj pregled?Moram priznati da sam jako uplasena..Pomozite mi molim vas..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 04, 2009 12:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Pa posto ides zbog anemije, doktor ce te prvo pitati da li su ti menstruacije obilne, koliko dugo traju, na koliko dana ih dobijas i kog datuma je bio pocetak poslednje menstruacije. Pitace te i da li si imala seksualne odnose, i ako nisi mozda ce preporuciti ultrazvucni pregled, a mozda i nece, zavisi da li ides u privatnu ili drzavnu ordinaciju. Ako si imala seksualne odnose, mozda ce lekar hteti da obavi pregled, to izgleda tako sto legnes na jedan krevet sa drzacima za noge i lekar ti jednom rukom pritiska donji stomak a dva prsta druge ruke drzi u vagini, taj pregled sluzi da bi se utvrdio oblik i polozaj reproduktivnih organa. Kompletan ginekoloski pregled obuhvata i kolposkopiju, sto je posmatranje grlica materice pod mikroskopom nakon sto se zidovi vagine rasire instrumentom koji se zove spekulum i funkcionise kao stipaljka, samo moze da ostane u rasirenom polozaju. Tada je dobar trenutak da se uzme i bris vagine i grlica materice, tankim stapicem na cijem vrhu je malo vate.

E sada, ako ides kod drzavnog lekara, njima je uglavnom cilj da sto pre predju na sledeceg pacijenta, tako da ce nesto od gore navedenog sigurno izostaviti. Mozda ce ti samo napisati nalog za pregled hormona i nece raditi nikakav pregled. A i ti kao pacijent naravno na mozes da odbijes nesto a zahtevas nesto drugo, recimo da odbijes manuelni pregled a trazis ultrazvuk, ili trazis kompletan pregled koji sam gore navela.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 04, 2009 9:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 04, 2009 9:02 am
Postovi: 5
Hmmm...imam jedno pitanje...

Da li se moze navuci neka bolest zenskog polnog ograna ako se diralo tu,tj zadovoljavalo a da ruke nisu oprane pre toga?A pre toga se islo na javna mesta?

Hitno je...Nadam se da ce mi neko sto pre reci nesto.Nekima ce zvucati glupo ovo pitanje i smesno i ostale gluposti ali ... ne znam koga da pitam.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 04, 2009 9:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Infekcije...bakterijske, gljivične.....

Sram te bilo! Peri ruke! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 04, 2009 9:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 04, 2009 9:02 am
Postovi: 5
Pa dobro...tek sam posle..i okupala se... :lol:
A ne moze mi nista biti?Sida i tako to... :-? Ako bi nesto bilo,kako da znam dal pocinje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 05, 2009 7:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ma, kakva sida, :D Sida se prenosi isljucivo polnim putem, ne moze da prezivi u spoljnim uslovima.Bakterije mozes navuci i tako sto se npr.kupas u prljavom bazenu, u solarijumu, onda izbegavaj da nosis dnevne uloske, nosi iskljucivo pamucni ves, izbegavaj tange ako kojim slucajem namervasa da u njima sedis u autobusu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 07, 2009 3:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 04, 2009 9:02 am
Postovi: 5
Sad mi je lakse... :D ...Hvala na pomoci :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 189 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: